Zbigniew Kuźmiuk: „Drużyna afer Tuska”, czyli ministrowie jego rządu z zarzutami prokuratorskimi

Prawo i Sprawiedliwość zapoczątkowało przed siedzibą Platformy na ulicy Wiejskiej w Warszawie akcję „Drużyna afer Tuska”, prezentując sylwetki jego kilkunastu ministrów i wiceministrów, którzy mają postępowania przygotowawcze, zarzuty prokuratorskie, procesy sądowe, bądź sądowe wyroki skazujące.
Donald Tusk Zbigniew Kuźmiuk: „Drużyna afer Tuska”, czyli ministrowie jego rządu z zarzutami prokuratorskimi
Donald Tusk / PAP/Marcin Bielecki

Drużyna afer Tuska

Na tej wystawie zostały zaprezentowane sylwetki między innymi: Sławomira Nowaka, Tomasza Arabskiego, Stanisława Gawłowskiego, Włodzimierza Karpińskiego czy Sławomira Neumanna.

Ta wystawa będzie „wędrowała” po wszystkich 16 województwach, ponieważ chodzi o to, aby przypomnieć Polakom na jakich ludziach w czasie swoich 7- letnich rządów opierał się Donald Tusk , zwłaszcza, że spora cześć z nich, mimo ciążących na nich ciężkich zarzutach, w dalszym ciągu znajduje się na zapleczu ponoć nowej ekipy przewodniczącego Platformy.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu jak dziennikarz Gazety Polskiej Piotr Nisztor, zaprezentował zestawienie, z którego wynika, że aż na 13. ministrach i wiceministrach rządów Platformy i PSL-u, ciążą poważne zarzuty prokuratorskie.

Jak ustalił redaktor Nisztor, jeden z nich już został prawomocnie skazany, 3. następnych ma już wyroki w I instancji, sprawy 5. kolejnych zostały przez prokuratury skierowane do sądów, a wobec 4. kolejnych trwają śledztwa prokuratorskie.

Zarzuty wobec tych ministrów i wiceministrów, mają różny charakter, od poświadczenia nieprawdy, poprzez przekroczenie uprawnień, korupcję, aż po udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy.

Są to więc także zarzuty popełnienia ciężkich przestępstw, zagrożonych wieloletnimi karami więzienia i tylko mówiąc najoględniej, opieszałość naszego wymiaru sprawiedliwości powoduje, że w większości tych spraw, nie zapadły jeszcze wyroki skazujące.

Ba mający już wcześniej poważne kłopoty z prawem minister skarbu w rządzie Tuska, Włodzimierz Karpiński, teraz już kolejny miesiąc przebywa w areszcie w związku z tzw. aferą śmieciową w Warszawie.

Karpiński po utracie władzy przez Platformę, został powołany przez prezydenta Trzaskowskiego, najpierw na prezesa spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, a później wybrany na sekretarza miasta Warszawy, ale teraz okazało się, że jest podejrzany o przyjmowanie korzyści majątkowych.

W areszcie przebywa także jego współpracownik wiceminister skarbu Rafał Baniak, który także jest podejrzewany o udział we wspomnianej aferze śmieciowej i przekazywanie korzyści majątkowych swojemu byłemu zwierzchnikowi.

A przecież są jeszcze ważni politycy Platformy, którym prokuratura nie może postawić zarzutów, bo ich koledzy partyjni, nie pozwalają na uchylenie ich immunitetów, najbardziej jaskrawym przykładem takiej blokady jest marszałek Senatu Tomasz Grodzki, któremu już przez blisko 3 lata, większość senacka nie pozwala na uchylenie immunitetu.

Zarzuty o charakterze politycznym

Ale wobec polityków Platformy, w tym samego Donalda Tuska, należy sformułować także poważne zarzuty o charakterze politycznym, polegające między innymi na politycznej zgodzie na „prywatyzację” podatków, w tym w szczególności podatku VAT.

Mówiła o tym wprost na posiedzeniach sejmowej komisji śledczej prof. Elżbieta Chojna-Duch (przez jakiś czas podczas rządów PO-PSL wiceminister finansów), że nowelizacja ustawy o podatku VAT, była przygotowywana pod dyktando doradców podatkowych, reprezentujących duże firmy i akceptowana przez sejmową komisję „Przyjazne Państwo”, kierowaną przez ówczesnego posła Janusza Palikota, oraz Sławomira Nowaka, szefa gabinetu politycznego Tuska.

To właśnie takie przyzwolenie polityczne powodowało, że tzw. luka w podatku VAT w szczycie rządów Donalda Tuska sięgała 27 proc. potencjalnych wpływów z tego podatku, a podczas rządów PiS została zmniejszona do 4,3 proc. (dane za rok 2021).

Potwierdzają to także obecne wpływy do budżetu z tytułu podatku VAT, które w 2023 roku przekroczą 286 mld zł (i to mimo utrzymywania zerowej stawki VAT na żywność), czyli wyniosą mniej więcej tyle i wszystkie dochody budżetowe w 2015 roku ostatnim roku rządów koalicji PO-PSL (wyniosły 289 mld zł).

Tego rodzaju akcje, jak ta „Drużyna afer Tuska”, są konieczne, ponieważ obecny przewodniczący Platformy na spotkaniach z wyborcami, często opowiada że za jego rządów, kto z ministrów, powiedział „o jedno zdanie za dużo” albo „zrobił coś nie tak i wziął pieniądze” od razu wylatywał z rządu, że aż śmiano się z Tuska, że ma „szajbę” na punkcie uczciwości.

Po ilości procesów, jakie mają jego byli ministrowie, ale także po oskarżeniach, jakie mają inni ważni politycy Platformy, których chronią immunitety, wyraźnie widać, że to kolejne kłamstwo Tuska.

Trzeba więc Polakom przypominać, jak to z „uczciwością” polityków Platformy było i jest naprawdę.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Paweł Jędrzejewski: Fundacja Olgi Tokarczuk jest „wroginią” postępu Wiadomości
Paweł Jędrzejewski: Fundacja Olgi Tokarczuk jest „wroginią” postępu

Fundacja Olgi Tokarczuk wydała oświadczenie, w którym znalazł się następujący fragment: „Nie zgadzamy się na krępowanie wolności wypowiedzi artystycznej i jakiekolwiek formy nacisku na artystki i artystów oraz odbiorczynie i odbiorców ich dzieł”.

Husarski hełm, buława, obrazy. Polskie artefakty na aukcji w Niemczech z ostatniej chwili
Husarski hełm, buława, obrazy. Polskie artefakty na aukcji w Niemczech

„Tymczasem na aukcji w Niemczech znowu artefakty husarskie – szyszaki i buławy. I jak zawsze – obrazy i srebra. Te są praktycznie zawsze” – czytamy we wpisie jednej z użytkowniczek Facebooka.

Prezes PiS reaguje w sprawie pilnej debaty w PE dot. „paktu migracyjnego” z ostatniej chwili
Prezes PiS reaguje w sprawie pilnej debaty w PE dot. „paktu migracyjnego”

– Jeśli raz się otworzymy, to będziemy mieli powtórkę z tego, co jest na Zachodzie – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w TVP Info. – My powinniśmy różne rzeczy z Zachodu sprowadzać do Polski, ale nie powinniśmy sprowadzać z Zachodu błędów i to bardzo ciężkich błędów – ocenił.

„Granica została przekroczona, nie spodziewałem się tego po PO, partii, na którą głosuję całe dorosłe życie” z ostatniej chwili
„Granica została przekroczona, nie spodziewałem się tego po PO, partii, na którą głosuję całe dorosłe życie”

Maciej Fijak jest krakowskim aktywistą miejskim działającym w ramach Akcji Ratunkowej dla Krakowa. Twierdzi, że nachodzą go politycy Platformy Obywatelskiej.

Rosyjski pilot poddał się Amerykanom i zadeklarował chęć współpracy z ostatniej chwili
Rosyjski pilot poddał się Amerykanom i zadeklarował chęć współpracy

Pod pretekstem wakacji pilot lotniczej Rosgwardii, posługujący się nazwiskiem Gawryczenko, udał się wraz z rodziną na wakacje do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie zdecydował poddać się ambasadzie USA w Dubaju.

Premier otworzył „teczkę Tuska”. „Posłuchał jednej osoby” z ostatniej chwili
Premier otworzył „teczkę Tuska”. „Posłuchał jednej osoby”

– Tusk posłuchał jednej osoby. Konkretnie Niemki. Konkretnie Angeli Merkel. Ona mu doradzała podczas rozmowy, żeby podniósł wiek emerytalny. On jej posłuchał. To jest dowód na to, że w referendum musimy pójść i odpowiedzieć jednoznacznie. Czy jest zgoda Polaków na podniesienie wieku emerytalnego – mówił w Stalowej Woli premier Mateusz Morawiecki.

Pakt migracyjny: Polska zapowiada twarde weto z ostatniej chwili
Pakt migracyjny: Polska zapowiada twarde weto

W środę w Parlamencie Europejskim ma się odbyć debata w sprawie tzw. paktu migracyjnego. Do sprawy odniósł się sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński.

Andrzej Rozenek kontra Tomasz Sakiewicz. Jest prawomocny wyrok z ostatniej chwili
Andrzej Rozenek kontra Tomasz Sakiewicz. Jest prawomocny wyrok

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz musi sprostować wypowiedź o polityku Koalicji Obywatelskiej Andrzeju Rozenku (byłym współpracowniku Jerzego Urbana i uczestniku tzw. Klubu Wałdajskiego, w spotkaniach którego uczestniczył również Władimir Putin) – orzekł prawomocnie sąd apelacyjny. Nie utrzymał jednak orzeczonego wcześniej zakazu rozpowszechniania przez Sakiewicza informacji, jakoby m.in. „Rozenek dopuszczał się prób tłumienia krytyki prasowej”.

„Prawdziwa demokracja powstanie dzięki dyktaturze rewolucyjnej”. 7 postulatów komunistycznego manifestu z Ventotene, na który powołuje się projekt Rezolucji PE z ostatniej chwili
„Prawdziwa demokracja powstanie dzięki dyktaturze rewolucyjnej”. 7 postulatów komunistycznego manifestu z Ventotene, na który powołuje się projekt Rezolucji PE

„7 głównych postulatów komunistycznego manifestu z Ventotene, na który powołuje się projekt Rezolucji PE na temat zmiany Traktatów UE. Tę Rezolucję i Raport PE popiera opozycja” – pisze w mediach społecznościowych europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.

Sikorski o końcu Unii Europejskiej. Padły mocne słowa z ostatniej chwili
Sikorski o końcu Unii Europejskiej. Padły mocne słowa

Były szef MSZ Radosław Sikorski jest zaniepokojony przyszłością Unii Europejskiej. Polityk na antenie Polsat News skomentował m.in. wyniki wyborów na Słowacji, gdzie zwyciężyła partia Smer (partia polityczna o profilu socjaldemokratycznym). Uważa, że sytuacja w innych krajach może być dużo gorsza.

REKLAMA

Zbigniew Kuźmiuk: „Drużyna afer Tuska”, czyli ministrowie jego rządu z zarzutami prokuratorskimi

Prawo i Sprawiedliwość zapoczątkowało przed siedzibą Platformy na ulicy Wiejskiej w Warszawie akcję „Drużyna afer Tuska”, prezentując sylwetki jego kilkunastu ministrów i wiceministrów, którzy mają postępowania przygotowawcze, zarzuty prokuratorskie, procesy sądowe, bądź sądowe wyroki skazujące.
Donald Tusk Zbigniew Kuźmiuk: „Drużyna afer Tuska”, czyli ministrowie jego rządu z zarzutami prokuratorskimi
Donald Tusk / PAP/Marcin Bielecki

Drużyna afer Tuska

Na tej wystawie zostały zaprezentowane sylwetki między innymi: Sławomira Nowaka, Tomasza Arabskiego, Stanisława Gawłowskiego, Włodzimierza Karpińskiego czy Sławomira Neumanna.

Ta wystawa będzie „wędrowała” po wszystkich 16 województwach, ponieważ chodzi o to, aby przypomnieć Polakom na jakich ludziach w czasie swoich 7- letnich rządów opierał się Donald Tusk , zwłaszcza, że spora cześć z nich, mimo ciążących na nich ciężkich zarzutach, w dalszym ciągu znajduje się na zapleczu ponoć nowej ekipy przewodniczącego Platformy.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu jak dziennikarz Gazety Polskiej Piotr Nisztor, zaprezentował zestawienie, z którego wynika, że aż na 13. ministrach i wiceministrach rządów Platformy i PSL-u, ciążą poważne zarzuty prokuratorskie.

Jak ustalił redaktor Nisztor, jeden z nich już został prawomocnie skazany, 3. następnych ma już wyroki w I instancji, sprawy 5. kolejnych zostały przez prokuratury skierowane do sądów, a wobec 4. kolejnych trwają śledztwa prokuratorskie.

Zarzuty wobec tych ministrów i wiceministrów, mają różny charakter, od poświadczenia nieprawdy, poprzez przekroczenie uprawnień, korupcję, aż po udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy.

Są to więc także zarzuty popełnienia ciężkich przestępstw, zagrożonych wieloletnimi karami więzienia i tylko mówiąc najoględniej, opieszałość naszego wymiaru sprawiedliwości powoduje, że w większości tych spraw, nie zapadły jeszcze wyroki skazujące.

Ba mający już wcześniej poważne kłopoty z prawem minister skarbu w rządzie Tuska, Włodzimierz Karpiński, teraz już kolejny miesiąc przebywa w areszcie w związku z tzw. aferą śmieciową w Warszawie.

Karpiński po utracie władzy przez Platformę, został powołany przez prezydenta Trzaskowskiego, najpierw na prezesa spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, a później wybrany na sekretarza miasta Warszawy, ale teraz okazało się, że jest podejrzany o przyjmowanie korzyści majątkowych.

W areszcie przebywa także jego współpracownik wiceminister skarbu Rafał Baniak, który także jest podejrzewany o udział we wspomnianej aferze śmieciowej i przekazywanie korzyści majątkowych swojemu byłemu zwierzchnikowi.

A przecież są jeszcze ważni politycy Platformy, którym prokuratura nie może postawić zarzutów, bo ich koledzy partyjni, nie pozwalają na uchylenie ich immunitetów, najbardziej jaskrawym przykładem takiej blokady jest marszałek Senatu Tomasz Grodzki, któremu już przez blisko 3 lata, większość senacka nie pozwala na uchylenie immunitetu.

Zarzuty o charakterze politycznym

Ale wobec polityków Platformy, w tym samego Donalda Tuska, należy sformułować także poważne zarzuty o charakterze politycznym, polegające między innymi na politycznej zgodzie na „prywatyzację” podatków, w tym w szczególności podatku VAT.

Mówiła o tym wprost na posiedzeniach sejmowej komisji śledczej prof. Elżbieta Chojna-Duch (przez jakiś czas podczas rządów PO-PSL wiceminister finansów), że nowelizacja ustawy o podatku VAT, była przygotowywana pod dyktando doradców podatkowych, reprezentujących duże firmy i akceptowana przez sejmową komisję „Przyjazne Państwo”, kierowaną przez ówczesnego posła Janusza Palikota, oraz Sławomira Nowaka, szefa gabinetu politycznego Tuska.

To właśnie takie przyzwolenie polityczne powodowało, że tzw. luka w podatku VAT w szczycie rządów Donalda Tuska sięgała 27 proc. potencjalnych wpływów z tego podatku, a podczas rządów PiS została zmniejszona do 4,3 proc. (dane za rok 2021).

Potwierdzają to także obecne wpływy do budżetu z tytułu podatku VAT, które w 2023 roku przekroczą 286 mld zł (i to mimo utrzymywania zerowej stawki VAT na żywność), czyli wyniosą mniej więcej tyle i wszystkie dochody budżetowe w 2015 roku ostatnim roku rządów koalicji PO-PSL (wyniosły 289 mld zł).

Tego rodzaju akcje, jak ta „Drużyna afer Tuska”, są konieczne, ponieważ obecny przewodniczący Platformy na spotkaniach z wyborcami, często opowiada że za jego rządów, kto z ministrów, powiedział „o jedno zdanie za dużo” albo „zrobił coś nie tak i wziął pieniądze” od razu wylatywał z rządu, że aż śmiano się z Tuska, że ma „szajbę” na punkcie uczciwości.

Po ilości procesów, jakie mają jego byli ministrowie, ale także po oskarżeniach, jakie mają inni ważni politycy Platformy, których chronią immunitety, wyraźnie widać, że to kolejne kłamstwo Tuska.

Trzeba więc Polakom przypominać, jak to z „uczciwością” polityków Platformy było i jest naprawdę.Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe