Ogromne balony pozwolą na życie w kosmosie? Zaskakujący eksperyment naukowców

Według portalu Interestingengineering.com dmuchana infrastruktura może być przyszłością, jeżeli chodzi o potencjalne życie w kosmosie z uwagi na to, że łatwo rozszerzalny materiał może być łatwo transportowany przez statki kosmiczne i zapakowany tak, aby zajmował on mniej miejsca.
- Startup Max Space ogłosił niedawno ambitne plany opracowania solidnych, nadmuchiwanych modułów przypominających balony, które można przekształcić w stacje kosmiczne „wielkości stadionu”
- przekazano.
Czytaj także: Syn podejrzanego o zamach na premiera Słowacji zabiera głos
Czytaj także: Zamach na premiera Słowacji. Jest reakcja Mateusza Morawieckiego
Szczegóły pomysłu
Pomysł ten zakłada, że specjalne nadmuchiwane kosmiczne moduły będą mogły stanowić alternatywę dla komercyjnych stacji kosmicznych i to na dużą skalę. Według doniesień portalu StartUp zajmujący się tą technologią zamierza uruchomić pierwszy moduł w ramach wspólnego przejazdu SpaceX w 2026 r
Program zakłada utworzenie „rozbudowalnych siedlisk kosmicznych dla ludzi i magazynów, które będą wysokiej jakości, o dużej objętości i znacznie tańsze w utrzymaniu i wynoszeniu w przestrzeń kosmiczną”.
Kosmiczne problemy
Obecnie budowa infrastruktury kosmicznej nie jest tak łatwa.
"Zbudowanie w pełni funkcjonalnej stacji kosmicznej wymaga pracy. Na przykład w latach 1998–2011 ukończono budowę orbity Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) w ramach ponad 40 podróży. Ogółem koszt budowy wyniósł oszałamiające 100 miliardów dolarów"
- zwraca uwagę portal.