"Nie 268 tysięcy imigrantów, tylko 268". Kompromitacja polityk opozycji w programie na żywo [WIDEO]

Jestem przerażona tym, że ktoś mnie może zapytać o to, czy się zgadzam na nielegalnych imigrantów, jednocześnie wpuszczając 268 tysięcy migrantów za kasę i robi to ministerstwo Zbigniewa Raua
– powiedziała Ewa Szymanowska, "jedynka" na listach Trzeciej Drogi w Łodzi.
Musi Pani uważać, bo tym się może pani narazić na proces
– skomentowała tę wypowiedź Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, również kandydatka do Sejmu, ale z list Prawa i Sprawiedliwości.
Ale dobrze! Ale robi to ministerstwo Raua
– zmieszała się Ewa Szymanowska.
Z tymi liczbami to takie... no nie wiadomo tak naprawdę
– powiedział prowadzący rozmowę red. Sławomir Jastrzębowski.
Doczytać trzeba
– zaapelowała do Szymanowskiej Wojciechowska van Heukelom.
No dobrze, ja usłyszałam od waszego członka partii, który mi mówił, że to jest 268 tysięcy
– tłumaczyła się polityk Trzeciej Drogi.
Nie, 268. Bez tysięcy
– poprawił Sławomir Jastrzębowski.
Aha... 268? Aha... a to ciekawe
– odparła zmieszana Ewa Szymanowska.
Płaczę😂 Nic lepszego dziś nie zobaczycie! Kandydatka Trzeciej Drogi @EwaeSZet z #Łódź o aferze wizowej. @sjastrzebowski musiał przetrzeć oczy, ale wytrzymał. Byk!
— Lemingopedia (@Lemingopedia) October 6, 2023
- 268 tysięcy wiz!
- Nie. 268.
- 268.
- Bez tysięcy? Aaaa to ciekawe! pic.twitter.com/ETKltNopvA
"Afera wizowa". Polski rząd odpowiada na zarzuty
21 września polski rząd, odpowiadając na pytania KE ws. nieprawidłowości przy wydawaniu wiz jednoznacznie stwierdził, że pojawiające się w mediach zarzuty jakoby wykryty przez polskie służby proceder dotyczył kilkuset tysięcy wiz są nieprawdziwe. Postępowanie polskiej prokuratury dotyczy 268 wniosków wizowych, a zatem liczby stanowiącej niewielki ułamek wszystkich wiz wydawanych przez Polskę. Z danych MSZ RP wynika, że w okresie objętym śledztwem, czyli przez 1,5 roku, Polska wydała łącznie ponad 500 tys. wiz do pracy, z czego prawie 80 proc. stanowili obywatele Ukrainy i Białorusi. Wiz krótkoterminowych Schengen, w celu wykonywania pracy, wydano w tym okresie zaledwie 767.
Polska przekazała też Komisji, że dzięki działaniu służb prokuratorskich do chwili obecnej przedstawiła zarzuty siedmiu osobom w tym postępowaniu. Zarzuty nie dotyczą konsulów, a nieuprawnionego wpływania na urzędników konsularnych, którzy mieli rozpatrywać poza kolejnością wskazane wnioski wizowe. Polska zauważa, że wszystkie czynności podejmowane przez konsulów były zgodne z obowiązującym prawem zarówno krajowym, jak i wspólnotowym.
Osoby, których dotyczyły te wizy, były szczegółowo sprawdzane przez służby pod kątem potencjalnego wpływu na bezpieczeństwo naszego kraju, w szczególności bezpieczeństwo związane z zagrożeniami terrorystycznymi. Polskie służby jednoznacznie potwierdziły, że weryfikowane osoby nie stanowiły zagrożenia dla bezpieczeństwa naszego kraju, zapewnił rząd RP.
Komisja została poinformowana też, że natychmiast po otrzymaniu sygnałów o możliwych nieprawidłowościach w procesie wizowym, Centralne Biuro Antykorupcyjne podjęło intensywne działania operacyjne. Pierwsze informacje dotarły do CBA w lipcu 2022 roku. Już następnego dnia po otrzymaniu i uzyskaniu sygnału o możliwych nieprawidłowościach, wszczęto czynności zmierzające do weryfikacji i pogłębienia informacji.
Rząd RP wskazał wreszcie, że zadziałał również mechanizm odpowiedzialności politycznej w postaci odwołania ze stanowiska sekretarza stanu w MSZ, odpowiedzialnego za politykę konsularną.