Premier Szydło w Świdniku: Zależy nam, by sprzęt dla polskiej armii był produkowany w Polsce

- Gdy powstawał program PiS, który jest w tej chwili realizowany przez rząd, program rozwoju, założyliśmy w nim, że podstawą ma się stać polski przemysł, że chcemy go odbudować - powiedziała premier Beata Szydło podczas wizyty zakładach lotniczych w Świdniku.
@PremierRP Premier Szydło w Świdniku: Zależy nam, by sprzęt dla polskiej armii był produkowany w Polsce
@PremierRP / twitter.com

  

    Polski przemysł, który ma być kołem zamachowy w Polsce i  dawać równe szanse dla polskich firm, które mają konkurować z najlepszymi na świecie. To jest nasza ambicja


    Od początku zaczęliśmy ten program wcielać w życie. Program wicepremiera Morawieckiego zakłada m.in., żeby odbudowywać polski przemysł, żeby tu w Polsce powstawały nowoczesne firmy i fabryki, w których będzie produkowany dobry, uznany na całym świecie sprzęt. M.in. podstawą tego rozwoju ma być zaopatrzenie dla polskiej armii. W ostatnich dniach bardzo gorąco dyskutowana jest kwestia kontraktu dla polskiej armii, który miał być zawarty z firmą francuską.
    Obowiązkiem polskiego państwa jest bronić interesów Polski, bronić interesów polskiej gospodarki. I rozmowy dotyczące tego przetargu tak były prowadzone. Postawiliśmy warunki, które, z punktu widzenia naszej obronności, ekonomii były dla Polski najkorzystniejsze. Ale były też korzystne dla naszych partnerów. Nie chciano ich przyjąć, w związku z czym nie było możliwości, by je kontynuować.

    My stawiamy na to, by dla polskiej armii sprzęt produkowany był w Polsce przez polskich pracowników.

 

 

    Jesteśmy w zakładzie, który choć ma zagranicznego właściciela prowadzi mądrą politykę, zatrudnia kilka tysięcy osób, poprzez współprace daje zatrudnienie osobom nie tylko w regionie. I wreszcie w Polsce płaci podatki. I tak rozumiemy patriotyzm gospodarczy. Nowoczesny przemysł, który ma rozwijać się w Polsce. Zapraszamy inwestorów zagranicznych, ale chcemy,żeby oni tutaj budowali firmy nowoczesne , stawiali na  nowoczesne technologie, dawali zatrudnienie i godne prace polskim pracownikom. Tak postępują wszystkie mądre państwa na świecie. A Polska ma ambicje, by być w czołówce światowego rozwoju, w związku z czym tak będziemy prowadzili naszą politykę gospodarczą.

    Zależy nam na sprzęcie nowoczesnym bezpiecznym,
    bo tu chodzi o życie polskich żołnierzy…


    Polski rząd stawia na rozwój połączony z nowymi technologiami. To jest konieczność, priorytet.

 


— mówiła Beata Szydło.

 

 W interesie polskiego państwa leży, żebyśmy mieli dobre, nowoczesne uzbrojenie polskiej armii. Ale też, żeby ten sprzęt, który będzie kupowany przez państwo był na rynku ekonomicznym jak najkorzystniejszy. By sprzęt dla polskiej armii był produkowany w Polsce dla polskich pracowników


— zadeklarowała premier.

TVP Info, wpolityce.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe