Po spotkaniu z przedstawicielem KE. MSZ: Wypowiedź rzecznika KE całkowicie niedopuszczalna

– Komisja Europejska od dłuższego czasu wzywa, aby powstrzymywać się od wypowiedzi które mogą podważać niezależność i prawomocność sądownictwa – mówi wiceminister MSZ.
fot. Pixabay
Wypowiedź rzecznika KE ws. TK niedopuszczalna - takie stanowisko wiceminister Paweł Jabłoński przekazał szefowi Przedstawicielstwa KE w PL. - Stanowisko KE jest znane - odpowiada Marek Prawda. - KE jest zaniepokojona tym, co dzieje się w zakresie – pisze na Twitterze dziennikarz TOK FM Krzysztof Horwat.
 

Chwilę później na Twitterze pojawił się także wpis samego wiceministra spraw zagranicznych Pawła Jabłońskiego. – Komisja Europejska od dłuższego czasu wzywa, aby powstrzymywać się od wypowiedzi które mogą podważać niezależność i prawomocność sądownictwa. Sama Komisja również powinna stosować się do tego standardu – zwróciłem dziś na to uwagę szefowi przedstawicielstwa KE w Polsce – czytamy.
 


Niedopuszczalna wypowiedź rzecznika KE

– W związku z niedopuszczalną wypowiedzią rzecznika KE Christiana Wiganda, na sobotę na godz. 10.00 do MSZ został wezwany szef Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marek Prawda, kierujący Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce – napisał w piątek wieczorem wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

Czytaj więcej: Przedstawiciel KE wezwany do MSZ. Chodzi o wypowiedź na temat Trybunału Konstytucyjnego

Rzecznik Komisji Europejskiej podczas konferencji prasowej w Brukseli stwierdził, że komisja jest zaniepokojona działaniami rządu. – Niezależność i prawomocność Trybunału Konstytucyjnego w Polsce została poważnie podważona. Nie może on wydawać już "efektywnej konstytucyjnej oceny” – podkreślił rzecznik KE.

Źródło: Twitter
kpaAnkieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: