Waldemar Krysiak: Czy Trzaskowski będzie zmuszał do nazywania brodatego mężczyzny kobietą?

Trzaskowski wprowadza ideologię gender do ratusza. Na Zachodzie policja już aresztuje tych, którzy ze skrajną lewicą się nie zgadzają. Czy więc Trzaskowski też będzie zmuszał swoich pracowników do nazywania brodatego mężczyzny kobietą? Czy obowiązkowe będą fikcyjne zaimki i końcówki, których zażyczy sobie transseksualista? Dlaczego prezydent Warszawy domaga się rzeczy absurdalnych?
Brodaty mężczyzna. Ilustracja poglądowa Waldemar Krysiak: Czy Trzaskowski będzie zmuszał do nazywania brodatego mężczyzny kobietą?
Brodaty mężczyzna. Ilustracja poglądowa / Pixabay.com

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wprowadził nowe wytyczne dotyczące umieszczania na ścianach urzędów oraz na biurkach urzędników symboli religijnych. Dyrektywy te zawierają 16 rekomendacji, których celem jest rzekomo zapewnienie wzajemnego szacunku i zapobieganie dyskryminacji. Zasady jednak jasno stają po stronie ideologii gender, dyskryminując tych, którzy nie zgadzają się ze skrajnie lewicowym światopoglądem.

Z wytycznych dowiadujemy się bowiem, że płeć wyobrażona jest według Trzaskowskiego najważniejsza. Jeśli petent poprosi o stosowanie wobec niego kontrfaktycznych końcówek oraz zaimków, to pracownik ratusza ma to uszanować. W dokumencie czytamy: „w przypadku osoby transpłciowej, której wygląd zewnętrzny może odbiegać od stereotypowych wyobrażeń związanych z płcią zapisaną w oficjalnych dokumentach, zwracaj się do niej taką formą imienia czy zaimków określających płeć, jakie sama zasygnalizuje”. Przed rozmową z osobą niebinarną należy zapytać o zaimki.

Tak właśnie zaczynał się transseksualny terror w innych częściach świata. I chociaż prezydent Warszawy nie może jeszcze (chyba) posłać nikogo do więzienia za sprzeciwianie się fikcyjnym formom językowym „osób niebinarnych”, to w wielu miejscach na Zachodzie obywatele już są aresztowani za poprawne nazywanie płci innych. Czy tak też skończy się to w Polsce?

Czytaj również: Znany polityk PiS zawieszony! "Decyzja prezesa Kaczyńskiego"

Polska wstrzymuje projekty infrastrukturalne. Niemieccy eksperci wzywają do potężnego modernizacyjnego skoku

 

Aresztowany ojciec

Najsłynniejszym chyba krajem, który wymusza na swoich obywatelach akceptowanie transseksualnej tożsamości opartej na gender, jest Kanada. To właśnie tam w 2019 roku przed sąd trafił Robert Hoogland, ojciec dziecka, które chciało sobie zmienić płeć, cierpiało na problemy psychiczne, tak zwaną dysforię, która polega na wstręcie wobec własnego ciała. Matka nastolatka wspierała pomysł transowania dziecka, ale ojciec wyraził sprzeciw.

W reakcji na tragedię mężczyzna udzielił kilku wywiadów, nazywając swojego „trans-syna” dziewczyną i używając jej żeńskiego imienia, które nadał dziecku przy narodzinach. W transowej subkulturze to podwójna zbrodnia: misgendering jest wtedy, gdy poprawnie nazwie się płeć (tzn. biologiczną) danej osoby, ale używanie pierwotnego imienia transseksualisty to dodatkowe wykroczenie. To tzn. deadnaming, czyli wzywanie czyjegoś martwego imienia, nekronimu.

Kanadyjski ojciec trafił więc do więzienia za „błędne określanie płci” swojej zdezorientowanej nastoletniej córki i dopiero później otrzymał złagodzoną karę po dodatkowym procesie w Sądzie Apelacyjnym Kolumbii Brytyjskiej.

Orzeczenie wydane pod koniec 2023 roku stwierdziło, że Robert Hoogland nie musi spędzać więcej czasu w więzieniu, a sąd uchylił nakaz zapłaty grzywny w wysokości 30 000 dolarów. Gdyby nie apelacja, ojciec przesiedziałby w więzieniu pięć lat.

Misgendering był jednak w jego przypadku tylko częścią „przewinienia” – w Kolumbii Brytyjskiej ustawa o nieletnich pozwala im na wyrażenie zgody na własne leczenie transseksualne, jeśli lekarze uznają, że jest to w ich najlepszym interesie; zgoda rodziców jest nieistotna.

Nie zgadzając się ze szpitalem, Hoogland stwierdził, że jego córka potrzebuje czasu i wsparcia psychicznego – gdy problemy się zaczęły, miała ledwie 13 lat – a nie medycznych interwencji transseksualnych, które mogą być nieodwracalne. Sąd jednak orzekł, że dziewczyna może kontynuować terapię testosteronem i zabronił Hooglandowi publicznego „błędnego określania płci” córki, co oznaczało, że ojciec nie... mógł nazywać swojej córki córką. Musiał udawać, że ma syna. Ponadto kanadyjskim mediom zabroniono publikowania nazwiska Hooglanda w jakichkolwiek relacjach za pomocą zakazu publikacji.

Pomimo warunków sądu Hoogland nadal zabierał głos i trafił do więzienia po tym, jak opowiadał o sprawie i nazywał córkę córką podczas wywiadu z The Federalist. Sąd uznał to za „przemoc domową.”

Ojciec, który nazywał swoją córkę córką, został potraktowany tak, jakby się nad nią znęcał.

 

Aresztowana matka

Czasem jednak nie ma czasu na prośby i apelacje. Czasem genderowa policja puka prosto do naszych drzwi, by założyć nam kajdanki.

Taki los czekał między innymi Kate Scottow, która w 2019 roku została aresztowana i skuta na oczach swoich dzieci (starsza córka miała 3 lata, syn – 20 miesięcy) przez trzech policjantów za „misgenderowanie” transseksualisty online.

Genderowi aktywiści wywalczyli dawno temu penalizację stwierdzania prawdziwej płci transseksualistów i jeżeli ktoś w Wielkiej Brytanii powie, że „trans-kobieta” kobietą nie jest, to musi liczyć się z prawnymi konsekwencjami.

Konsekwencje „misgenderowania” okazały się dla Scottow brutalne. Kobieta została zabrana na posterunek policji, gdzie była przesłuchiwana przez kilka godzin. Zabrano jej laptop i telefon (z opisów w mediach wynika, że kobieta nigdy nie odzyskała rzeczy) i postawiono jej zarzuty: „campaign of targeted harassment”, czyli celowe znęcanie się nad innymi.

Na czym polegało znęcanie? Według raportu policji Scottow ośmieliła się zwrócić per „on” do biologicznego mężczyzny, który identyfikował się jako „Stephanie” Hayden. To Hayden złożył na policję zażalenie na Scottow, bo jej posty online odebrał jako atak na swoją transseksualną tożsamość.

Ostatecznie, aresztowana kobieta zaprzeczyła nękania transseksualisty, sąd zaś wydał jej zakaz mówienia o nim jako o mężczyźnie.

 

Aresztowany kaznodzieja

Miniony rok obfitował w aresztowania za „transfobię”, to bowiem w 2023 roku aresztowany w Wielkiej Brytanii został również Dave McConnell. Chrześcijanin i kaznodzieja został skazany w sierpniu na podstawie sekcji 4A Public Order Act 1986 po tym, jak podczas rozmowy z policjantem zwrócił się do biologicznego mężczyzny, który identyfikował się jako kobieta, używając zaimka „on”. Transseksualista uważał się za kobietę, chrześcijanin stracił więc wolność.

Do aresztowania doprowadziła – co szczególnie smutne – uprzejmość kaznodziei, który wygłaszał kazanie na świeżym powietrzu, kiedy oburzony później transseksualista zapytał go, czy Bóg akceptuje społeczność LGBTQ. McConnell, który zachęcał publiczność do zadawania mu pytań podczas kazania, odpowiedział, że Bóg nienawidzi grzechu i zwrócił się do pytającego jako do „dżentelmena”. Po tej „zbrodni” tłum zgromadził się wokół „transfoba”, wyrażając niezadowolenie i używając wulgarnych wyzwisk, co przyciągnęło uwagę policji. Zgodnie z Sekcją 5 Public Order Act, brytyjska policja ma uprawnienia do aresztowania kogoś, kto „nęka” swoje otoczenie – misgendering został uznany właśnie za nękanie.

Sędzia skazał mężczyznę na zapłatę kosztów procesowych w wysokości 620 funtów i wykonanie 80 godzin prac społecznych. Dodatkowo mężczyzna został zgłoszony do służb zwalczających... terroryzm.

Moim zamiarem było po prostu pozostać wiernym swoim przekonaniom, pozostać wiernym Bogu i pozostać wiernym swojemu sumieniu. Nie byłem transfobiczny; wyrażałem to, w co wierzę.

– mówił później skazany w mediach.

Historia prześladowanego chrześcijanina media zszokowała – poparcie dla jego sprawy sięgnęło z brytyjskich wysp po Amerykę i dzięki wsparciu tysięcy ludzi na całym świecie kaznodzieja mógł zacząć się bronić. Dopiero prawdopodobnie pod naciskiem mediów wyrok skazujący McConnella został uchylony.

 

Aresztujący Trzaskowski?

Kiedy więc prezydent Warszawy twierdzi, że jego nowe wytyczne mają na celu zwiększenie szacunku, to miejmy na uwadze, że jest to szacunek jednostronny: obywatel ma szanować wymysły transseksualistów, bo jak nie, to... No, właśnie? Co prezydent zrobi, jeżeli pracownik ratusza nie zgodzi się z wyobrażeniem transseksualisty o sobie? Co się stanie, jeżeli nie będzie chciał nazywać brodatego mężczyzny per pani?

Do tego dochodzą jeszcze dwa absurdy. Pierwszym jest wyzwaniem lingwistycznym: czy pracownicy ratusza będą zmuszeni używać też form, które nie istnieją w języku polskim? Każdy bowiem wie, że istnieje transseksualizm „binarny”: mężczyzna uznaje się za kobietę, a kobieta za mężczyznę. I wymagają od otoczenia form sprzecznych z rzeczywistością, odwróconych do swojej płci. Co jednak z transseksualistami niebinarnymi, którzy swoją własną gramatykę wymyślają? Czy pracownicy ratusza będą musieli mówić do petentów per „onx”? Per „jenu”? Jak to będzie?

Drugim dość zabawnym absurdem jest brak spójności, który istnieje w ideologii gender, a który Trzaskowski swoimi wytycznymi narzuca: prezydent chce bowiem, żeby osoby niebinarne zawsze były na początku rozmowy pytane o swoje zaimki. Tylko... jak rozpoznać osobę niebinarną? Przecież – według ideologów gender – nawet prawdziwej płci nie da się po wyglądzie rozpoznać, a co dopiero tej lewicowej, która skrywa się w myślach! Kim w ogóle jest osoba niebinarna, skoro nie jest ani mężczyzną, ani kobietą? Czy pracownicy ratusza mogą już spodziewać się powoli... kosmitów?


 

POLECANE
Mieszkańcy Starbase podjęli decyzję ws. utworzenia miasta. Elon Musk ma powody do radości Wiadomości
Mieszkańcy Starbase podjęli decyzję ws. utworzenia miasta. Elon Musk ma powody do radości

Mieszkańcy Starbase zdecydowali w referendum o przyznaniu dotychczasowej bazie kosmicznej firmy SpaceX statusu miasta. Elon Musk wysunął propozycję utworzenia miasta już w 2021 r.

Silne trzęsienie ziemi w USA. Seria wstrząsów trwa Wiadomości
Silne trzęsienie ziemi w USA. Seria wstrząsów trwa

W sobotnią noc w rejonie Teksasu i Nowego Meksyku doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,3. Na szczęście region ten jest słabo zaludniony. Nie odnotowano więc większych zniszczeń.

Najważniejsze, to nie drażnić Niemców tylko u nas
Najważniejsze, to nie drażnić Niemców

Trwa realna walka o Polskę, jej kształt, przyszłość i generalnie istnienie. Starcie miedzy prawda, a oczywistym i bijącym w oczy kłamstwem, bezczelnością w wielu przypadkach tak oczywista, że aż zapierająca dech w piersiach. Jednym z elementów tego starcia jest zmiana znaczenia słów, jest też i ściśle związana z powyższym konfrontacja w sferze historii przeplatającej się z nasza rzeczywistością.

Tadeusz Płużański: Nie-polscy marszałkowie Polski tylko u nas
Tadeusz Płużański: Nie-polscy marszałkowie Polski

3 maja 1945 r. dekretem Krajowej Rady Narodowej Michał Rola-Żymierski został mianowany marszałkiem Polski.A ponieważ komunistyczna KRN była tworem całkowicie marionetkowym wobec Moskwy, śmiało można powiedzieć, że renegata Żymierskiego marszałkiem Polski uczynił Józef Stalin. Co ma wspólnego z dwoma przedwojennymi marszałkami Polski: Józefem Piłsudskim i Edwardem Śmigłym-Rydzem. Nic.

Polski wynalazca zaprezentował latający ścigacz jak z Gwiezdnych Wojen gorące
Polski wynalazca zaprezentował latający ścigacz jak z Gwiezdnych Wojen

Tak spełnia się marzenia! Przed kilkoma dniami swoją światową premierę miał nowy latający rower, tworzony przez Tomasza Patana.

Kipi gniewem. Eksperci punktują księcia Harry'ego Wiadomości
"Kipi gniewem". Eksperci punktują księcia Harry'ego

Książę Harry znalazł się w ogniu krytyki. Po tym, jak przegrał sprawę w londyńskim Sądzie Apelacyjnym dotyczącą policyjnej ochrony, udzielił emocjonalnego wywiadu BBC. Wypowiedzi Harry’ego nie spotkały się jednak z przychylnością ekspertów.

Niepokojący bilans majówki na polskich drogach. Policja wydała komunikat Wiadomości
Niepokojący bilans majówki na polskich drogach. Policja wydała komunikat

Policja poinformowała o fatalnym bilansie majówki na polskich drogach. Zatrzymano prawie tysiąc nietrzeźwych kierowców.

Marco Rubio o przyszłości Polski i USA: „Nigdy nie jawiła się jaśniej” z ostatniej chwili
Marco Rubio o przyszłości Polski i USA: „Nigdy nie jawiła się jaśniej”

Nasza wspólna przyszłość nigdy nie jawiła się jaśniej - powiedział w sobotę sekretarz stanu USA Marco Rubio w oświadczeniu wydanym z okazji polskiego Święta Trzeciego Maja. Podkreślił, że Polska "radykalnie wzmocniła wspólne bezpieczeństwo" obu krajów.

Silny ból. Prezydent Serbii przerwał wizytę w USA pilne
"Silny ból". Prezydent Serbii przerwał wizytę w USA

Aleksandar Vuczić, prezydent Serbii, został w sobotę przyjęty do Wojskowej Akademii Medycznej w Belgradzie - poinformowało jego biuro. Stało się to krótko po jego powrocie ze Stanów Zjednoczonych, gdzie z powodów zdrowotnych przedwcześnie zakończył swoją wizytę.

GKS Katowice w żałobie. Nie żyje legenda klubu z ostatniej chwili
GKS Katowice w żałobie. Nie żyje legenda klubu

GKS Katowice poinformował o śmierci Sylwestra Wilczka, jednej z największych postaci w historii śląskiego hokeja. Były reprezentant Polski i trener zmarł w wieku 88 lat.

REKLAMA

Waldemar Krysiak: Czy Trzaskowski będzie zmuszał do nazywania brodatego mężczyzny kobietą?

Trzaskowski wprowadza ideologię gender do ratusza. Na Zachodzie policja już aresztuje tych, którzy ze skrajną lewicą się nie zgadzają. Czy więc Trzaskowski też będzie zmuszał swoich pracowników do nazywania brodatego mężczyzny kobietą? Czy obowiązkowe będą fikcyjne zaimki i końcówki, których zażyczy sobie transseksualista? Dlaczego prezydent Warszawy domaga się rzeczy absurdalnych?
Brodaty mężczyzna. Ilustracja poglądowa Waldemar Krysiak: Czy Trzaskowski będzie zmuszał do nazywania brodatego mężczyzny kobietą?
Brodaty mężczyzna. Ilustracja poglądowa / Pixabay.com

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wprowadził nowe wytyczne dotyczące umieszczania na ścianach urzędów oraz na biurkach urzędników symboli religijnych. Dyrektywy te zawierają 16 rekomendacji, których celem jest rzekomo zapewnienie wzajemnego szacunku i zapobieganie dyskryminacji. Zasady jednak jasno stają po stronie ideologii gender, dyskryminując tych, którzy nie zgadzają się ze skrajnie lewicowym światopoglądem.

Z wytycznych dowiadujemy się bowiem, że płeć wyobrażona jest według Trzaskowskiego najważniejsza. Jeśli petent poprosi o stosowanie wobec niego kontrfaktycznych końcówek oraz zaimków, to pracownik ratusza ma to uszanować. W dokumencie czytamy: „w przypadku osoby transpłciowej, której wygląd zewnętrzny może odbiegać od stereotypowych wyobrażeń związanych z płcią zapisaną w oficjalnych dokumentach, zwracaj się do niej taką formą imienia czy zaimków określających płeć, jakie sama zasygnalizuje”. Przed rozmową z osobą niebinarną należy zapytać o zaimki.

Tak właśnie zaczynał się transseksualny terror w innych częściach świata. I chociaż prezydent Warszawy nie może jeszcze (chyba) posłać nikogo do więzienia za sprzeciwianie się fikcyjnym formom językowym „osób niebinarnych”, to w wielu miejscach na Zachodzie obywatele już są aresztowani za poprawne nazywanie płci innych. Czy tak też skończy się to w Polsce?

Czytaj również: Znany polityk PiS zawieszony! "Decyzja prezesa Kaczyńskiego"

Polska wstrzymuje projekty infrastrukturalne. Niemieccy eksperci wzywają do potężnego modernizacyjnego skoku

 

Aresztowany ojciec

Najsłynniejszym chyba krajem, który wymusza na swoich obywatelach akceptowanie transseksualnej tożsamości opartej na gender, jest Kanada. To właśnie tam w 2019 roku przed sąd trafił Robert Hoogland, ojciec dziecka, które chciało sobie zmienić płeć, cierpiało na problemy psychiczne, tak zwaną dysforię, która polega na wstręcie wobec własnego ciała. Matka nastolatka wspierała pomysł transowania dziecka, ale ojciec wyraził sprzeciw.

W reakcji na tragedię mężczyzna udzielił kilku wywiadów, nazywając swojego „trans-syna” dziewczyną i używając jej żeńskiego imienia, które nadał dziecku przy narodzinach. W transowej subkulturze to podwójna zbrodnia: misgendering jest wtedy, gdy poprawnie nazwie się płeć (tzn. biologiczną) danej osoby, ale używanie pierwotnego imienia transseksualisty to dodatkowe wykroczenie. To tzn. deadnaming, czyli wzywanie czyjegoś martwego imienia, nekronimu.

Kanadyjski ojciec trafił więc do więzienia za „błędne określanie płci” swojej zdezorientowanej nastoletniej córki i dopiero później otrzymał złagodzoną karę po dodatkowym procesie w Sądzie Apelacyjnym Kolumbii Brytyjskiej.

Orzeczenie wydane pod koniec 2023 roku stwierdziło, że Robert Hoogland nie musi spędzać więcej czasu w więzieniu, a sąd uchylił nakaz zapłaty grzywny w wysokości 30 000 dolarów. Gdyby nie apelacja, ojciec przesiedziałby w więzieniu pięć lat.

Misgendering był jednak w jego przypadku tylko częścią „przewinienia” – w Kolumbii Brytyjskiej ustawa o nieletnich pozwala im na wyrażenie zgody na własne leczenie transseksualne, jeśli lekarze uznają, że jest to w ich najlepszym interesie; zgoda rodziców jest nieistotna.

Nie zgadzając się ze szpitalem, Hoogland stwierdził, że jego córka potrzebuje czasu i wsparcia psychicznego – gdy problemy się zaczęły, miała ledwie 13 lat – a nie medycznych interwencji transseksualnych, które mogą być nieodwracalne. Sąd jednak orzekł, że dziewczyna może kontynuować terapię testosteronem i zabronił Hooglandowi publicznego „błędnego określania płci” córki, co oznaczało, że ojciec nie... mógł nazywać swojej córki córką. Musiał udawać, że ma syna. Ponadto kanadyjskim mediom zabroniono publikowania nazwiska Hooglanda w jakichkolwiek relacjach za pomocą zakazu publikacji.

Pomimo warunków sądu Hoogland nadal zabierał głos i trafił do więzienia po tym, jak opowiadał o sprawie i nazywał córkę córką podczas wywiadu z The Federalist. Sąd uznał to za „przemoc domową.”

Ojciec, który nazywał swoją córkę córką, został potraktowany tak, jakby się nad nią znęcał.

 

Aresztowana matka

Czasem jednak nie ma czasu na prośby i apelacje. Czasem genderowa policja puka prosto do naszych drzwi, by założyć nam kajdanki.

Taki los czekał między innymi Kate Scottow, która w 2019 roku została aresztowana i skuta na oczach swoich dzieci (starsza córka miała 3 lata, syn – 20 miesięcy) przez trzech policjantów za „misgenderowanie” transseksualisty online.

Genderowi aktywiści wywalczyli dawno temu penalizację stwierdzania prawdziwej płci transseksualistów i jeżeli ktoś w Wielkiej Brytanii powie, że „trans-kobieta” kobietą nie jest, to musi liczyć się z prawnymi konsekwencjami.

Konsekwencje „misgenderowania” okazały się dla Scottow brutalne. Kobieta została zabrana na posterunek policji, gdzie była przesłuchiwana przez kilka godzin. Zabrano jej laptop i telefon (z opisów w mediach wynika, że kobieta nigdy nie odzyskała rzeczy) i postawiono jej zarzuty: „campaign of targeted harassment”, czyli celowe znęcanie się nad innymi.

Na czym polegało znęcanie? Według raportu policji Scottow ośmieliła się zwrócić per „on” do biologicznego mężczyzny, który identyfikował się jako „Stephanie” Hayden. To Hayden złożył na policję zażalenie na Scottow, bo jej posty online odebrał jako atak na swoją transseksualną tożsamość.

Ostatecznie, aresztowana kobieta zaprzeczyła nękania transseksualisty, sąd zaś wydał jej zakaz mówienia o nim jako o mężczyźnie.

 

Aresztowany kaznodzieja

Miniony rok obfitował w aresztowania za „transfobię”, to bowiem w 2023 roku aresztowany w Wielkiej Brytanii został również Dave McConnell. Chrześcijanin i kaznodzieja został skazany w sierpniu na podstawie sekcji 4A Public Order Act 1986 po tym, jak podczas rozmowy z policjantem zwrócił się do biologicznego mężczyzny, który identyfikował się jako kobieta, używając zaimka „on”. Transseksualista uważał się za kobietę, chrześcijanin stracił więc wolność.

Do aresztowania doprowadziła – co szczególnie smutne – uprzejmość kaznodziei, który wygłaszał kazanie na świeżym powietrzu, kiedy oburzony później transseksualista zapytał go, czy Bóg akceptuje społeczność LGBTQ. McConnell, który zachęcał publiczność do zadawania mu pytań podczas kazania, odpowiedział, że Bóg nienawidzi grzechu i zwrócił się do pytającego jako do „dżentelmena”. Po tej „zbrodni” tłum zgromadził się wokół „transfoba”, wyrażając niezadowolenie i używając wulgarnych wyzwisk, co przyciągnęło uwagę policji. Zgodnie z Sekcją 5 Public Order Act, brytyjska policja ma uprawnienia do aresztowania kogoś, kto „nęka” swoje otoczenie – misgendering został uznany właśnie za nękanie.

Sędzia skazał mężczyznę na zapłatę kosztów procesowych w wysokości 620 funtów i wykonanie 80 godzin prac społecznych. Dodatkowo mężczyzna został zgłoszony do służb zwalczających... terroryzm.

Moim zamiarem było po prostu pozostać wiernym swoim przekonaniom, pozostać wiernym Bogu i pozostać wiernym swojemu sumieniu. Nie byłem transfobiczny; wyrażałem to, w co wierzę.

– mówił później skazany w mediach.

Historia prześladowanego chrześcijanina media zszokowała – poparcie dla jego sprawy sięgnęło z brytyjskich wysp po Amerykę i dzięki wsparciu tysięcy ludzi na całym świecie kaznodzieja mógł zacząć się bronić. Dopiero prawdopodobnie pod naciskiem mediów wyrok skazujący McConnella został uchylony.

 

Aresztujący Trzaskowski?

Kiedy więc prezydent Warszawy twierdzi, że jego nowe wytyczne mają na celu zwiększenie szacunku, to miejmy na uwadze, że jest to szacunek jednostronny: obywatel ma szanować wymysły transseksualistów, bo jak nie, to... No, właśnie? Co prezydent zrobi, jeżeli pracownik ratusza nie zgodzi się z wyobrażeniem transseksualisty o sobie? Co się stanie, jeżeli nie będzie chciał nazywać brodatego mężczyzny per pani?

Do tego dochodzą jeszcze dwa absurdy. Pierwszym jest wyzwaniem lingwistycznym: czy pracownicy ratusza będą zmuszeni używać też form, które nie istnieją w języku polskim? Każdy bowiem wie, że istnieje transseksualizm „binarny”: mężczyzna uznaje się za kobietę, a kobieta za mężczyznę. I wymagają od otoczenia form sprzecznych z rzeczywistością, odwróconych do swojej płci. Co jednak z transseksualistami niebinarnymi, którzy swoją własną gramatykę wymyślają? Czy pracownicy ratusza będą musieli mówić do petentów per „onx”? Per „jenu”? Jak to będzie?

Drugim dość zabawnym absurdem jest brak spójności, który istnieje w ideologii gender, a który Trzaskowski swoimi wytycznymi narzuca: prezydent chce bowiem, żeby osoby niebinarne zawsze były na początku rozmowy pytane o swoje zaimki. Tylko... jak rozpoznać osobę niebinarną? Przecież – według ideologów gender – nawet prawdziwej płci nie da się po wyglądzie rozpoznać, a co dopiero tej lewicowej, która skrywa się w myślach! Kim w ogóle jest osoba niebinarna, skoro nie jest ani mężczyzną, ani kobietą? Czy pracownicy ratusza mogą już spodziewać się powoli... kosmitów?



 

Polecane
Emerytury
Stażowe