I Forum Morskie Radia Gdańsk. Zapraszamy na cykl debat przedstawicieli świata nauki, ekspertów i prezesów czołowych polskich spółek

- W tym roku organizujemy pierwszą edycję Forum Morskiego, ale to projekt rozwojowy, przewidziany na wiele lat. Jednak już tegoroczna szeroka i pozytywna odpowiedź przedstawicieli środowiska na naszą inicjatywę pokazuje duże zapotrzebowanie na pogłębioną i merytoryczną dyskusję na temat gospodarki morskiej – mówi Adam Chmielecki, prezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk. Wydarzenie objął swym patronatem premier Mateusz Morawiecki.
Prowadzący debatę Artur Kiełbasiński I Forum Morskie Radia Gdańsk. Zapraszamy na cykl debat przedstawicieli świata nauki, ekspertów i prezesów czołowych polskich spółek
Prowadzący debatę Artur Kiełbasiński / Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher

I Forum Morskie Radia Gdańsk odbędzie się w dniach 10–11 czerwca. Przedstawiciele świata nauki, eksperci i prezesi czołowych polskich spółek wezmą udział w sześciu debatach w studiu Radia Gdańsk.

Czytaj więcej: Przyszłość branży oczami przedstawicieli i ekspertów. 21 maja zapraszamy na rozmowę o wychodzeniu polskich portów z pandemii

- Szeroko rozumiana tematyka morska to jeden z najważniejszych elementów gospodarki i życia społecznego na Pomorzu, a także jeden z głównych tematów wielu audycji Radia Gdańsk. Można powiedzieć, że morze to jedna z naszych tematycznych specjalizacji. Jak mówi spot Radia Gdańsk, "nosimy morze w naszych sercach". Postanowiliśmy wykorzystać tę specjalizację i zaprosić do wspólnej debaty na tematy morskie decydentów, przedstawicieli pracodawców i pracowników z branży morskiej, ekspertów i naukowców - mówi Adam Chmielecki, prezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk.

- W tym roku organizujemy pierwszą edycję Forum Morskiego, ale to projekt rozwojowy, przewidziany na wiele lat. Jednak już tegoroczna szeroka i pozytywna odpowiedź przedstawicieli środowiska na naszą inicjatywę pokazuje duże zapotrzebowanie na pogłębioną i merytoryczną dyskusję na temat gospodarki morskiej. Widać to chociażby poprzez szerokie grono partnerów instytucjonalnych Forum Morskiego Radia Gdańsk. Jako medium publiczne świadomie podejmujemy się roli inicjatora i integratora, skupiającego ważne obszary debaty publicznej – dodaje Adam Chmielecki.

 

HARMONOGRAM WIELKIEGO FINAŁU

CZWARTEK 10.06.2021 r.

Wydarzenie o godzinie 9:30 otworzy rozmowa specjalna, którą z Danielem Obajtkiem - Prezesem PKN Orlen przeprowadzi Artur Kiełbasiński.

Na 10:00 zaplanowana jest debata: "Morska Energetyka Wiatrowa – dźwignia rozwojowa polskiej energetyki i gospodarki", w której udział wezmą: Zbigniew Gryglas (pełnomocnik rządu ds. Wiatrowej Energetyki Morskiej, wiceminister aktywów państwowych, Wojciech Dąbrowski (prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.), Maciej Bąk (wiceprezes zarządu Portu Gdynia) oraz Piotr Müller (sekretarz stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów). Rozmowę poprowadzi Olga Zielińska.

Kolejny panel, które rozpocznie się o godzinie 11:30, poświęcony będzie polskiej gospodarce morskiej i jej perspektywom na przyszłość. Głos zabiorą: Marek Gróbarczyk (sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury), Kacper Płażyński (poseł na Sejm RP, członek Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej), prof. Marek Grzybowski (Klaster Morski), Krzysztof Dośla (przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność") oraz Dorota Arciszewska-Mielewczyk (prezes Polskie Linie Oceaniczne S.A.). Dyskusję moderować będzie Artur Kiełbasiński.

Na 13:00 przewidziana jest kolejna dyskusja pod nazwą "Zamówienia publiczne, Zielony Ład, offshore szansą na odbudowę przemysłu stoczniowego". Wezmą w niej udział: Jerzy Czuczman (prezes Forum Technologii Morskich), Ireneusz Karaśkiewicz (prezes Forum Okrętowego), prof. dr hab. Tomasz Szubrycht (rektor Akademii Marynarki Wojennej), Mikołaj Trunin (zastępca dyrektora inicjatywy Invest in Pomerania Agencja Rozwoju Przemysłu). Rozmowę poprowadzi Iwona Wysocka.

PIĄTEK 11.06.2021 r.

O 10:00 "Gospodarka morska a uwarunkowania komunikacyjne w Polsce. Inwestycje kolejowe i rozbudowa systemu kolejowego w ramach projektu CPK". 

Prelegenci: 

Marcin Horała (sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP), Ireneusz Merchel (dyrektor regionalny KP Polskie Linie Kolejowe S.A.), Dr hab. Ernest Czermański (Katedra Transportu i Handlu Morskiego, Uniwersytet Gdański).

Moderator: Maciej Wośko

"Polskie porty po COVID-19 w kierunku rekordów przeładunków" o 11:30.

Uczestnicy: 

Adam Kłos (dyrektor handlowy Portu Gdańsk), Maciej Krzesiński (dyrektor ds. marketingu i współpracy z zagranicą Portu Gdynia), Bogdan Ołdakowski (prezes Actia Forum).

Moderator: Mateusz Kowalewski

"Port zewnętrzny i Port Centralny jako narzędzie podnoszenia konkurencyjności polskich portów. Przekop Mierzei" - godzina 13:00.

Łukasz Greinke (prezes zarządu Portu Gdańsk), Maciej Bąk (wiceprezes zarządu Portu Gdynia),
Arkadiusz Zgliński (dyrektor Portu w Elblągu).

Moderator: Artur Kiełbasiński.

NAGRODY REDAKCJI

Podczas finału wydarzenia zostaną wręczone dwie statuetki. Nagrodę "Statek Roku" przyznają redakcje, mieszczące się na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, które systematycznie zajmują się tematyką morską. Natomiast nagrodę organizatora "Żagiel Radia Gdańsk" otrzyma osoba, organizacja lub podmiot, związany z gospodarką morską. Galę uświetni koncert Natalii Capelik-Muiangi.

Forum zostanie zorganizowane w formule hybrydowej, częściowo w studiach radiowych, częściowo zdalnie, z zachowaniem rygorów sanitarnych i obostrzeń, które będą w danym momencie obowiązywać.

Partnerzy I Forum Morskiego Radia Gdańsk to: partner generalny – PKN Orlen; partnerzy główni – Port Gdynia, PGE Baltica, Port Gdańsk, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna; partner – Centralny Port Komunikacyjny, Urząd Morski w Gdyni; partnerzy merytoryczni – Uniwersytet Morski, Politechnika Gdańska, Akademia Marynarki Wojennej, Uniwersytet Gdański; patroni medialni – TVP3 Gdańsk, "Tygodnik Solidarność", "Magazyn Solidarność".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Nieznani sprawcy mordowali księży już po Okrągłym Stole Wiadomości
Tadeusz Płużański: "Nieznani sprawcy" mordowali księży już po Okrągłym Stole

19 maja 1950 r. w Ostrówku urodził się Sylwester Zych, kapelan środowisk niepodległościowych, w tym Konfederacji Polski Niepodległej. Zamordowany przez komunistów 11 lipca 1989 r., w wieku 39 lat. Czyli po podpisaniu umów Okrągłego Stołu terror – tak jak jego strażniczka PZPR – nie przeszedł do historycznego lamusa.

Wybuch na uczelni wojskowej w Petersburgu z ostatniej chwili
Wybuch na uczelni wojskowej w Petersburgu

Siedmiu żołnierzy zostało rannych w piątek w wyniku wybuchu w Wojskowej Akademii Łączności im. Budionnego w Petersburgu – poinformowało w piątek biuro prasowe Leningradzkiego Okręgu Wojskowego.

Wiadomości
Czy to koniec Europy jaką znamy? European Conservative Future

Już w poniedziałek 20 maja odbędzie się międzynarodowa konferencja “Czy to koniec Europy jaką znamy? European Conservative Future”, organizowana przez TVMN Media Narodowe. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich przy ul. Foksal 3/5, a zakończy się o godz. 15:00. "Tygodnik Solidarność" oraz Tysol.pl zostali patronami medialnymi wydarzenia.

Ma 85 lat i przystąpił do matury. Jest pan wzorem dla nas wszystkich z ostatniej chwili
Ma 85 lat i przystąpił do matury. "Jest pan wzorem dla nas wszystkich"

85-letni Józef Peruga z Kalisza wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych przystąpił do matury. Dzisiaj zdawał geografię – poinformowało biuro prasowe kaliskiego magistratu.

Krzysztof Jurgiel zabiera głos po zawieszeniu go w prawach członka PiS z ostatniej chwili
Krzysztof Jurgiel zabiera głos po zawieszeniu go w prawach członka PiS

– Formalnie nic nie wiem. Siedzę i czekam na jakieś powiadomienie, bo oficjalnie nic nie wiem o tym, że zostałem zawieszony w mojej partii. Nie znam też powodu, dla którego to uczyniono, więc nie czuję się zawieszony – powiedział "Kurierowi Porannemu" europoseł Krzysztof Jurgiel odnosząc się do zawieszenia go w prawach członka PiS.

Jacek Sasin: Chciałem przeprosić wyborców z ostatniej chwili
Jacek Sasin: Chciałem przeprosić wyborców

– Chciałem przeprosić wyborców, że na listach PiS w Podlaskiem, były osoby niegodne zaufania, które zdradziły – oświadczył poseł PiS Jacek Sasin odnosząc się do utraty władzy przez Prawo i Sprawiedliwość w województwie podlaskim.

Piąty dzień głodówki rolników w Sejmie. Niepokojące informacje gorące
Piąty dzień głodówki rolników w Sejmie. Niepokojące informacje

Trwa piąty dzień głodówki rolników w Sejmie. Pojawiły się niepokojące symptomy osłabienia stanu zdrowia protestujących.

Płonie otulina Puszczy Białowieskiej. Do gaszenia pożaru skierowano śmigłowiec Black Hawk pilne
Płonie otulina Puszczy Białowieskiej. Do gaszenia pożaru skierowano śmigłowiec Black Hawk

Płonie las w okolicach miejscowości Jelonka, Kleszczele i Suchowolce w bliskim sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej. Gasi go kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej i śmigłowce gaśnicze lasów państwowych. Zaangażowano także policyjny śmigłowiec Black Hawk.

Media: W Holandii dojdzie do drastycznej zmiany kierunku politycznego wobec UE polityka
Media: W Holandii dojdzie do drastycznej zmiany kierunku politycznego wobec UE

Nowy rząd Holandii prawdopodobnie znacznie zmieni swoją politykę wobec UE. W efekcie może już wkrótce znaleźć się na kursie kolizyjnym z Brukselą w takich kwestiach jak rozszerzenie Unii, polityka klimatyczna, rolnictwo czy unijne finanse – przewidują portal Politico oraz holenderskie media.

Szczecińska kocia kawiarnia wprowadziła zakaz wstępu dla dzieci z ostatniej chwili
Szczecińska kocia kawiarnia wprowadziła zakaz wstępu dla dzieci

Kocia Kawiarnia w Szczecinie od samego początku działalności cieszy się znaczną popularnością. Okazuje się, że właściciele lokalu zmuszeni byli ostatnio podjąć radykalną decyzję. Wszystko przez wzgląd na dobro zwierząt.

REKLAMA

I Forum Morskie Radia Gdańsk. Zapraszamy na cykl debat przedstawicieli świata nauki, ekspertów i prezesów czołowych polskich spółek

- W tym roku organizujemy pierwszą edycję Forum Morskiego, ale to projekt rozwojowy, przewidziany na wiele lat. Jednak już tegoroczna szeroka i pozytywna odpowiedź przedstawicieli środowiska na naszą inicjatywę pokazuje duże zapotrzebowanie na pogłębioną i merytoryczną dyskusję na temat gospodarki morskiej – mówi Adam Chmielecki, prezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk. Wydarzenie objął swym patronatem premier Mateusz Morawiecki.
Prowadzący debatę Artur Kiełbasiński I Forum Morskie Radia Gdańsk. Zapraszamy na cykl debat przedstawicieli świata nauki, ekspertów i prezesów czołowych polskich spółek
Prowadzący debatę Artur Kiełbasiński / Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher

I Forum Morskie Radia Gdańsk odbędzie się w dniach 10–11 czerwca. Przedstawiciele świata nauki, eksperci i prezesi czołowych polskich spółek wezmą udział w sześciu debatach w studiu Radia Gdańsk.

Czytaj więcej: Przyszłość branży oczami przedstawicieli i ekspertów. 21 maja zapraszamy na rozmowę o wychodzeniu polskich portów z pandemii

- Szeroko rozumiana tematyka morska to jeden z najważniejszych elementów gospodarki i życia społecznego na Pomorzu, a także jeden z głównych tematów wielu audycji Radia Gdańsk. Można powiedzieć, że morze to jedna z naszych tematycznych specjalizacji. Jak mówi spot Radia Gdańsk, "nosimy morze w naszych sercach". Postanowiliśmy wykorzystać tę specjalizację i zaprosić do wspólnej debaty na tematy morskie decydentów, przedstawicieli pracodawców i pracowników z branży morskiej, ekspertów i naukowców - mówi Adam Chmielecki, prezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk.

- W tym roku organizujemy pierwszą edycję Forum Morskiego, ale to projekt rozwojowy, przewidziany na wiele lat. Jednak już tegoroczna szeroka i pozytywna odpowiedź przedstawicieli środowiska na naszą inicjatywę pokazuje duże zapotrzebowanie na pogłębioną i merytoryczną dyskusję na temat gospodarki morskiej. Widać to chociażby poprzez szerokie grono partnerów instytucjonalnych Forum Morskiego Radia Gdańsk. Jako medium publiczne świadomie podejmujemy się roli inicjatora i integratora, skupiającego ważne obszary debaty publicznej – dodaje Adam Chmielecki.

 

HARMONOGRAM WIELKIEGO FINAŁU

CZWARTEK 10.06.2021 r.

Wydarzenie o godzinie 9:30 otworzy rozmowa specjalna, którą z Danielem Obajtkiem - Prezesem PKN Orlen przeprowadzi Artur Kiełbasiński.

Na 10:00 zaplanowana jest debata: "Morska Energetyka Wiatrowa – dźwignia rozwojowa polskiej energetyki i gospodarki", w której udział wezmą: Zbigniew Gryglas (pełnomocnik rządu ds. Wiatrowej Energetyki Morskiej, wiceminister aktywów państwowych, Wojciech Dąbrowski (prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.), Maciej Bąk (wiceprezes zarządu Portu Gdynia) oraz Piotr Müller (sekretarz stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów). Rozmowę poprowadzi Olga Zielińska.

Kolejny panel, które rozpocznie się o godzinie 11:30, poświęcony będzie polskiej gospodarce morskiej i jej perspektywom na przyszłość. Głos zabiorą: Marek Gróbarczyk (sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury), Kacper Płażyński (poseł na Sejm RP, członek Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej), prof. Marek Grzybowski (Klaster Morski), Krzysztof Dośla (przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność") oraz Dorota Arciszewska-Mielewczyk (prezes Polskie Linie Oceaniczne S.A.). Dyskusję moderować będzie Artur Kiełbasiński.

Na 13:00 przewidziana jest kolejna dyskusja pod nazwą "Zamówienia publiczne, Zielony Ład, offshore szansą na odbudowę przemysłu stoczniowego". Wezmą w niej udział: Jerzy Czuczman (prezes Forum Technologii Morskich), Ireneusz Karaśkiewicz (prezes Forum Okrętowego), prof. dr hab. Tomasz Szubrycht (rektor Akademii Marynarki Wojennej), Mikołaj Trunin (zastępca dyrektora inicjatywy Invest in Pomerania Agencja Rozwoju Przemysłu). Rozmowę poprowadzi Iwona Wysocka.

PIĄTEK 11.06.2021 r.

O 10:00 "Gospodarka morska a uwarunkowania komunikacyjne w Polsce. Inwestycje kolejowe i rozbudowa systemu kolejowego w ramach projektu CPK". 

Prelegenci: 

Marcin Horała (sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP), Ireneusz Merchel (dyrektor regionalny KP Polskie Linie Kolejowe S.A.), Dr hab. Ernest Czermański (Katedra Transportu i Handlu Morskiego, Uniwersytet Gdański).

Moderator: Maciej Wośko

"Polskie porty po COVID-19 w kierunku rekordów przeładunków" o 11:30.

Uczestnicy: 

Adam Kłos (dyrektor handlowy Portu Gdańsk), Maciej Krzesiński (dyrektor ds. marketingu i współpracy z zagranicą Portu Gdynia), Bogdan Ołdakowski (prezes Actia Forum).

Moderator: Mateusz Kowalewski

"Port zewnętrzny i Port Centralny jako narzędzie podnoszenia konkurencyjności polskich portów. Przekop Mierzei" - godzina 13:00.

Łukasz Greinke (prezes zarządu Portu Gdańsk), Maciej Bąk (wiceprezes zarządu Portu Gdynia),
Arkadiusz Zgliński (dyrektor Portu w Elblągu).

Moderator: Artur Kiełbasiński.

NAGRODY REDAKCJI

Podczas finału wydarzenia zostaną wręczone dwie statuetki. Nagrodę "Statek Roku" przyznają redakcje, mieszczące się na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, które systematycznie zajmują się tematyką morską. Natomiast nagrodę organizatora "Żagiel Radia Gdańsk" otrzyma osoba, organizacja lub podmiot, związany z gospodarką morską. Galę uświetni koncert Natalii Capelik-Muiangi.

Forum zostanie zorganizowane w formule hybrydowej, częściowo w studiach radiowych, częściowo zdalnie, z zachowaniem rygorów sanitarnych i obostrzeń, które będą w danym momencie obowiązywać.

Partnerzy I Forum Morskiego Radia Gdańsk to: partner generalny – PKN Orlen; partnerzy główni – Port Gdynia, PGE Baltica, Port Gdańsk, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna; partner – Centralny Port Komunikacyjny, Urząd Morski w Gdyni; partnerzy merytoryczni – Uniwersytet Morski, Politechnika Gdańska, Akademia Marynarki Wojennej, Uniwersytet Gdański; patroni medialni – TVP3 Gdańsk, "Tygodnik Solidarność", "Magazyn Solidarność".



Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe