Kłamstwo na się świetnie. Die Welt: "Niektóre gminy w Polsce ogłosiły się strefami wolnymi od LGBT"

W 2019 roku Rafał Trzaskowski obiecał wprowadzenie tzw. "Karty LGBT+", Jednym z jej elementów szybko okazały się, na co zwróciła uwagę małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, tzw. "standardy WHO" czyli podstawy nauczania dzieci "edukacji seksualnej", które zakładały między innymi naukę o masturbacji, czy "naukę negocjacji satysfakcjonującego seksu". Wywołało to powszechny szok społeczny, na fali którego liczne samorządy podjęły dwa rodzaje uchwał, uchwały sprzeciwiające się ideologii LGBT i Samorządowe Karty Praw Rodziny, w których nawet nie padał skrót "LGBT".
tabliczka Staszewskiego
tabliczka Staszewskiego "Strefa wolna od LGBT" / Screen YouTube The Guardian

Obydwa rodzaje uchwał stały się przedmiotem masowego ataku propagandowego. Tak zwany "Atlas Nienawiści" czyli interaktywna mapa mieszająca samorządy podejmujące obydwa rodzaje uchwał straszyła "strefami nienawiści", a aktywista LGBT Bart Staszewski zaczął przykręcać do tablic z nazwami miejscowości, które podjęły uchwały o sprzeciwie wobec ideologii LGBT tablice "strefa wolna od LGBT" [bez słowa "ideologia" co ma sugerować podobieństwo z nazistowskimi judenfrei, gdzie nie mieli wstępu Żydzi, w uchwałach sprzeciwiających się ideologii LGBT chodzi wyłącznie o obronę wartości rodzinnych przed groźną neomarksistowską ideologią, a dzieci przed seksualizacją - przyp. red.], co nie miało potwierdzenia w treści samorządowych uchwał.

Zdjęcia i nagrania swoich "happeningów" umieścił w sieci, a mając poparcie międzynarodowych organizacji lewicowych i międzynarodowych lewicowych mediów, szybko zyskał na popularności, w wyniku czego liczni światowi politycy i dziennikarze zaczęli mówić o "strefach wolnych od LGBT" w Polsce, a Parlament Europejski podjął nawet stosowną rezolucję.

Wiele samorządów straciło zagraniczne dotacje a zagraniczne jednostki samorządowe zerwały z nimi współpracę. Mieszkańcy samorządów spotykają się z hejtem.

- W Polsce też wygląda to nieco inaczej. Kilka dni temu w Warszawie odbył Christopher Street Day [Parada Równości - przyp. red.], a pochód dzielnie poprowadził burmistrz Warszawy Rafał Trzaskowski. A nie jest to już tam oczywistością. Polska jest jednym z tych krajów w Europie, gdzie homofobia jest znowu społecznie akceptowana. Niektóre gminy w 2019 r. zadeklarowały się nawet jako „strefy wolne od LGBTI”. Nie ma też prawie dnia, by rządząca partia PiS nie ostrzegała o rzekomym zagrożeniu, jakie stwarzają przychodzące z Europy inne sposoby życia.

- pisze Swantje Karich na łamach internetowej wersji Die Welt w artykule "Brak tęczowej iluminacji w Monachium: Kaganiec UEFA" o zakazie podświetlenia na tęczowo stadionu w Monachium podczas meczu fazy grupowej EURO 2020 Węgry - Niemcy.

[z niemieckiego tłumaczył Marian Panic]

Z całością artykułu można się zapoznać TUTAJ


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe