Ekspert: Im bliżej wyborów, tym zacieklej będą w Polskę uderzać UE, Berlin i lojalne wobec nich media w Polsce

Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się jesienią. Nie jest jeszcze znany dokładny termin, ale kampania wyborcza, choć jeszcze nieoficjalna, nabiera tempa. Nie ustają również zewnętrzne działania przeciwko Polsce, które mają na celu ustanowienie w Warszawie rządu „proeuropejskiego” i „proniemieckiego”.
Ursula von der Leyen, Olaf Scholz Ekspert: Im bliżej wyborów, tym zacieklej będą w Polskę uderzać UE, Berlin i lojalne wobec nich media w Polsce
Ursula von der Leyen, Olaf Scholz / EPA/HANNIBAL HANSCHKE Dostawca: PAP/EPA

Polska jest według wytycznych niemieckiej wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Katariny Barley „głodzona” finansowo. Instytucje Unii Europejskiej robią wszystko, byśmy nie otrzymali należnych nam pieniędzy, chociaż kredyty zaciągnięte na poczet Krajowego Planu Odbudowy już spłacamy. Rząd Mateusza Morawieckiego usiłuje osiągnąć „kompromis”, w ramach którego praktycznie rozmontowano by w dużym stopniu reformę sądownictwa zgodnie z marzeniami „nadzwyczajnej kasty”. Nie ma jednak żadnej gwarancji, że przyjęcie skierowanej do Trybunału Konstytucyjnego przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym spowoduje wypłatę jakiejkolwiek części środków. To wszystko w sytuacji, w której Polska ponosi ogromne obciążenia związane z przyjmowaniem milionów ukraińskich uchodźców.

W tym czasie instytucje niemieckie usiłują przekonać światową opinię publiczną, że „największym dobroczyńcą” Ukrainy są… Niemcy, którym każdy gest wobec Ukraińców trzeba było „wyrywać z gardła” przy pomocy międzynarodowej presji. Minister obrony Niemiec Boris Pistorius mówi, że czołgi przekazywane przez Polskę Ukrainie są „stare i popsute”. Niestety w mediach ukraińskich również sporo mówi się o niemieckiej pomocy.

 

UE i Berlin będą uderzać

Im bliżej wyborów, tym zacieklej będą w Polskę uderzać kontrolowana przez Niemców UE, sam Berlin, lojalne wobec nich media w Polsce. I widać, że będą fałszować obraz wojny na UA, pomocy PL dla UA, a zwłaszcza genezy wojny i roli Niemiec.

Polityka Niemiec pod rządami Schroedera i Merkel wzmocniła Rosję. Finansowo i politycznie. Zachęciła do agresji. To nie podlega dyskusji FYI (For Your Information – ang. do pana informacji – przyp. red.) @Amb_Niemiec. Niemcy są współwinne obecnej wojny. Niemcy chcą zmienić rząd w Polsce, bo to ułatwi im powrót do business as usual z Rosją

– pisze ekspert ds. wschodnich i nasz autor Grzegorz Kuczyński.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Lekarze walczą o życie żony Dawida Kubackiego. Iga Świątek przekazała wiadomość Wiadomości
Lekarze walczą o życie żony Dawida Kubackiego. Iga Świątek przekazała wiadomość

Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki. Do skoczka spływają słowa wsparcia z całego świata. Głos zabrała również Iga Świątek.

Kaczyński wygrał w sądzie. Jest odpowiedź Sikorskiego Wiadomości
Kaczyński wygrał w sądzie. Jest odpowiedź Sikorskiego

Od pozytywnego dla Jarosława Kaczyńskiego wyroku w pierwszej instancji oczywiście się odwołam - zapowiedział w mediach społecznościowych europoseł Radosław Sikorski po wyroku sądu, który zobowiązał go do zamieszczenia przeprosin dla szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Jesteście ignorantami. Awantura po występie Małgorzaty Rozenek w Dzień Dobry TVN Wiadomości
"Jesteście ignorantami". Awantura po występie Małgorzaty Rozenek w Dzień Dobry TVN

Dzisiejszy wydanie programu "Dzień Dobry TVN" prowadzili Krzysztof Skórzyński i Małgorzata Rozenek. W mediach społecznościowych rozpętała się prawdziwa awantura.

Sikorski ma przeprosić. Kaczyński wygrał w sądzie Wiadomości
Sikorski ma przeprosić. Kaczyński wygrał w sądzie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wygrał sprawę sądową przeciwko Radosławowi Sikorskiemu o ochronę dóbr osobistych - przekazał PAP pełnomocnik szefa PiS mec. Adrian Salus. Chodzi o twitterowy wpis polityka PO, w którym stwierdził, że prezydent Lech Kaczyński "walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej".

Wspólna lista opozycji? Polityk Razem ostro: „Nie wyobrażam sobie pracować na mandat Nitrasa” Wiadomości
Wspólna lista opozycji? Polityk Razem ostro: „Nie wyobrażam sobie pracować na mandat Nitrasa”

„Nie wyobrażam sobie pracować na mandat Sławomira Nitrasa” – napisał w mediach społecznościowych jeden z członków Rady Krajowej partii Razem Adam Kościelak.

Niepokojące, co dzieje się na granicy. Straż Graniczna wydała komunikat Wiadomości
Niepokojące, co dzieje się na granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

W sumie 86 cudzoziemców próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. W okolicach Bobrownik i Krynek (Podlaskie) łącznie ponad dwadzieścia osób przeprawiło się przez graniczną rzekę Świsłocz – podała SG w raporcie z minionej doby.

Nie żyje gwiazda „Harry’ego Pottera” Wiadomości
Nie żyje gwiazda „Harry’ego Pottera”

Nie żyje znany aktor Paul Grant. Zasłynął rolami w „Harrym Potterze” i „Gwiezdnych wojnach”. O jego śmierci poinformowała córka. Miał 56 lat.

Burza w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton są wściekli na króla Karola III. Chodzi o ich dziecko Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton są wściekli na króla Karola III. Chodzi o ich dziecko

Wielkimi krokami zbliża się koronacja króla Karola III. Jak donosi „Express”, książę William i Kate Middleton są wściekli na króla Karola III. Chodzi o jeden konkretny aspekt podczas ceremonii.

Rzecznik PiS: Chcielibyśmy pójść do wyborów możliwie szerokim obozem Wiadomości
Rzecznik PiS: Chcielibyśmy pójść do wyborów możliwie szerokim obozem

– Chcielibyśmy pójść do wyborów możliwie szerokim obozem, bo formuła Zjednoczonej Prawicy się sprawdziła, choć ostateczne decyzje jeszcze przed nami – podkreślił we wtorek rzecznik PiS Rafał Bochenek, pytany, czy PiS wystartuje w wyborach z Solidarną Polską i Pawłem Kukizem.

Wiadomości
Czy warto posiadać antyradar we własnym aucie?

Często podróżując po polskich drogach nieuniknione jest trafienie na kontrolę drogową. Najczęściej jest to rutynowa sprawa, jednak każdemu z nas zdarza się popełnić jakieś wykroczenie, z nieuwagi lub pośpiechu. Jeżeli często jesteśmy nieuważni i chcemy uniknąć potencjalnych mandatów i punktów karnych, z pomocą przychodzą nam aplikacje ostrzegające o fotoradarach i kontrolach drogowych. Są to zarówno aplikacje mobilne, jak i dedykowane urządzenia typu antyradar. Co warto o nich wiedzieć?

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe