Niemcy wydalają dwóch rosyjskich dyplomatów

Niemiecki resport Spraw Zagranicznych informuje o wydaleniu z Niemiec dwóch rosyjskich dyplomatów. Jednocześnie Berlin uznał ich za 'persona non grata', czyli do Niemiec już nie wrócą.
Chris Lancaster Niemcy wydalają dwóch rosyjskich dyplomatów
Chris Lancaster / wikimedia creative commons
Jak informują Niemcy wydalenie dyplomatów nie ma związku z podejrzeniami o szpiegostwo, a śledztwem toczącym się od sierpnia w Berlinie i dotyczącym zabójstwa obywatela Gruzji. 
- Istnieją przesłanki, że mogło ono zostać dokonane na zlecenie organów państwowych Federacji Rosyjskiej lub autonomicznej Republiki Czeczeńskiej - informuje niemiecki MSZ zastrzegając podjęcie dalszych kroków w związku z tym śledztwem. Prowadzi je obecnie Prokuratura Generalna.
Rosja zapowiada działania odwetowe na szczeblu dyplomatycznym - być może wydaleniem dwóch dyplomatów niemieckich z Moskwy. Jak uważa resort dyplomacji Federacji Rosyjskiej śledztwo zostało upolitycznione. "Oświadczenia strony niemieckiej na temat wydalenia dwóch pracowników ambasady rosyjskiej w Berlinie za bezpodstawne i nieprzyjazne Upolitycznione podejście w sprawach śledztwa jest niedopuszczalne" - informuje MSZ Rosji.

ppi
Źródło: DW

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe