REKLAMA

Benedykt XVI powołał fundację medialną. "Mam nadzieję, że katolicki głos zostanie usłyszany"

Niemiecki tygodnik katolicki „Die Tagespost” w Würzburgu podał, że papież senior Benedykt XVI powołał fundację na rzecz dziennikarstwa katolickiego.
Marek Kośniowski Benedykt XVI powołał fundację medialną. "Mam nadzieję, że katolicki głos zostanie usłyszany"
Marek Kośniowski
Wikimedia Commons
Fundacja będzie finansowała szkolenie młodych katolickich dziennikarzy, dotowała projekty badawcze z dziedziny bioetyki i pomagała katolickim mediom w osiąganiu większego zasięgu oddziaływania. „Mam nadzieję, że katolicki głos zostanie usłyszany” – powiedział papież-senior. Jak podaje KAI, Benedykt XVI wielokrotnie wyrażał poparcie dla “Die Tagespost” reprezentującej konserwatywne spektrum Kościoła katolickiego.

Fundację reprezentują Norbert Neuhaus i Bernhard Müller. Neuhaus jest członkiem zarządu Fundacji Johanna Wilhelma Naumanna, która jest właścicielem “Die Tagespost”. Z kolei Müller jest dyrektorem zarządzającym wydawnictwa “Fe-Medienverlag” w Kisslegg, które wydaje m. in. czasopismo „Pur magazin”


- czytamy w KAI.
 
Neuhaus podkreślił, że Benedykt XVI zachęca do dotowania fundacji. W roku 2020 fundacja zamierza zgromadzić ok. 450 tys. euro na projekty medialne i edukacyjne. Środki zostaną przeznaczone na szkolenie wolontariuszy, projekty cyfrowe, a także badania z zakresu ochrony życia i bioetyki.
 
cwp/KAI


Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura