"Bardzo dziękuję za Solidarność i krzepiące słowo". Bp Wiesław Szlachetka napisał do Przewodniczącego Piotra Dudy

- Bardzo dziękuję za Solidarność i krzepiące słowo - pisze bp Wiesław Szlachetka do przewodniczącego NSZZ Solidarność Piotra Dudy. Szef związku niedawno publicznie podziękował duchownemu za odważne i prawdziwe słowa oceniające wydarzenia ostatnich lat i miesięcy, wypowiedziane podczas obchodów 50. rocznicy Grudnia '70.
Bp Wiesław Szlachetka przemawiający na obchodach 50. rocznicy Grudnia '70 w Gdyni
Bp Wiesław Szlachetka przemawiający na obchodach 50. rocznicy Grudnia '70 w Gdyni
fot. Robert Wąsik - Tygodnik Solidarność

Biskup Wiesław Szlachetka podczas obchodów 50. rocznicy Grudnia '70 mnóstwo miejsca poświęcił bieżącym wydarzeniom. Prosił, by „Bóg miłosierny” przebaczył przedstawicielom „ideologii bezwstydu”, którzy tkwią w ideologii komunistycznej i demoralizują młodzież.

 

Przebacz tym, którzy jeszcze dzisiaj mentalnie tkwią w tamtej zbrodniczej ideologii, a którzy nadają jej nowy kształt, kształt ideologii bezwstydu, której celem jest wywracanie hierarchii wartości, dekonstrukcja modelu rodziny, demoralizacja dzieci i młodzieży, szerzenie nienawiści wobec życia tych, którzy sami się obronić nie mogą 

 

- mówił podczas uroczystości bp Szlachetka. Do jego słów postanowił odnieść się Piotr Duda. Przewodniczący Komisji Krajowej podziękował za odważne i prawdziwe słowa oceniające wydarzenia ostatnich lat i miesięcy.

 

Serdecznie dziękuję w imieniu własnym i członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, za odważne i prawdziwe słowa oceniające wydarzenia ostatnich lat i miesięcy, które Jego Ekscelencja określił mianem „Ideologii bezwstydu”. To było dla nas niezwykle ważne i potrzebne świadectwo, szczególnie w kontekście żenującej profanacji pamięci Zbigniewa Godlewskiego podczas niedawnego protestu w ramach tzw. „Strajku kobiet”, która miała miejsce w Gdyni 

 

- napisał Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "S" w liście do ks. bp Wiesława Szlachetki, Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Gdańskiej.

Czytaj więcej: P. Duda: "Dziękuję bp. Szlachetce za prawdziwe i odważne słowa. To dla nas ważne i potrzebne świadectwo"

 

Szanowny Pan
Piotr Duda
Przewodniczący Komisji Krajowej
NSZZ Solidarność
 
Bardzo dziękuję za Solidarność i krzepiące słowo.
Niech ten święty czas Narodzenia Pańskiego odnowi nasze siły i umocni nadzieję!
Serdecznie pozdrawiam całą Społeczność Związku.
 
Bp Wiesław Szlachetka

 

- napisał hierarcha do przewodniczącego Piotra Dudy.

 


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura