Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Jerzy Dudek w szczerej rozmowie o szansach Polaków na mundialu

Ladies and gentlemen, panie i panowie – wielkimi krokami nadchodzi jedna z największych imprez sportowych naszych czasów – piłkarski mundial. W święcie tym bierze udział również polska reprezentacja, a kibice rozochoceni dobrym występem w Mistrzostwach Europy i w eliminacjach marzą o medalu. #24 numer „Tygodnika Solidarność” poświęcamy w znacznej mierze piłce nożnej.
 Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Jerzy Dudek w szczerej rozmowie o szansach Polaków na mundialu
/ Tygodnik Solidarność
Kibicować polskiej reprezentacji zamierza również naczelny naszego tygodnika – Michał Ossowski, który swoje nadzieje zdradza we wstępniaku
Mistrzostwa odbywają się w wyjątkowym dla nas czasie świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości. Setkom tysięcy, a może nawet milionom kibiców piłkarskich w całym kraju trudno wyobrazić sobie chyba lepsze uczczenie tej wspaniałej rocznicy niż zdobycie medalu na mistrzostwach przez polskich piłkarzy. Czy jest to możliwe? Jako zagorzały kibic reprezentacji i fan piłki nożnej mogę odpowiedzieć tylko – oczywiście, jak najbardziej

Kulisy nadchodzącej imprezy w artykule „Największy spektakl świata” zdradza Leszek Masierak.
Rosyjski turniej będzie pierwszym w historii rozgrywanym na dwóch kontynentach jednocześnie – to wynik decyzji komisji FIFA, która z przedstawionych osiemnastu kandydatur wybrała dwanaście stadionów, na których toczyć się będą mundialowe zmagania. Miast-gospodarzy jest jedenaście, w stolicy kibice będą bowiem mogli wybrać się na dwie areny – olimpijskie Łużniki oraz stadion Spartaka Moskwa. Z pozostałych dziesięciu miast-gospodarzy dziewięć leży w Europie (od najbliższej położonego od naszych granic Kaliningradu po nadwołżańskie Kazań i Samarę).
Mateusz Kosiński pisze o tym co dzieje się gdy „Futbol znaczy więcej niż piłka”, przypominając najważniejsze polityczne wydarzenia, które działy się wokół tej dyscypliny sportu. 
Na trybunach szybko doszło do burd, które sprowokowały m.in. transparenty „Zagrzeb jest serbski”. W ruch poszły noże i kastety, a obu zwaśnionych stron do bitki nie trzeba było zachęcać. Starcia na murawie trwały przez ponad siedemdziesiąt minut. Mecz ten jednak przejdzie do historii ze względu na postawę jednego z zawodników – Zvonimira Bobana, 21-letniego rozgrywającego Dinama, który widząc, że leżący kibic jego drużyny jest brutalnie pałowany przez policjanta (którymi w państwach związkowych najczęściej byli Serbowie), postanowił wkroczyć do akcji i potężnym kopniakiem z wyskoku powalił mundurowego i pozwolił kibicowi uciec. Boban stał się symbolem dla dążącej do niepodległości Chorwacji.
„Ale, że Dudka na mundial nie wzięli?” – te słowa zapisały się w pamięci milionów kibiców.
– Krychowiak, Błaszczykowski czy Peszko nie grali w klubach lub grali bez błysku. Grosicki, Pazdan czy Linetty grają bardzo niestabilnie, Glik jest kontuzjowany. Milik dochodzi po siebie po kontuzji, a ławka rezerwowych to pięta achillesowa naszego zespołu. Może się okazać, że pewny bramkarz i Lewy to za mało nawet na wyjście z grupy, a co dopiero na grę w półfinale –
formę reprezentantów w rozmowie z Marcinem Koziestańskim i Barbarą Michałowską ocenia Jerzy Dudek, były bramkarz reprezentacji Polski.
"Piłkoholik" - Barbara Michałowska przedstawia sylwetkę „ojca” naszej reprezentacji – Adama Nawałki.
 
Nie palił. Pił też mniej niż inni. Za to na jeden z obozów zawiózł 30 kg pomarańczy, marchwi i jabłek i namówił Piotra Skrobowskiego do wzięcia sokowirówki. W ten sposób zadbał o dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości witamin. Dbał też zawsze o swój wygląd. W czasie zagranicznych wyjazdów kupował sobie modne stroje. – Adam to był elegancik. Wszyscy chodziliśmy w dresie, starych koszulkach. A Adam zawsze dobrze ubrany, niezależnie, czy pojawiał się na treningach, czy na meczu, czy na śniadaniu podczas zgrupowania. Wszędzie. Włoski zawsze dobrze ułożone. Po prostu pedancik – mówi nam jego kolega z reprezentacji, Jan Tomaszewski.
Ponadto:

Jakub Pacan w tekście – „Partia elit i ulicy” zastanawia się nad kondycją Platformy Obywatelskiej.
„Komu na rękę są pożary śmieci” – na pytanie Marcina Koziestańskiego odpowiada Michał Paca, ekspert w branży gospodarowania odpadami.
„Kreml idzie w zaparte”Leszek Masierak opisuje postępy w sprawie zestrzelonego boeinga 777 lini Malaysia Airlines.
„Homintern w akcji” – prof. Marek Chodakiewicz w bardzo odważnym artykule zastanawia się nad wpływami lobby homoseksualnego.
„Nigdy nie byłam produktem” – w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem stwierdza Honorata „Honey” Skarbek.

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Chaos we Francji. Rekordowa liczba osadzonych, więzienia i areszty są przepełnione z ostatniej chwili
Chaos we Francji. Rekordowa liczba osadzonych, więzienia i areszty są przepełnione

W więzieniach i aresztach śledczych we Francji przebywa 77 450 osób, najwięcej w historii - poinformowało we wtorek ministerstwo sprawiedliwości tego kraju. To stan na 1 kwietnia, w ciągu roku przybyło 4370 osadzonych. Więzienia są przepełnione, niektórzy z osadzonych muszą spać na materacach.

Prezesi gigantów przemysłowych wysłali do Tuska list z poparciem dla CPK z ostatniej chwili
Prezesi gigantów przemysłowych wysłali do Tuska list z poparciem dla CPK

„Projekt CPK ma szansę stać się wielkim kołem zamachowym polskiej gospodarki” – pisze do premiera Donalda Tuska Rada Polskich Przedsiębiorców Globalnych. 

Skandal. Materiał WP uderzający w Kamińskiego i Wąsika, powstał... za pieniądze Unii Europejskiej Wiadomości
Skandal. Materiał WP uderzający w Kamińskiego i Wąsika, powstał... za pieniądze Unii Europejskiej

- Kamiński i Wąsik na listach PiS do PE? Wyborcy z Podlasia ocenili: "Niech szukają normalnej pracy" - pisze na łamach Wirtualnej Polski Gabriel Bielecki. Pomijając manipulacyjny wydźwięk materiału, ciekawa jest treść planszy na początku opublikowanego nagrania.

Beata Szydło po publikacji ws. CPK: Tusk jest po to, żeby Polskę zwijać z ostatniej chwili
Beata Szydło po publikacji ws. CPK: Tusk jest po to, żeby Polskę zwijać

„Wczoraj projekt CPK został oficjalnie pogrzebany. I tak samo będzie z wszelkimi innymi inwestycjami służącymi rozwojowi Polski” – pisze na platformie X była premier Beata Szydło, komentując doniesienia medialne o zaniechaniu budowy CPK przez rząd Donalda Tuska.

„Na zawsze pozostanie w naszych sercach”. Produkcja „M jak miłość” wydała oświadczenie z ostatniej chwili
„Na zawsze pozostanie w naszych sercach”. Produkcja „M jak miłość” wydała oświadczenie

Trudne chwile w „M jak miłość”. 17 listopada zmarł Maciej Damięcki, aktor wcielał się w serialu w postać proboszcza z Lipnicy. Scenarzyści musieli uśmiercić bohatera.

„Czy szef MON znów ulegnie Tuskowi i postawi interes partyjny ponad bezpieczeństwo Polski?” z ostatniej chwili
„Czy szef MON znów ulegnie Tuskowi i postawi interes partyjny ponad bezpieczeństwo Polski?”

„Mamy potwierdzenie, że szczytem inwestycyjnych możliwości obecnego rządu jest kładka rowerowa nad Wisłą” – pisze na platformie X były szef MON Mariusz Błaszczak, komentując doniesienia medialne dot. zaniechania budowy przez rząd Donalda Tuska Centralnego Portu Komunikacyjnego. 

Rabini antysemici? Dokąd prowadzi polityka Benjamina Netanjahu? polityka
Rabini antysemici? Dokąd prowadzi polityka Benjamina Netanjahu?

Jak podał Times of Israel, grupa aktywistów, w tym siedmiu rabinów, została aresztowana podczas próby dostarczenia żywności do Strefy Gazy. Do zatrzymania doszło, kiedy aktywiści próbowali wjechać z transportem do Strefy przez izraelski punkt graniczny na południu kraju.

Wypadek przy granicy polsko-białoruskiej. Siedmiu żołnierzy w szpitalu z ostatniej chwili
Wypadek przy granicy polsko-białoruskiej. Siedmiu żołnierzy w szpitalu

Siedmiu żołnierzy trafiło we wtorek rano na obserwację do szpitala po wypadku przy granicy polsko-białoruskiej. W miejscowości Kondratki wojskowa ciężarówka z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechała do rowu – poinformowała Żandarmeria Wojskowa w Lublinie.

Minister finansów do dziennikarza TVN: Nie namówi mnie pan na krytykę prezesa Glapińskiego z ostatniej chwili
Minister finansów do dziennikarza TVN: Nie namówi mnie pan na krytykę prezesa Glapińskiego

W rozmowie z TVN24 minister finansów Andrzej Domański powiedział, że obecnie jest przeciwnikiem wchodzenia Polski do strefy euro i w kwestii tej zgadza się z prezesem NBP prof. Adamem Glapińskim. 

Thun, Kobosko, Kamiński. Trzecia Droga przedstawiła „jedynki” do PE z ostatniej chwili
Thun, Kobosko, Kamiński. Trzecia Droga przedstawiła „jedynki” do PE

Wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko, minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman, europoseł Adam Jarubas, wiceszef MON Paweł Zalewski, europosłanka Róża Thun, wicemarszałek Senatu Michał Kamiński i senator Ryszard Bober są „jedynkami” list Trzeciej Drogi w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Jerzy Dudek w szczerej rozmowie o szansach Polaków na mundialu

Ladies and gentlemen, panie i panowie – wielkimi krokami nadchodzi jedna z największych imprez sportowych naszych czasów – piłkarski mundial. W święcie tym bierze udział również polska reprezentacja, a kibice rozochoceni dobrym występem w Mistrzostwach Europy i w eliminacjach marzą o medalu. #24 numer „Tygodnika Solidarność” poświęcamy w znacznej mierze piłce nożnej.
 Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Jerzy Dudek w szczerej rozmowie o szansach Polaków na mundialu
/ Tygodnik Solidarność
Kibicować polskiej reprezentacji zamierza również naczelny naszego tygodnika – Michał Ossowski, który swoje nadzieje zdradza we wstępniaku
Mistrzostwa odbywają się w wyjątkowym dla nas czasie świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości. Setkom tysięcy, a może nawet milionom kibiców piłkarskich w całym kraju trudno wyobrazić sobie chyba lepsze uczczenie tej wspaniałej rocznicy niż zdobycie medalu na mistrzostwach przez polskich piłkarzy. Czy jest to możliwe? Jako zagorzały kibic reprezentacji i fan piłki nożnej mogę odpowiedzieć tylko – oczywiście, jak najbardziej

Kulisy nadchodzącej imprezy w artykule „Największy spektakl świata” zdradza Leszek Masierak.
Rosyjski turniej będzie pierwszym w historii rozgrywanym na dwóch kontynentach jednocześnie – to wynik decyzji komisji FIFA, która z przedstawionych osiemnastu kandydatur wybrała dwanaście stadionów, na których toczyć się będą mundialowe zmagania. Miast-gospodarzy jest jedenaście, w stolicy kibice będą bowiem mogli wybrać się na dwie areny – olimpijskie Łużniki oraz stadion Spartaka Moskwa. Z pozostałych dziesięciu miast-gospodarzy dziewięć leży w Europie (od najbliższej położonego od naszych granic Kaliningradu po nadwołżańskie Kazań i Samarę).
Mateusz Kosiński pisze o tym co dzieje się gdy „Futbol znaczy więcej niż piłka”, przypominając najważniejsze polityczne wydarzenia, które działy się wokół tej dyscypliny sportu. 
Na trybunach szybko doszło do burd, które sprowokowały m.in. transparenty „Zagrzeb jest serbski”. W ruch poszły noże i kastety, a obu zwaśnionych stron do bitki nie trzeba było zachęcać. Starcia na murawie trwały przez ponad siedemdziesiąt minut. Mecz ten jednak przejdzie do historii ze względu na postawę jednego z zawodników – Zvonimira Bobana, 21-letniego rozgrywającego Dinama, który widząc, że leżący kibic jego drużyny jest brutalnie pałowany przez policjanta (którymi w państwach związkowych najczęściej byli Serbowie), postanowił wkroczyć do akcji i potężnym kopniakiem z wyskoku powalił mundurowego i pozwolił kibicowi uciec. Boban stał się symbolem dla dążącej do niepodległości Chorwacji.
„Ale, że Dudka na mundial nie wzięli?” – te słowa zapisały się w pamięci milionów kibiców.
– Krychowiak, Błaszczykowski czy Peszko nie grali w klubach lub grali bez błysku. Grosicki, Pazdan czy Linetty grają bardzo niestabilnie, Glik jest kontuzjowany. Milik dochodzi po siebie po kontuzji, a ławka rezerwowych to pięta achillesowa naszego zespołu. Może się okazać, że pewny bramkarz i Lewy to za mało nawet na wyjście z grupy, a co dopiero na grę w półfinale –
formę reprezentantów w rozmowie z Marcinem Koziestańskim i Barbarą Michałowską ocenia Jerzy Dudek, były bramkarz reprezentacji Polski.
"Piłkoholik" - Barbara Michałowska przedstawia sylwetkę „ojca” naszej reprezentacji – Adama Nawałki.
 
Nie palił. Pił też mniej niż inni. Za to na jeden z obozów zawiózł 30 kg pomarańczy, marchwi i jabłek i namówił Piotra Skrobowskiego do wzięcia sokowirówki. W ten sposób zadbał o dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości witamin. Dbał też zawsze o swój wygląd. W czasie zagranicznych wyjazdów kupował sobie modne stroje. – Adam to był elegancik. Wszyscy chodziliśmy w dresie, starych koszulkach. A Adam zawsze dobrze ubrany, niezależnie, czy pojawiał się na treningach, czy na meczu, czy na śniadaniu podczas zgrupowania. Wszędzie. Włoski zawsze dobrze ułożone. Po prostu pedancik – mówi nam jego kolega z reprezentacji, Jan Tomaszewski.
Ponadto:

Jakub Pacan w tekście – „Partia elit i ulicy” zastanawia się nad kondycją Platformy Obywatelskiej.
„Komu na rękę są pożary śmieci” – na pytanie Marcina Koziestańskiego odpowiada Michał Paca, ekspert w branży gospodarowania odpadami.
„Kreml idzie w zaparte”Leszek Masierak opisuje postępy w sprawie zestrzelonego boeinga 777 lini Malaysia Airlines.
„Homintern w akcji” – prof. Marek Chodakiewicz w bardzo odważnym artykule zastanawia się nad wpływami lobby homoseksualnego.
„Nigdy nie byłam produktem” – w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem stwierdza Honorata „Honey” Skarbek.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe