Włosi zachwyceni Polską. "Nowoczesny kraj i ojczyzna św. Jana Pawła II"

"We Włoszech Polska jako cel turystyczny promowana jest przede wszystkim jako nowoczesny kraj, który szybko się rozwija, jest bardzo kreatywny i pozytywnie buduje swoją mocną pozycję w Europie" i jako ojczyzna świętego Jana Pawła II - powiedziała PAP dyrektor zagranicznego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) w Rzymie Barbara Minczewa. Dodała, że Włosi są też zafascynowani polską przyrodą.
Polska flaga Włosi zachwyceni Polską.
Polska flaga / pixabay.com

„Mam to szczęście, że promuję kraj, który jest bardzo pozytywnie postrzegany przez Włochów, między innymi ze względu na historyczne powiązania. Jeśli chodzi o historyczny aspekt to najważniejsze są dla nich tragiczne wydarzenia II wojny światowej, lata 80. i Solidarność oraz postać św. Jana Pawła II” - podkreśliła Minczewa.

„Jest dużo sympatii i wiele ciekawości” - dodała.

Szefowa polskiego ośrodka w Rzymie zauważyła następnie: „Otwartość młodych pokoleń pomaga nam budować również jednocześnie innego rodzaju przekaz i promować nowoczesny wizerunek Polski jako kraju, który szybko się rozwija, jest bardzo kreatywny i pozytywnie buduje swoją mocną pozycję w Europie”.

Obecnie, jak poinformowała Minczewa, jest prawie 80 bezpośrednich połączeń z różnych miast Włoch do Polski.

„Niemal całe Włochy od północy do południa połączone są z różnymi miastami w Polsce. Do tej listy doszły takie miasta, jak Rzeszów i Lublin. Wraca też bezpośrednie połączenie Gdańsk-Rzym, co też jest ważne. Poza tym LOT rozszerza swoją ofertę po tym, jak wcześniej skoncentrowany był na Mediolanie i Wenecji; teraz wraca połączenie bezpośrednie z Rzymem” - wyjaśniła Minczewa.

Włosi cenią miasta historyczne w Polsce

Odnotowała, że głównym celem podróży Włochów do Polski są zdecydowanie i niezmiennie od lat miasta historyczne na czele z Krakowem i turystyka kulturowa.

Jak zauważyła, Włochów fascynują też polskie jeziora.

„Jako turysta Włoch poszukuje czegoś, co go zaskoczy. A Włochów jest trudno zaskoczyć, bo mają właściwie wszystko w swoim kraju. Jednak zachwyt wywołuje nasza wyjątkowa atrakcyjność przyrodnicza, takie miejsca jak kraina jezior czy Puszcza Białowieska. Fascynuje ich też Bałtyk, może nie tyle jako miejsce wypoczynku; bardzo ciekawa dla nich jest atmosfera nad polskim morzem” - powiedziała szefowa ośrodka POT.

Energia nowoczesności

Podkreśliła też: „Warszawa interesuje Włochów ze swoją energią nowoczesności i otwarciem na przyszłość”. Poinformowała, że rośnie zainteresowanie podróżami do Wrocławia i Poznania.

„W zeszłym roku - dodała Minczewa - dużo mówiliśmy o Łodzi, wskazanej jako jeden z najciekawszych kierunków przez +National Geographic+ ze względu na kwestię turystyki zrównoważonej, rewitalizacji i kreatywności i na to, jak miasto szybko dostosowało się do najbardziej nowoczesnych standardów w turystyce”.

Przypomniała, że ten aspekt spotkał się z największym zainteresowaniem wśród młodszych pokoleń i włoskich dziennikarzy.

„Po okresie pandemicznym i ponownym otwarciu granic musieliśmy się najpierw skupić na odbudowie klasycznej oferty, bo pamięć turysty jest krótka. W zeszłym roku udało się nam zorganizować współpracę między Małopolską a Toskanią. W tym roku pozwalamy sobie już na więcej, by mówić o kierunkach trochę mniej oczywistych” - zauważyła szefowa rzymskiego ośrodka POT.

Poinformowała, że w tym roku promowany jest Lublin jako Europejska Stolica Młodzieży, a także cały region, w tym Zamość i Kazimierz Dolny, który - jak dodała - „jest bardzo w guście Włochów”.

„Prezentujemy Toruń w związku z obchodzonym właśnie 550-leciem urodzin Mikołaja Kopernika. Poza tym kładziemy nacisk na to, że Warszawa została uznana za najlepszy kierunek turystyczny w Europie w 2023 roku. Będziemy mówić dużo o Igrzyskach Europejskich, które odbędą się niedługo w Krakowie. Kolejny nasz cel promocji to Mazury, by wychodzić także poza utarte szlaki miejskie” - powiedziała Barbara Minczewa prezentując polską ofertę turystyczną we Włoszech.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? Financial Times: To był kluczowy temat tych rozmów Wiadomości
Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? "Financial Times": To był kluczowy temat tych rozmów

Wizyta chińskiego przywódcy Xi Jinpinga w Moskwie zaowocuje korzystnym dla obu stron porozumieniem, na mocy którego Rosja zaoferuje Chinom swoje surowce w zamian za przychylną postawę Pekinu wobec inwazji Kremla na Ukrainę i pomoc w łagodzeniu skutków zachodnich sankcji - twierdzi we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".

Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego Wiadomości
Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych wycofał się z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund. Okazuje się, że żona skoczka Marta walczy o życie w szpitalu. Wiadomość ta wstrząsnęła światem sportu.

Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego Wiadomości
Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego

Władimir Putin we wtorkowym oświadczeniu po spotkaniu z przywódca Chin Xi Jinpingiem przekazał, że chiński plan pokojowy wobec Ukrainy można uznać za podstawę rozwiązania konfliktu. Słowa Putina skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii Wiadomości
Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii

Uniwersytet Helsiński ogłosił listę nagrodzonych tytułem doktora honoris causa. O dziwo znalazła się na niej aktywistka Greta Thunberg, która otrzyma wyróżnienie w dziedzinie teologii.

To jest właśnie szerzenie nienawiści. Tomasz Piątek podał dane nt. lokalizacji Kai Godek Wiadomości
"To jest właśnie szerzenie nienawiści". Tomasz Piątek podał dane nt. lokalizacji Kai Godek

"To jest właśnie faszyzm i szerzenie nienawiści, która może się skończyć tragedią" – pisze na Twitterze Wojciech Kościak z Instytutu Ordo Iuris, komentując skandaliczne zachowanie publicysty i bohatera opozycyjnych mediów Tomasza Piątka.

Wizyta przywódcy Chin na Kremlu. Jest wspólne oświadczenie Wiadomości
Wizyta przywódcy Chin na Kremlu. Jest wspólne oświadczenie

Partnerstwo Rosji i Chin nie jest polityczno-wojskowym sojuszem z czasów zimnej wojny, lecz jest nadrzędne wobec takich relacji – napisano we wspólnym oświadczeniu wydanym przez te kraje we wtorek w czasie wizyty przywódcy ChRL Xi Jinpinga w Moskwie.

Silne trzęsienie ziemi w Afganistanie. Wstrząsy odczuwalne nawet w Indiach Wiadomości
Silne trzęsienie ziemi w Afganistanie. Wstrząsy odczuwalne nawet w Indiach

Potężne trzęsienie ziemi nawiedziło północno-wschodnią część Afganistanu. Jego magnituda wyniosła 6,8. Wstrząsy miały miejsce ok. godz. 17:47 czasu polskiego. Były najsilniej odczuwalne w Tadżykistanie, Pakistanie, Kazachstanie oraz Indiach.

Premier: rząd PiS nigdy nie zostawi Polaków bez pomocy Wiadomości
Premier: rząd PiS nigdy nie zostawi Polaków bez pomocy

Tak długo, jak będzie rządził rząd Prawa i Sprawiedliwości, nigdy nie zostawimy Polaków bez pomocy; jesteśmy obozem politycznym, który pomaga Polakom wtedy, kiedy jest trudno - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji "Chronimy Polaków”.

Wiadomości
Konrad Wernicki: Kanibalizm Tuska. Po co Platformie jedna lista?

Podczas gdy Zjednoczona Prawica, przynajmniej na razie, dała sobie spokój z przepychankami związanymi z niedoszłą reformą sądownictwa i polityką unijną, na opozycji znów rozgorzała dyskusja o wystartowaniu wszystkich partii opozycyjnych z jednej listy. W zasadzie nikt tej jednej listy nie chce, oprócz Platformy Obywatelskiej. Dlaczego? Bo ta chce wszystkich pożreć.

[WIDEO] Gorąco w Radio Opole. Tak poseł Mniejszości Niemieckiej wił się pod pytaniem wojewody opolskiego Wiadomości
[WIDEO] Gorąco w Radio Opole. Tak poseł Mniejszości Niemieckiej wił się pod pytaniem wojewody opolskiego

Podczas Niedzielnej Loży Radiowej w Radiu Opole doszło do spięcia pomiędzy posłem Mniejszości Niemieckiej Ryszardem Gallą, a wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe