REKLAMA

Kolejny atak na polski sklep w Holandii. Mocny komentarz Rafalskiej

Ubiegłej nocy doszło do trzeciego już ataku na polski sklep w Panningen na południu Holandii. "Nie wierzę w dziwne zbiegi okoliczności" – skomentowała to wydarzenie europoseł PiS Elżbieta Rafalska.
Europoseł PiS Elżbieta Rafalska Kolejny atak na polski sklep w Holandii. Mocny komentarz Rafalskiej
Europoseł PiS Elżbieta Rafalska / fot. Flickr/ Kancelaria PremieraFollow/Domena Publiczna

Polski sklep przy Pastoor Huijbenplein w miejscowości Panningen (prowincja Limburg) został podpalony w sobotę w "nocy" – pisze "De Telegraaf". Tydzień wcześniej został on obrzucony kamieniami, a 3 czerwca wrzucono do niego materiał wybuchowy, który spowodował pożar.

W biurze rzecznika policji w Maastricht poinformowano PAP, że ataki mogą mieć ze sobą związek i "obecnie trwają w tej sprawie czynności dochodzeniowe".

"Nie wierzę w dziwne zbiegi okoliczności. Podsycana przez PE wrogość wobec Polski, może skutkować dyskryminacyjnym atakami" – skomentował te wydarzenia europoseł PiS, we wpisie na Twitterze.

 

 

 

Ubiegłoroczne ataki na polskie supermarkety

W grudniu 2020 i na początku stycznia 2021 roku doszło do ataków na polskie supermarkety w Aalsmeer, Heeswijk-Dinther, Beverwijk i Tilburgu. Policja wyznaczyła wówczas nagrodę 25 tys. euro za informacje, które mogłyby pomóc w aresztowaniu sprawców. Dodatkowo firma ubezpieczeniowa zaoferowała nagrodę w wysokości 50 tys. euro.
W wyniku pierwszej eksplozji, która nastąpiła w nocy z 7 na 8 grudnia 2020 roku w Aalsmeer, 88-letnia kobieta trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami. Z komunikatu policji wynika, że jej stan jest wprawdzie stabilny, ale nadal przebywa w szpitalu.

Na początku czerwca aresztowano czterech podejrzanych o podłożenie ładunków wybuchowych w polskich sklepach.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura