Nieoficjalnie: „Prokuratura przeszukała biuro i mieszkanie notariusz, która pomagała w skoku na TVP”

Według informacji podanych przez portal wPolityce.pl, śledczy zabezpieczyli „całą dokumentację oraz sprzęt elektroniczny” warszawskiej notariusz.
„Sprawa kontrowersyjnych decyzji znanej warszawskiej notariusz była szeroko komentowana przez polityków. Bartłomiej Sienkiewicz miał zwołać walne zgromadzenie spółek mediów publicznych w swoim gabinecie, w którym znalazła się notariusz Joanna Kończyk” - dodano.
CZYTAJ TAKŻE: „Schröder w spódnicy” zaproszona przez marszałek Senatu? Ekspert mówi o skandalu
107 minut Sienkiewicza
Przypomnijmy, że ministerstwo kultury w swoim komunikacie opublikowanym 20 grudnia poinformowało, że szef MKiDN Bartłomiej Sienkiewicz, powołując się na Kodeks spółek handlowych, „odwołał” 19 grudnia br. dotychczasowych prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej oraz ich rady nadzorcze.
Na to, że mogło dojść do przestępstwa poświadczenia nieprawdy zwrócił uwagę jako pierwszy dziennikarz Salon24.pl Marcin Dobski, który wyliczył, że „od momentu głosowania nad uchwałą, wzywającą do podjęcia działań naprawczych w mediach, do powstania kilku aktów notarialnych pieczętujących zmiany w zarządach spółek: Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej, minęło zaledwie 107 minut”.
Sprawą zajął się także parlamentarzysta PiS Paweł Jabłoński, który pisał wówczas: „W ciągu 107 minut jakie upłynęły między podjęciem uchwały Sejmu miały odbyć się zgromadzenia wspólników trzech spółek (w siedzibie MKiDN), a następnie w innym miejscu sporządzone miały zostać ich protokoły – z podpisem ministra ppłk Sienkiewicza, złożonym wg treści aktu notarialnego W SIEDZIBIE KANCELARII NOTARIALNEJ”.
CZYTAJ TAKŻE: Ppłk Sienkiewicz znowu przegrał – jest decyzja sądu w sprawie „zarządu” Polskiego Radia
Decyzja sądu w sprawie TVP
Przypomnijmy, że w środę XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego w Warszawie nie wpisał zmian w zarządzie oraz radzie nadzorczej TVP, które miały miejsce przed ogłoszeniem stanu likwidacji spółki.
Sąd stwierdził, że w przypadku TVP członków zarządu, w tym prezesa powołuje oraz odwołuje Rada Mediów Narodowych. Przypomnijmy, że zgodnie z decyzjami z grudnia prezesem TVP miał zostać Tomasz Sygut.
CZYTAJ TAKŻE: Nowe informacje w sprawie Mariusza Kamińskiego: „Przebywa w celi szpitalnej”
Skandal wokół siłowego przejęcia TVP
Nie milkną echa wobec skandalu, jaki wybuchł, gdy rząd Donalda Tuska bezprawnie i siłowo przejął media publiczne. Do budynku TVP na Woronicza „nowe władze” weszły razem z osiłkami i z pominięciem prawa i procedur. Podobna sytuacja trwa w budynku TVP na placu Powstańców w Warszawie i w siedzibie TVP.
Wciąż „na stanowisku” trwa w siedzibie PAP prezes agencji Wojciech Surmacz, a w siedzibie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej jej kierownictwo: Michał Adamczyk, Samuel Pereira, Marcin Tulicki.
To narobiliśmy.
— Marcin Dobski (@szachmad) January 12, 2024
"śledczy zabezpieczyli całą dokumentację oraz sprzęt elektroniczny" pani notariusz od 107 minut. pic.twitter.com/UAXgbTvMz4
‼️ Wiele wskazuje na to, że mogło dojść do poświadczenia nieprawdy w dokumentach urzędowych.
— 🇵🇱 Paweł Jabłoński (@paweljablonski_) December 25, 2023
🤔 W ciągu 107 minut jakie upłynęły między podjęciem uchwały Sejmu miały odbyć się zgromadzenia wspólników trzech spółek (w siedzibie MKiDN), a następnie w innym miejscu sporządzone… https://t.co/p4CID9cN1C pic.twitter.com/7rtgp4yvbd