REKLAMA

„Jest pan jedynym posłem PO, który mówi to publicznie”. Mazurek zapytał Siemoniaka o kopalnię w Turowie [WIDEO]

Wie pan, że jest pan jedynym politykiem PO, który mówi takie rzeczy? Przynajmniej jedynym, który mówi to publicznie (…) Tu w Warszawie żaden z waszych liderów nie ma odwagi powiedzieć, że „rząd PiS zawalił, ale musimy być z ludźmi” – powiedział w porannej audycji wiceszefowi PO Tomaszowi Siemoniakowi prowadzący program Robert Mazurek.
 „Jest pan jedynym posłem PO, który mówi to publicznie”. Mazurek zapytał Siemoniaka o kopalnię w Turowie [WIDEO]
/ fot. YouTube / RMF FM


– Mówiąc zupełnie poważnie, czy pan może odpowiedzieć na to pytanie, TSUE postanowił, że w ramach zabezpieczenia do czasu rozstrzygnięcia, należy zamknąć kopalnię w Turowie. Co na to mówi poseł z Dolnego Śląska Tomasz Siemoniak? – zapytał wiceszefa Platformy Obywatelskiej podczas porannej audycji Robert Mazurek.

– Trzeba zrobić wszystko, żeby jej nie zamknąć, a to oznacza Czechów wycofujących wniosek – odpowiedział Siemoniak.

– Dziś jest pan premierem, co pan robi? – „podprowadzał” polityka PO Mazurek.

– Rozmawiam od rana do wieczora z czeskim premierem… – odparł wiceszef PO. – Ale co w tym czasie robi kopalnia? Co powinna robić? – kontynuował prowadzący audycję.

– Powinna działać i musimy zrobić wszystko, co się tylko da prawnie i politycznie, żeby jej nie zamykać. To jest oczywiste, to są tysiące pracujących ludzi, to jest kawałek bilansu energetycznego Polski, tylko trzeba widzieć przyczyny i uchylać ich skutki – powiedział w końcu poseł Platformy.

– Wie pan, że jest pan jedynym politykiem PO, który mówi takie rzeczy? Przynajmniej jedynym, który mówi to publicznie (…) Tu w Warszawie żaden z waszych liderów nie ma odwagi powiedzieć, że „rząd PiS zawalił, ale musimy być z ludźmi” – przyznał Mazurek.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura