REKLAMA

Robert Dowhan ministrem sportu? "Trwa kuszenie senatora PO"

Według informacji portalu Onet.pl Prawo i Sprawiedliwość „kusi senatora PO Roberta Dowhana stanowiskiem ministra sportu”. Jeśli udałoby się przeciągnąć senatora Platformy na stronę PiS, dałoby to szansę partii rządzącej na odbicie Senatu.
 Robert Dowhan ministrem sportu? "Trwa kuszenie senatora PO"
/ screen YouTube / Wiadomości Zielona Góra
Robert Dowhan jest senatorem Platformy Obywatelskiej od trzech kadencji. W ostatnich wyborach parlamentarnych z powodzeniem ubiegał się o senacką reelekcję w okręgu nr 20 (Zielona Góra).

Według informacji „Onetu” polityk PO z województwa lubuskiego jest kuszony stanowiskiem ministra sportu, lecz jak mówi portalowi polityk Platformy dobrze znający Dowhana, ten „przekonywał o swojej lojalności”. Źródło „Onetu” dodało również, że będą go nakłaniać, żeby „publicznie się od tych plotek odciął, bo to najbardziej szkodzi jemu samemu”.

„Onet” zaznacza jednak, że rozmówcy spoza Platformy nie są już tacy pewni lojalności senatora Dowhana.
 

To, że PiS nie podał nazwiska ministra sportu, jest ewidentnie sygnałem dla Dowhana, że na niego czekają. On jest niepewny. Gdyby jasno odmówił, to by na niego nie czekali


– mówi źródło spoza PO.

Przypomnijmy, że wczoraj Mateusz Morawiecki ogłosił skład rządu. Prezes Rady Ministrów przedstawił nazwiska wszystkich ministrów poza jednym – ministrem sportu.

Źródło: onet.pl
kpa


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura