"Śmieje się w twarz". Jest odpowiedź Rektora WUM, prof. Gacionga, na pismo min. zdrowia ws. szczepień

- Przedstawiam do publicznej oceny odpowiedź Rektora WUM, prof. Gacionga, na mój wczorajszy list dot. szczepienia poza kolejnością - informuje na Twitterze min. zdrowia Adam Niedzielski, do wpisu dołączając list profesora.
/ Tysol

Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które - niezależenie od etapu zerowego szczepień obejmującego personel medyczny - otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.

Czytaj więcej: NFZ: Ruszają kontrole w związku ze szczepieniami celebrytów

Czytaj więcej: "Za ten wpis pewnie mnie zwolnią, ale KUR*A MAĆ...". Lekarka z WUM ostro o aferze szczepionkowej

Wobec burzy jaka się przetoczyła przez media i oburzeniu opinii publicznej, o wyjaśnienia do Rektora WUM, prof. Gacionga, zwrócił się minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Szanowny Panie Ministrze,

W odpowiedzi na Pana pismo uprzejmie informuję, że ze względu na znaczenie Narodowego Programu Szczepień wielokrotnie wizytowałem Centrum Dydaktyczne, w którym odbywały się szczepienia, zarówno 30, jak i 31 grudnia 2020 r. Potwierdzam, że wśród oczekujących rozpoznałem tylko kilka znanych postaci ze świata kultury. 

W razie kolejnych pytań jestem do dyspozycji Pana Ministra

 

- brzmi list profesora Gacionga. Internauci nie kryli swojego oburzenia wobec enigmatycznej odpowiedzi rektora.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe