REKLAMA

Choć praca to rutyna, lubimy do niej przychodzić

71% respondentów z całego świata dobrze ocenia swoje samopoczucie w pracy. W 7 na 10 zatrudnionych deklaruje, że w pracy czuje się dobrze. Daje nam to trzecie miejsce w Europie, zaraz za Niemcami i Brytyjczykami - wynika z badania Ipsos, które podaje portal wirtualnemedia.pl.
 Choć praca to rutyna, lubimy do niej przychodzić
/ fot.www.solidarnosckatowice.pl
Szczególnie wyróżniają się dwa kraje: Indie i Japonia. W pierwszym z nich odnotowano najwyższy poziom satysfakcji: 9 na 10 pracowników jest zadowolonych z pracy (88%). Tymczasem w Japonii 44% mieszkańców odczuwa zadowolenie z pracy.

Nadal największym zmartwieniem pracowników jest wysokość wynagrodzenia, choć poziom niezadowolenia jest niższy o 6% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Obecnie 52% badanych Polaków martwi się wysokością pensji. Gorzej jest tylko w Chinach. Niezadowolenie potwierdziło tam 62% badanych.

Drugim zmartwieniem pracowników jest utrzymanie pracy. W Polsce obawy o to zgłosiło 29% badanych. Najbardziej pesymistyczni są Japończycy (46% potwierdza obawy) oraz Hiszpanie (40%).

Dla sporej grupy pracowników – zarówno w Polsce, jak i w większości innych krajów – praca jest rutyną. Tak swoje obowiązki zawodowe określa 31% ankietowanych Polaków.

W niektórych krajach, zwłaszcza tych, gdzie występuje duży poziom bezrobocia, większość badanych pracę kojarzy z bezpieczeństwem. Tak jest chociażby w Hiszpanii (40% odpowiedzi) czy Chile (44%). Z kolei w Indiach i Brazylii praca często jest przyjemnością (po 30% odpowiedzi), a dla 36% Hindusów i 23% Chińczyków - pasją.

Mimo rutynowego podejścia do obowiązków i słabo ocenianego poziomu zarobków lubimy przychodzić pracy. Przyjemność z tego faktu odczuwa 63% Polaków.

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura