Szef hiszpańskiego związku zawodowego "Solidaridad": Zielony Ład? No, gracias!

Europejski Zielony Ład jest upatrywany jako zagrożenie nie tylko przez Solidarność, ale też przez inne związki zawodowe z naszej części Europy. A jak oceniają go przedstawiciele strony pracowniczej z Europy Zachodniej? Konrad Wernicki zapytał o zdanie Rodriga Alonsa
Flaga Hiszpanii i związku zawodowego
Flaga Hiszpanii i związku zawodowego "Solidaridad" / / grafika: twitter.com/solidaridad_esp

– Jak Solidaridad postrzega Europejski Zielony Ład?

– W Solidaridad patrzymy na Europejski Zielony Ład z pozycji radykalnego sprzeciwu wobec jego propozycji i konsekwencji. Rozumiemy, że zmiany klimatu wynikają z naturalnych cykli Ziemi, które trwają od milionów lat. W tym kontekście postrzegamy Zielony Ład nie jako prawdziwe rozwiązanie problemu zmian klimatu, ale jako strategię polityczną i gospodarczą zaprojektowaną przez elity polityczne i gospodarcze w celu ich wzbogacenia się.

Sprzecznością jest chęć dbania o planetę przy jednoczesnym przenoszeniu produkcji tysiące kilometrów dalej bez żadnej kontroli.

Czytaj także: [FELIETON "TS"] Rafał Woś: Nikt was nie spytał o sens Zielonego Ładu? No to "Solidarność" spyta
 
– Jaki ma to wpływ na energetykę w Hiszpanii?

– Zielony Ład zachęca kraje członkowskie do rezygnacji z konwencjonalnej energetyki pod pretekstem walki ze zmianami klimatu. W Hiszpanii doprowadziło to do zakazu eksploracji i eksploatacji naszych własnych zasobów energetycznych, zwiększając naszą zależność od importu energii z krajów trzecich. Strategia ta nie tylko zagraża naszej suwerenności energetycznej, ale także stanowi zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego i gospodarczego.

Europejski trend niszczenia tam wodnych oraz innej infrastruktury wodnej jest przykładem tego, jak zarządzanie wodą i produkcja dzięki niej energii są zagrożone. Jest to szczególnie poważna sprawa w Hiszpanii ze względu na nasz suchy klimat. Ponadto wypowiedzenie wojny autom spalinowym stanowi bezpośrednie wyzwanie dla jednej z najważniejszych gałęzi przemysłu w Hiszpanii – produkcji samochodów, która zatrudnia tysiące naszych obywateli i jest filarem hiszpańskiej gospodarki.
 
– A co z hiszpańskim rolnictwem?

– Zgodnie z Agendą 2030 Zielony Ład oznacza śmierć dla hiszpańskiej wsi. Poprzez biurokratyzację, kontrolę produkcji i nieuczciwą konkurencję UE zamierza zniszczyć odwieczny sektor gospodarki, który zapewnia nam bezpieczeństwo żywnościowe. W Solidaridad wspieraliśmy rolników i hodowców w ich żądaniach, ponieważ jest to kluczowa walka o zachowanie przez Hiszpanię niezależności.
 
– Z tego wnioskuję, że prognozujecie bardzo negatywne skutki Europejskiego Zielonego Ładu dla Waszego społeczeństwa.

 – Polityka ta nie tylko czyni nas bardziej zależnymi od niestabilnych i potencjalnie droższych źródeł energii, ale także promuje model gospodarczy, który zubaża nasze społeczeństwo, zwiększając koszty energii i ograniczając dostęp do dobrze płatnych miejsc pracy w kluczowych sektorach przemysłu.
Solidaridad wzywa do rewizji polityki UE i promowania modelu, który nie tylko szanuje suwerenność narodową i zrównoważony rozwój gospodarczy Hiszpanii, ale także chroni miejsca pracy naszych pracowników oraz gwarantuje stabilność energetyczną dla wszystkich Hiszpanów w przyszłości.
Zielony Ład jest daleki od bycia dobroczynną inicjatywą na rzecz środowiska. Nasz związek zawodowy postrzega go jako zagrożenie dla dobrobytu i niezależności Europy. Konieczna jest krytyczna ocena tej polityki, zjednoczenie europejskich patriotów przeciwko niej i promowanie alternatywnego modelu, który broni interesów naszych narodów, chroniąc zarówno naszą przyrodę, jak i dobrobyt.

Czytaj także: Czerwona kartka dla Luny - ta informacja to dla niej ogromny cios przed Eurowizją

 

 

Kontekst: co to jest Solidaridad?

 

Solidaridad to hiszpański związek zawodowy powiązany z prawicową partią polityczną Vox, który powstał w 2020 r. Swoją nazwą i wartościami nawiązuje do NSZZ „Solidarność”. – Jesteśmy narodowym i antykomunistycznym związkiem zawodowym. Dlatego też uważamy, że antykomunistyczna walka robotnicza prowadzona przez Solidarność w latach 80. powinna służyć za przykład i inspirację dla wszystkich niezależnych i patriotycznych związków zawodowych w Europie –Rodrigo Alonso. W swoim manifeście związek podkreśla, że sprzeciwia się nielegalnej imigracji, działa na rzecz odbudowy i wzmocnienia przemysłu oraz wsi w celu obrony hiszpańskich pracowników i ich rodzin.
 

Rodrigo Javier Alonso Fernández to sekretarz generalny hiszpańskiego związku zawodowego


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
[WIDEO] Nagrano kompromitującą rozmowę radnych PO. Niech on teraz spier***a polityka
[WIDEO] Nagrano kompromitującą rozmowę radnych PO. "Niech on teraz spier***a"

Poseł Suwerennej Polski Sebastian Łukaszewicz opublikował nagranie wideo, na którym słychać rozmowę dwóch radnych PO z sejmiku podlaskiego – Jarosława Dworzańskiego i Karola Pileckiego. 

Rosja sprawdza Zachód. O co chodzi z granicznymi prowokacjami Wiadomości
Rosja sprawdza Zachód. O co chodzi z granicznymi prowokacjami

Głośne i ostre reakcje wywołała w Europie rosyjska sugestia korekty granic morskich na Bałtyku. Chwilę potem rosyjscy pogranicznicy ostentacyjnie usunęli boje sygnalizacyjne rozmieszczone wcześniej na granicznej rzece Narwa przez Estończyków. Do tego ćwiczenia z taktyczną bronią jądrową. Moskwa prowokuje Zachód, bada jego reakcje, no i odwraca uwagę od najważniejszego obecnie frontu walki wolnego świata z reżimem putinowskim: wojny na Ukrainie.

Warszawa: Samolot z Turcji awaryjnie lądował na Okęciu z ostatniej chwili
Warszawa: Samolot z Turcji awaryjnie lądował na Okęciu

Jak donosi RMF FM, na warszawskim Okęciu we wtorek wieczorem awaryjnie lądował samolot z Turcji. Był to Boeing 737 lecący z tureckiego Izmiru. Na pokładzie było 117 osób. 

Nalot izraelskiego lotnictwa na obóz dla przesiedleńców w Rafah. Departament Stanu USA zabiera głos Wiadomości
Nalot izraelskiego lotnictwa na obóz dla przesiedleńców w Rafah. Departament Stanu USA zabiera głos

USA wezwały Izrael do przeprowadzenia pełnego śledztwa w sprawie ataku na Rafah na południu Strefy Gazy, gdzie w nalocie zginęło 21 osób. Waszyngton będzie uważnie śledził wyniki tego dochodzenia - poinformował we wtorek rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu Matthew Miller.

Trzaskowski po zdjęciu krzyży w Warszawie drastycznie spadł w rankingu zaufania [SONDAŻ] polityka
Trzaskowski po "zdjęciu" krzyży w Warszawie drastycznie spadł w rankingu zaufania [SONDAŻ]

Z najnowszego sondażu IBRIS dla Onetu wynika, że decyzja prezydenta Rafała Trzaskowskiego ws. zakazu eksponowania symboli religijnych w stołecznym urzędzie przyniosła mu poważne straty wizerunkowe.

Rząd podał kwotę 14. emerytury. Dużo niższa niż w ubiegłym roku Wiadomości
Rząd podał kwotę 14. emerytury. Dużo niższa niż w ubiegłym roku

Rada Ministrów przyjęła we wtorek rozporządzenie określające, że wypłata 14. emerytury nastąpi we wrześniu 2024 r. Świadczenie wyniesie 1780,96 zł, czyli tyle, ile wynosi najniższa emerytura.

Szczyt amunicyjny ws. Ukrainy w Czechach. Odpowiedzialność leży po stronie państw Zachodu Wiadomości
Szczyt amunicyjny ws. Ukrainy w Czechach. "Odpowiedzialność leży po stronie państw Zachodu"

Prezydent Andrzej Duda przybył po południu do czeskiej Pragi, gdzie bierze udział w nadzwyczajnym szczycie amunicyjnym zwołanym przez Premiera Czech Petra Fialę. Spotkanie w Pradze to pokłosie czeskiej inicjatywy amunicyjnej, będącej elementem szerszych zabiegów międzynarodowych o odpowiednie zaopatrzenie walczącej Ukrainy w broń i amunicję.

Andrzej Duda: Każdy, kto atakuje naszych żołnierzy, musi liczyć się z twardą odpowiedzią Wiadomości
Andrzej Duda: Każdy, kto atakuje naszych żołnierzy, musi liczyć się z twardą odpowiedzią

Każdy, kto atakuje naszych żołnierzy, musi się liczyć z tym, że żołnierze twardo na ten atak odpowiedzą - podkreślił we wtorek prezydent Andrzej Duda, nawiązując do wtorkowego ataku migranta na polskiego żołnierza na granicy polsko-białoruskiej.

Nowe, potężne uderzenie Zielonego Ładu w przemysł krajów Europy Wiadomości
Nowe, potężne uderzenie Zielonego Ładu w przemysł krajów Europy

W poniedziałek UE ostatecznie zatwierdziła rozporządzenie ustanawiające ramy środków mających na celu wzmocnienie europejskiego ekosystemu produkcyjnego opartego na technologii zerowej netto, znane jako „ustawa o przemyśle o zerowej emisji netto”. Problem stanowi fakt, że cały dokument opiera się na błędnych założeniach, iż sztucznie narzucona na przemysł transformacja energetyczna wzmocni gospodarkę, i zupełnie nie uwzględnia rzeczywistych potrzeb i kosztów przedsiębiorstw. Oznacza to, że nie zahamuje on ich odpływu z Europy. Doprowadzi za to do bankructw i bezprecedensowego kryzysu.

Zbigniew Ziobro ostro odpowiada Tuskowi ws. Michała Wosia polityka
Zbigniew Ziobro ostro odpowiada Tuskowi ws. Michała Wosia

"Sam boss doczeka się zarzutów kryminalnego przejęcia prokuratury i mediów publicznych" – pisze w mediach społecznościowych były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odpowiadając na wpis premiera Donalda Tuska.

REKLAMA

Szef hiszpańskiego związku zawodowego "Solidaridad": Zielony Ład? No, gracias!

Europejski Zielony Ład jest upatrywany jako zagrożenie nie tylko przez Solidarność, ale też przez inne związki zawodowe z naszej części Europy. A jak oceniają go przedstawiciele strony pracowniczej z Europy Zachodniej? Konrad Wernicki zapytał o zdanie Rodriga Alonsa
Flaga Hiszpanii i związku zawodowego
Flaga Hiszpanii i związku zawodowego "Solidaridad" / / grafika: twitter.com/solidaridad_esp

– Jak Solidaridad postrzega Europejski Zielony Ład?

– W Solidaridad patrzymy na Europejski Zielony Ład z pozycji radykalnego sprzeciwu wobec jego propozycji i konsekwencji. Rozumiemy, że zmiany klimatu wynikają z naturalnych cykli Ziemi, które trwają od milionów lat. W tym kontekście postrzegamy Zielony Ład nie jako prawdziwe rozwiązanie problemu zmian klimatu, ale jako strategię polityczną i gospodarczą zaprojektowaną przez elity polityczne i gospodarcze w celu ich wzbogacenia się.

Sprzecznością jest chęć dbania o planetę przy jednoczesnym przenoszeniu produkcji tysiące kilometrów dalej bez żadnej kontroli.

Czytaj także: [FELIETON "TS"] Rafał Woś: Nikt was nie spytał o sens Zielonego Ładu? No to "Solidarność" spyta
 
– Jaki ma to wpływ na energetykę w Hiszpanii?

– Zielony Ład zachęca kraje członkowskie do rezygnacji z konwencjonalnej energetyki pod pretekstem walki ze zmianami klimatu. W Hiszpanii doprowadziło to do zakazu eksploracji i eksploatacji naszych własnych zasobów energetycznych, zwiększając naszą zależność od importu energii z krajów trzecich. Strategia ta nie tylko zagraża naszej suwerenności energetycznej, ale także stanowi zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego i gospodarczego.

Europejski trend niszczenia tam wodnych oraz innej infrastruktury wodnej jest przykładem tego, jak zarządzanie wodą i produkcja dzięki niej energii są zagrożone. Jest to szczególnie poważna sprawa w Hiszpanii ze względu na nasz suchy klimat. Ponadto wypowiedzenie wojny autom spalinowym stanowi bezpośrednie wyzwanie dla jednej z najważniejszych gałęzi przemysłu w Hiszpanii – produkcji samochodów, która zatrudnia tysiące naszych obywateli i jest filarem hiszpańskiej gospodarki.
 
– A co z hiszpańskim rolnictwem?

– Zgodnie z Agendą 2030 Zielony Ład oznacza śmierć dla hiszpańskiej wsi. Poprzez biurokratyzację, kontrolę produkcji i nieuczciwą konkurencję UE zamierza zniszczyć odwieczny sektor gospodarki, który zapewnia nam bezpieczeństwo żywnościowe. W Solidaridad wspieraliśmy rolników i hodowców w ich żądaniach, ponieważ jest to kluczowa walka o zachowanie przez Hiszpanię niezależności.
 
– Z tego wnioskuję, że prognozujecie bardzo negatywne skutki Europejskiego Zielonego Ładu dla Waszego społeczeństwa.

 – Polityka ta nie tylko czyni nas bardziej zależnymi od niestabilnych i potencjalnie droższych źródeł energii, ale także promuje model gospodarczy, który zubaża nasze społeczeństwo, zwiększając koszty energii i ograniczając dostęp do dobrze płatnych miejsc pracy w kluczowych sektorach przemysłu.
Solidaridad wzywa do rewizji polityki UE i promowania modelu, który nie tylko szanuje suwerenność narodową i zrównoważony rozwój gospodarczy Hiszpanii, ale także chroni miejsca pracy naszych pracowników oraz gwarantuje stabilność energetyczną dla wszystkich Hiszpanów w przyszłości.
Zielony Ład jest daleki od bycia dobroczynną inicjatywą na rzecz środowiska. Nasz związek zawodowy postrzega go jako zagrożenie dla dobrobytu i niezależności Europy. Konieczna jest krytyczna ocena tej polityki, zjednoczenie europejskich patriotów przeciwko niej i promowanie alternatywnego modelu, który broni interesów naszych narodów, chroniąc zarówno naszą przyrodę, jak i dobrobyt.

Czytaj także: Czerwona kartka dla Luny - ta informacja to dla niej ogromny cios przed Eurowizją

 

 

Kontekst: co to jest Solidaridad?

 

Solidaridad to hiszpański związek zawodowy powiązany z prawicową partią polityczną Vox, który powstał w 2020 r. Swoją nazwą i wartościami nawiązuje do NSZZ „Solidarność”. – Jesteśmy narodowym i antykomunistycznym związkiem zawodowym. Dlatego też uważamy, że antykomunistyczna walka robotnicza prowadzona przez Solidarność w latach 80. powinna służyć za przykład i inspirację dla wszystkich niezależnych i patriotycznych związków zawodowych w Europie –Rodrigo Alonso. W swoim manifeście związek podkreśla, że sprzeciwia się nielegalnej imigracji, działa na rzecz odbudowy i wzmocnienia przemysłu oraz wsi w celu obrony hiszpańskich pracowników i ich rodzin.
 

Rodrigo Javier Alonso Fernández to sekretarz generalny hiszpańskiego związku zawodowegoOceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe