I Forum Morskie Radia Gdańsk. Zapraszamy na cykl debat przedstawicieli świata nauki, ekspertów i prezesów czołowych polskich spółek

- W tym roku organizujemy pierwszą edycję Forum Morskiego, ale to projekt rozwojowy, przewidziany na wiele lat. Jednak już tegoroczna szeroka i pozytywna odpowiedź przedstawicieli środowiska na naszą inicjatywę pokazuje duże zapotrzebowanie na pogłębioną i merytoryczną dyskusję na temat gospodarki morskiej – mówi Adam Chmielecki, prezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk. Wydarzenie objął swym patronatem premier Mateusz Morawiecki.
Prowadzący debatę Artur Kiełbasiński I Forum Morskie Radia Gdańsk. Zapraszamy na cykl debat przedstawicieli świata nauki, ekspertów i prezesów czołowych polskich spółek
Prowadzący debatę Artur Kiełbasiński / Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher

I Forum Morskie Radia Gdańsk odbędzie się w dniach 10–11 czerwca. Przedstawiciele świata nauki, eksperci i prezesi czołowych polskich spółek wezmą udział w sześciu debatach w studiu Radia Gdańsk.

Czytaj więcej: Przyszłość branży oczami przedstawicieli i ekspertów. 21 maja zapraszamy na rozmowę o wychodzeniu polskich portów z pandemii

- Szeroko rozumiana tematyka morska to jeden z najważniejszych elementów gospodarki i życia społecznego na Pomorzu, a także jeden z głównych tematów wielu audycji Radia Gdańsk. Można powiedzieć, że morze to jedna z naszych tematycznych specjalizacji. Jak mówi spot Radia Gdańsk, "nosimy morze w naszych sercach". Postanowiliśmy wykorzystać tę specjalizację i zaprosić do wspólnej debaty na tematy morskie decydentów, przedstawicieli pracodawców i pracowników z branży morskiej, ekspertów i naukowców - mówi Adam Chmielecki, prezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk.

- W tym roku organizujemy pierwszą edycję Forum Morskiego, ale to projekt rozwojowy, przewidziany na wiele lat. Jednak już tegoroczna szeroka i pozytywna odpowiedź przedstawicieli środowiska na naszą inicjatywę pokazuje duże zapotrzebowanie na pogłębioną i merytoryczną dyskusję na temat gospodarki morskiej. Widać to chociażby poprzez szerokie grono partnerów instytucjonalnych Forum Morskiego Radia Gdańsk. Jako medium publiczne świadomie podejmujemy się roli inicjatora i integratora, skupiającego ważne obszary debaty publicznej – dodaje Adam Chmielecki.

 

HARMONOGRAM WIELKIEGO FINAŁU

CZWARTEK 10.06.2021 r.

Wydarzenie o godzinie 9:30 otworzy rozmowa specjalna, którą z Danielem Obajtkiem - Prezesem PKN Orlen przeprowadzi Artur Kiełbasiński.

Na 10:00 zaplanowana jest debata: "Morska Energetyka Wiatrowa – dźwignia rozwojowa polskiej energetyki i gospodarki", w której udział wezmą: Zbigniew Gryglas (pełnomocnik rządu ds. Wiatrowej Energetyki Morskiej, wiceminister aktywów państwowych, Wojciech Dąbrowski (prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.), Maciej Bąk (wiceprezes zarządu Portu Gdynia) oraz Piotr Müller (sekretarz stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów). Rozmowę poprowadzi Olga Zielińska.

Kolejny panel, które rozpocznie się o godzinie 11:30, poświęcony będzie polskiej gospodarce morskiej i jej perspektywom na przyszłość. Głos zabiorą: Marek Gróbarczyk (sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury), Kacper Płażyński (poseł na Sejm RP, członek Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej), prof. Marek Grzybowski (Klaster Morski), Krzysztof Dośla (przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność") oraz Dorota Arciszewska-Mielewczyk (prezes Polskie Linie Oceaniczne S.A.). Dyskusję moderować będzie Artur Kiełbasiński.

Na 13:00 przewidziana jest kolejna dyskusja pod nazwą "Zamówienia publiczne, Zielony Ład, offshore szansą na odbudowę przemysłu stoczniowego". Wezmą w niej udział: Jerzy Czuczman (prezes Forum Technologii Morskich), Ireneusz Karaśkiewicz (prezes Forum Okrętowego), prof. dr hab. Tomasz Szubrycht (rektor Akademii Marynarki Wojennej), Mikołaj Trunin (zastępca dyrektora inicjatywy Invest in Pomerania Agencja Rozwoju Przemysłu). Rozmowę poprowadzi Iwona Wysocka.

PIĄTEK 11.06.2021 r.

O 10:00 "Gospodarka morska a uwarunkowania komunikacyjne w Polsce. Inwestycje kolejowe i rozbudowa systemu kolejowego w ramach projektu CPK". 

Prelegenci: 

Marcin Horała (sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP), Ireneusz Merchel (dyrektor regionalny KP Polskie Linie Kolejowe S.A.), Dr hab. Ernest Czermański (Katedra Transportu i Handlu Morskiego, Uniwersytet Gdański).

Moderator: Maciej Wośko

"Polskie porty po COVID-19 w kierunku rekordów przeładunków" o 11:30.

Uczestnicy: 

Adam Kłos (dyrektor handlowy Portu Gdańsk), Maciej Krzesiński (dyrektor ds. marketingu i współpracy z zagranicą Portu Gdynia), Bogdan Ołdakowski (prezes Actia Forum).

Moderator: Mateusz Kowalewski

"Port zewnętrzny i Port Centralny jako narzędzie podnoszenia konkurencyjności polskich portów. Przekop Mierzei" - godzina 13:00.

Łukasz Greinke (prezes zarządu Portu Gdańsk), Maciej Bąk (wiceprezes zarządu Portu Gdynia),
Arkadiusz Zgliński (dyrektor Portu w Elblągu).

Moderator: Artur Kiełbasiński.

NAGRODY REDAKCJI

Podczas finału wydarzenia zostaną wręczone dwie statuetki. Nagrodę "Statek Roku" przyznają redakcje, mieszczące się na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, które systematycznie zajmują się tematyką morską. Natomiast nagrodę organizatora "Żagiel Radia Gdańsk" otrzyma osoba, organizacja lub podmiot, związany z gospodarką morską. Galę uświetni koncert Natalii Capelik-Muiangi.

Forum zostanie zorganizowane w formule hybrydowej, częściowo w studiach radiowych, częściowo zdalnie, z zachowaniem rygorów sanitarnych i obostrzeń, które będą w danym momencie obowiązywać.

Partnerzy I Forum Morskiego Radia Gdańsk to: partner generalny – PKN Orlen; partnerzy główni – Port Gdynia, PGE Baltica, Port Gdańsk, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna; partner – Centralny Port Komunikacyjny, Urząd Morski w Gdyni; partnerzy merytoryczni – Uniwersytet Morski, Politechnika Gdańska, Akademia Marynarki Wojennej, Uniwersytet Gdański; patroni medialni – TVP3 Gdańsk, "Tygodnik Solidarność", "Magazyn Solidarność".


 

POLECANE
Rozmowy pokojowe w Stamule. Trump zabiera głos ws. obecności Putina z ostatniej chwili
Rozmowy pokojowe w Stamule. Trump zabiera głos ws. obecności Putina

Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę, że nie wie, czy przywódca Rosji Władimir Putin pojawi się na ukraińsko-rosyjskich negocjacjach pokojowych, które mają odbyć się w czwartek w Stambule – podała agencja Reutera.

On będzie realizował politykę Brukseli. Paweł Kukiz uderza w Rafała Trzaskowskiego Wiadomości
"On będzie realizował politykę Brukseli". Paweł Kukiz uderza w Rafała Trzaskowskiego

Poseł Paweł Kukiz na antenie Radia Wnet skrytykował kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego m.in. w kwestii LGBT.

Ważny komunikat dla mieszkańców Wrocławia z ostatniej chwili
Ważny komunikat dla mieszkańców Wrocławia

Dobra wiadomość dla pieszych we Wrocławiu. Jeszcze w tym roku ulica Piotra Skargi stanie się bardziej przyjazna dla mieszkańców. Powstaną tam dwa nowe przejścia naziemne, które poprawią bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się – zwłaszcza dla osób z ograniczeniami ruchowymi, seniorów i rodziców z dziećmi.

Nie tym razem. Daniel Nawrocki odpowiada na atak Czuchnowskiego z ostatniej chwili
"Nie tym razem". Daniel Nawrocki odpowiada na atak Czuchnowskiego

"Pytania Pana Czuchnowskiego to nie dziennikarstwo to zwykłe hejterstwo, które ma być użyte jako paliwo w politycznym sporze" – pisze na platformie X syn Karola Nawrockiego, Daniel Nawrocki, odnosząc się do publikacji redaktora "Gazety Wyborczej" Wojciecha Czuchnowskiego.

Światowej sławy znalezisko Polaków. Ekspert zdradził, jak smakuje skarb gorące
Światowej sławy znalezisko Polaków. Ekspert zdradził, jak smakuje skarb

Polscy nurkowie dokonali niesamowitego odkrycia. Odnaleźli wrak zatopionego statku. Do odkrycia doszło w lipcu zeszłego roku, ale dopiero teraz doszło do analizy drogocennej zawartości znaleziska – 170-letniego szampana, specjalnie wyprodukowanego na dwór rosyjskiego cara Aleksandra II.

George Simion mocno o Donaldzie Tusku: Być może chce, aby jego kandydat przegrał Wiadomości
George Simion mocno o Donaldzie Tusku: Być może chce, aby jego kandydat przegrał

– Być może chce, by jego kandydat przegrał – powiedział George Simion na antenie TV Republika, komentując wpis premiera Donalda Tuska o "prorosyjskości" rumuńskiego polityka.

Nie żyje polski mistrz świata Wiadomości
Nie żyje polski mistrz świata

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje wybitny pilot szybowcowy, wielokrotny mistrz świata w tej dziedzinie.

Polska z kontraktem na satelity. Kosiniak-Kamysz: Uzyskamy niezależność z ostatniej chwili
Polska z kontraktem na satelity. Kosiniak-Kamysz: Uzyskamy niezależność

Agencja Uzbrojenia podpisała w środę umowę na dostawę dla Wojska Polskiego systemu 3 satelitów rozpoznawczych na kwotę 860 mln zł. Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że dzięki Satelitarnemu Systemowi Obserwacji Ziemi Polska uzyskuje niezależność w zakresie obrazowania satelitarnego.

Nie udało się. Smutny komunikat warszawskiego zoo z ostatniej chwili
"Nie udało się". Smutny komunikat warszawskiego zoo

Warszawskie zoo chętnie dzieli się informacjami o swoich podopiecznych, licząc, że zainteresuje ich losem jak największą rzeszę ludzi, którym na sercu leży ich dobro. Ostatnio opublikowało bardzo smutną wiadomość.

Nie miała prawa. Jest decyzja TSUE ws. Ursuli von der Leyen pilne
"Nie miała prawa". Jest decyzja TSUE ws. Ursuli von der Leyen

TSUE zdecydował ws. decyzji KE o utajnieniu wiadomości SMS, w których Ursula von der Leyen wymieniała z prezesem Pfizera ws. kontraktu na szczepionki.

REKLAMA

I Forum Morskie Radia Gdańsk. Zapraszamy na cykl debat przedstawicieli świata nauki, ekspertów i prezesów czołowych polskich spółek

- W tym roku organizujemy pierwszą edycję Forum Morskiego, ale to projekt rozwojowy, przewidziany na wiele lat. Jednak już tegoroczna szeroka i pozytywna odpowiedź przedstawicieli środowiska na naszą inicjatywę pokazuje duże zapotrzebowanie na pogłębioną i merytoryczną dyskusję na temat gospodarki morskiej – mówi Adam Chmielecki, prezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk. Wydarzenie objął swym patronatem premier Mateusz Morawiecki.
Prowadzący debatę Artur Kiełbasiński I Forum Morskie Radia Gdańsk. Zapraszamy na cykl debat przedstawicieli świata nauki, ekspertów i prezesów czołowych polskich spółek
Prowadzący debatę Artur Kiełbasiński / Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher

I Forum Morskie Radia Gdańsk odbędzie się w dniach 10–11 czerwca. Przedstawiciele świata nauki, eksperci i prezesi czołowych polskich spółek wezmą udział w sześciu debatach w studiu Radia Gdańsk.

Czytaj więcej: Przyszłość branży oczami przedstawicieli i ekspertów. 21 maja zapraszamy na rozmowę o wychodzeniu polskich portów z pandemii

- Szeroko rozumiana tematyka morska to jeden z najważniejszych elementów gospodarki i życia społecznego na Pomorzu, a także jeden z głównych tematów wielu audycji Radia Gdańsk. Można powiedzieć, że morze to jedna z naszych tematycznych specjalizacji. Jak mówi spot Radia Gdańsk, "nosimy morze w naszych sercach". Postanowiliśmy wykorzystać tę specjalizację i zaprosić do wspólnej debaty na tematy morskie decydentów, przedstawicieli pracodawców i pracowników z branży morskiej, ekspertów i naukowców - mówi Adam Chmielecki, prezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk.

- W tym roku organizujemy pierwszą edycję Forum Morskiego, ale to projekt rozwojowy, przewidziany na wiele lat. Jednak już tegoroczna szeroka i pozytywna odpowiedź przedstawicieli środowiska na naszą inicjatywę pokazuje duże zapotrzebowanie na pogłębioną i merytoryczną dyskusję na temat gospodarki morskiej. Widać to chociażby poprzez szerokie grono partnerów instytucjonalnych Forum Morskiego Radia Gdańsk. Jako medium publiczne świadomie podejmujemy się roli inicjatora i integratora, skupiającego ważne obszary debaty publicznej – dodaje Adam Chmielecki.

 

HARMONOGRAM WIELKIEGO FINAŁU

CZWARTEK 10.06.2021 r.

Wydarzenie o godzinie 9:30 otworzy rozmowa specjalna, którą z Danielem Obajtkiem - Prezesem PKN Orlen przeprowadzi Artur Kiełbasiński.

Na 10:00 zaplanowana jest debata: "Morska Energetyka Wiatrowa – dźwignia rozwojowa polskiej energetyki i gospodarki", w której udział wezmą: Zbigniew Gryglas (pełnomocnik rządu ds. Wiatrowej Energetyki Morskiej, wiceminister aktywów państwowych, Wojciech Dąbrowski (prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.), Maciej Bąk (wiceprezes zarządu Portu Gdynia) oraz Piotr Müller (sekretarz stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów). Rozmowę poprowadzi Olga Zielińska.

Kolejny panel, które rozpocznie się o godzinie 11:30, poświęcony będzie polskiej gospodarce morskiej i jej perspektywom na przyszłość. Głos zabiorą: Marek Gróbarczyk (sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury), Kacper Płażyński (poseł na Sejm RP, członek Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej), prof. Marek Grzybowski (Klaster Morski), Krzysztof Dośla (przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność") oraz Dorota Arciszewska-Mielewczyk (prezes Polskie Linie Oceaniczne S.A.). Dyskusję moderować będzie Artur Kiełbasiński.

Na 13:00 przewidziana jest kolejna dyskusja pod nazwą "Zamówienia publiczne, Zielony Ład, offshore szansą na odbudowę przemysłu stoczniowego". Wezmą w niej udział: Jerzy Czuczman (prezes Forum Technologii Morskich), Ireneusz Karaśkiewicz (prezes Forum Okrętowego), prof. dr hab. Tomasz Szubrycht (rektor Akademii Marynarki Wojennej), Mikołaj Trunin (zastępca dyrektora inicjatywy Invest in Pomerania Agencja Rozwoju Przemysłu). Rozmowę poprowadzi Iwona Wysocka.

PIĄTEK 11.06.2021 r.

O 10:00 "Gospodarka morska a uwarunkowania komunikacyjne w Polsce. Inwestycje kolejowe i rozbudowa systemu kolejowego w ramach projektu CPK". 

Prelegenci: 

Marcin Horała (sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP), Ireneusz Merchel (dyrektor regionalny KP Polskie Linie Kolejowe S.A.), Dr hab. Ernest Czermański (Katedra Transportu i Handlu Morskiego, Uniwersytet Gdański).

Moderator: Maciej Wośko

"Polskie porty po COVID-19 w kierunku rekordów przeładunków" o 11:30.

Uczestnicy: 

Adam Kłos (dyrektor handlowy Portu Gdańsk), Maciej Krzesiński (dyrektor ds. marketingu i współpracy z zagranicą Portu Gdynia), Bogdan Ołdakowski (prezes Actia Forum).

Moderator: Mateusz Kowalewski

"Port zewnętrzny i Port Centralny jako narzędzie podnoszenia konkurencyjności polskich portów. Przekop Mierzei" - godzina 13:00.

Łukasz Greinke (prezes zarządu Portu Gdańsk), Maciej Bąk (wiceprezes zarządu Portu Gdynia),
Arkadiusz Zgliński (dyrektor Portu w Elblągu).

Moderator: Artur Kiełbasiński.

NAGRODY REDAKCJI

Podczas finału wydarzenia zostaną wręczone dwie statuetki. Nagrodę "Statek Roku" przyznają redakcje, mieszczące się na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, które systematycznie zajmują się tematyką morską. Natomiast nagrodę organizatora "Żagiel Radia Gdańsk" otrzyma osoba, organizacja lub podmiot, związany z gospodarką morską. Galę uświetni koncert Natalii Capelik-Muiangi.

Forum zostanie zorganizowane w formule hybrydowej, częściowo w studiach radiowych, częściowo zdalnie, z zachowaniem rygorów sanitarnych i obostrzeń, które będą w danym momencie obowiązywać.

Partnerzy I Forum Morskiego Radia Gdańsk to: partner generalny – PKN Orlen; partnerzy główni – Port Gdynia, PGE Baltica, Port Gdańsk, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna; partner – Centralny Port Komunikacyjny, Urząd Morski w Gdyni; partnerzy merytoryczni – Uniwersytet Morski, Politechnika Gdańska, Akademia Marynarki Wojennej, Uniwersytet Gdański; patroni medialni – TVP3 Gdańsk, "Tygodnik Solidarność", "Magazyn Solidarność".



 

Polecane
Emerytury
Stażowe