"Reprezentacja nie składa się z niego i 10 koszulek (...) Ostatnio gra przeciętnie". Boniek atakuje Lewandowskiego

Zbigniew Boniek w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" ostro skrytykował Roberta Lewandowskiego. - Jest najlepszym napastnikiem na świecie, ale reprezentacja nie składa się z niego i dziesięciu koszulek - powiedział prezes PZPN.
/ Robert Lewandowski - Wikimedia/Sven Mandel | Zbigniew Boniek - Wikipedia CC BY-SA 3.0/Roger Gor

W ostatnim czasie media rozpisywały się o rzekomym konflikcie pomiędzy najlepszym polskim piłkarzem Robertem Lewandowskim, a trenerem reprezentacji Jerzym Brzęczkiem. Po porażce z Włochami kapitan kadry nie krył rozczarowania - zapytany przed kamerą przez reportera TVP Sport o ustaloną taktykę na to spotkanie, przez 8 sekund wymownie milczał. "Wywiad" błyskawicznie rozniósł się po mediach społecznościowych, a komentujący nie mieli wątpliwości, że relacje Lewandowskiego z trenerem Jerzym Brzęczkiem nie są najlepsze.

 

Nie jest powiedziane, że jeśli Robert Lewandowski coś powie, to ma zawsze rację. Na wszystkie treningi nie chodzę, ale jeśli chodzę, to widzę dyscyplinę i porządek. A gdyby nawet Robert miał rację, to taką rację wykłada się wewnątrz drużyny, nie przed kamerą

 

- powiedział Boniek dla "Gazety Wyborczej". Według prezesa PZPN Lewandowski powinien wybrać inny sposób komunikacji swoich zastrzeżeń.

 

Jest najlepszym napastnikiem na świecie, ale reprezentacja nie składa się z niego i dziesięciu koszulek

 

- dodał. Na koniec skrytykował polskiego kapitana także za... jego grę.

 

Nie boję się zresztą powiedzieć, że w ostatnich meczach grał przeciętnie. Mówię o meczach reprezentacji Polski, bo te Bayernu niezbyt mnie interesują

 

- skwitował prezes PZPN.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe