Cztery lata prezydentury Dulkiewicz. „Już wystarczy”

Radni PiS w gdańskiej Radzie Miasta, na poniedziałkowej konferencji, wskazali na – ich zdaniem – błędy w zarządzaniu Gdańskiem przez prezydent Aleksandrę Dulkiewicz. Podsumowując jej cztery lata prezydentury, wymienili m.in. chaos w komunikacji miejskiej czy system rowerów miejskich MEVO.
Aleksandra Dulkiewicz Cztery lata prezydentury Dulkiewicz. „Już wystarczy”
Aleksandra Dulkiewicz / PAP/Marcin Gadomski

Na poniedziałkowej konferencji przed siedzibą Rady Miasta Gdańska, radni PiS Przemysław Majewski i Andrzej Skiba zaprezentowali - ich zdaniem - błędy, które zostały popełniane przez prezydent Dukiewicz w zarządzaniu miastem.

"Już wystarczy"

"Chcieliśmy symbolicznie podsumować cztery lata prezydentury Aleksandry Dulkiewicz" - zaczął radny PiS Przemysław Majewski i zaznaczył, że jest to pierwsza kadencja prezydent Dulkiewicz i - jego zdaniem - "już wystarczy".

"Dziś chcemy podsumować je w postaci czterech grzechów gdańskiej władzy, które przez te cztery lata kadencji były popełniane" - oznajmił i dodał, że w ostatnich dniach pojawił się kolejny zarzut dotyczący "chaosu w komunikacji miejskiej".

"Pierwszy zarzut to wielkie nieudane inwestycje: system MEVO, który kosztował kilkadziesiąt milionów złotych, pani prezydent odbierała za niego nagrody, a ostatecznie upadł z wielkim hukiem" - mówił Majewski.

System MEVO to system bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich, który po kilku miesiącach przestał funkcjonować.

Majewski dodał, że - jego zdaniem - podobnie wygląda sprawa z systemem FALA, który "jeszcze nie ruszył, a już jest kojarzony z porażką".

System FALA, który jest przygotowywany do wprowadzenia na Pomorzu, po uruchomieniu ma ujednolicić ceny za bilety komunikacji miejskiej i wprowadzić nowoczesną formę płacenia za przejazd.

Zdaniem Majewskiego będzie to "system skomplikowany i niefunkcjonalny".

Radny Skiba stwierdził, że kolejnym problemem w mieście jest zły stan budynków komunalnych. "To jest miejska własność, a mamy wrażenie, że pani prezydent na niej nie zależy" - ocenił.

Jego zdaniem miasto przez spółki miejskie prowadzi nieudolne remonty, ludzie oczekują na mieszkania po kilkanaście lat, a w mieście stoją puste lokale, które "nie służą gdańszczanom". "Takiego braku dbałości o mienie wspólne mamy już dość" - oznajmił.

Skiba podkreślił, że poprzednie lata "obfitowały w afery". Jako przykłady wskazał na wypas gdańskich owiec, obumarcie 180-letniej palmy w Parku Oliwskim czy podwyżki dla kadry kierowniczej. "Jak mają się czuć mieszkańcy, gdy widzą podwyżki do 22 tysięcy złotych dla kadry kierowniczej, która dodatkowo zarabia setki tysięcy w organach miejskich spółek?" - pytał Skiba.

Majewski zaznaczył, że Gdańsk - jego zdaniem - jest "republiką drwali i deweloperów". "To, co w największym stopniu zwracało uwagę mieszkańców w tej kadencji, to problem prezydent Dulkiewicz i podległych jej służb z zielenią" - mówił.

Podkreślił, że "republika deweloperów była znana już w poprzedniej kadencji, a teraz doszła republika drwali".

"Wycinki pod nowe osiedla mieszkaniowe, wycinki w parkach miejskich, tworzenie planów miejscowych, które zakładały ograniczenie zieleni to wszystko rzutuje na Gdańską władzę" - ocenił.

"W piąty rok wchodzimy z chaosem w komunikacji miejskiej" - stwierdził Majewski i dodał, że tygodnie próśb, wniosków od mieszkańców i radnych dzielnicy nie zmieniło zdania urzędników ZTM i gdańskiej władzy. "Chaos związany z uruchomieniem Nowej Warszawskiej i zmienionymi rozkładami jazdy, właśnie się dzieje" - ocenił. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?” Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?”

„Głęboko w arsenale Harry'ego jest kwestia, która od dawna jest bolesną kością niezgody zarówno dla niego, jak i jego ojca. To plotki kwestionujące, czy Karol naprawdę jest jego ojcem” – czytamy w publikacji australijskiego serwisu „The New Idea”, specjalizującego się w informacjach dot. życia brytyjskiej rodziny królewskiej.

Lekarza!. Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót Wiadomości
"Lekarza!". Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót

Znany rosyjski propagandysta i przyjaciel Władimira Putina prowadzi program publicystyczny w rosyjskiej telewizji Rasija 1. Tym razem program przyjął nieoczekiwany obrót.

Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica

We wsi Sąborze pod Słupskiem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia auta osobowego i ciężarówki zginęła przełożona domu zakonnego w Koszalinie Inga Grula.

Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? Financial Times: To był kluczowy temat tych rozmów Wiadomości
Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? "Financial Times": To był kluczowy temat tych rozmów

Wizyta chińskiego przywódcy Xi Jinpinga w Moskwie zaowocuje korzystnym dla obu stron porozumieniem, na mocy którego Rosja zaoferuje Chinom swoje surowce w zamian za przychylną postawę Pekinu wobec inwazji Kremla na Ukrainę i pomoc w łagodzeniu skutków zachodnich sankcji - twierdzi we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".

Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego Wiadomości
Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych wycofał się z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund. Okazuje się, że żona skoczka Marta walczy o życie w szpitalu. Wiadomość ta wstrząsnęła światem sportu.

Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego Wiadomości
Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego

Władimir Putin we wtorkowym oświadczeniu po spotkaniu z przywódca Chin Xi Jinpingiem przekazał, że chiński plan pokojowy wobec Ukrainy można uznać za podstawę rozwiązania konfliktu. Słowa Putina skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii Wiadomości
Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii

Uniwersytet Helsiński ogłosił listę nagrodzonych tytułem doktora honoris causa. O dziwo znalazła się na niej aktywistka Greta Thunberg, która otrzyma wyróżnienie w dziedzinie teologii.

To jest właśnie szerzenie nienawiści. Tomasz Piątek podał dane nt. lokalizacji Kai Godek Wiadomości
"To jest właśnie szerzenie nienawiści". Tomasz Piątek podał dane nt. lokalizacji Kai Godek

"To jest właśnie faszyzm i szerzenie nienawiści, która może się skończyć tragedią" – pisze na Twitterze Wojciech Kościak z Instytutu Ordo Iuris, komentując skandaliczne zachowanie publicysty i bohatera opozycyjnych mediów Tomasza Piątka.

Wizyta przywódcy Chin na Kremlu. Jest wspólne oświadczenie Wiadomości
Wizyta przywódcy Chin na Kremlu. Jest wspólne oświadczenie

Partnerstwo Rosji i Chin nie jest polityczno-wojskowym sojuszem z czasów zimnej wojny, lecz jest nadrzędne wobec takich relacji – napisano we wspólnym oświadczeniu wydanym przez te kraje we wtorek w czasie wizyty przywódcy ChRL Xi Jinpinga w Moskwie.

Silne trzęsienie ziemi w Afganistanie. Wstrząsy odczuwalne nawet w Indiach Wiadomości
Silne trzęsienie ziemi w Afganistanie. Wstrząsy odczuwalne nawet w Indiach

Potężne trzęsienie ziemi nawiedziło północno-wschodnią część Afganistanu. Jego magnituda wyniosła 6,8. Wstrząsy miały miejsce ok. godz. 17:47 czasu polskiego. Były najsilniej odczuwalne w Tadżykistanie, Pakistanie, Kazachstanie oraz Indiach.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe