Rosyjscy policjanci założyli gang łapówkarzy. W domu przywódcy odkryto... złotą toaletę

W Rosji aresztowany został oficer policji drogowej Aleksiej Safonow, oskarżony o kierowanie gangiem przestępczym i przyjmowanie wielomilionowych łapówek - podała w środę telewizja Sky News. W jego domu odkryto szereg ekstrawaganckich i kosztownych przedmiotów, w tym złotą toaletę.
 Rosyjscy policjanci założyli gang łapówkarzy. W domu przywódcy odkryto... złotą toaletę

Rosyjscy śledczy uważają, że Safonow kierował w Kraju Stawropolskim grupą przestępczą wydającą zezwolenia przewoźnikom zboża w zamian za łapówki, liczone w milionach rubli. Razem z nim aresztowano sześć osób, w tym dwóch innych oficerów drogówki i czterech cywilów.

Według Komitetu Śledczego wydawane przez grupę Safonowa zezwolenia pozwalały przewoźnikom ignorować przepisy, nawet podczas przekraczania policyjnych punktów kontrolnych. Łapówki za te nielegalne dokumenty opiewają na ok. 19 milionów rubli (prawie 1 mln zł).

Urzędnicy opublikowali w internecie nagrania z rezydencji Safonowa, na których widać niezwykle wystawnie urządzone pokoje, ekstrawaganckie dekoracje, salę bilardową, a nawet złotą toaletę.

Aleksander Chinsztejn, jeden z głównych polityków rządzącej partii Jedna Rosja, powiedział, że w wyniku większej obławy na gangi łapówkarskie zatrzymano 35 funkcjonariuszy policji drogowej, a w ramach śledztwa dokonano rewizji w ok. 80 nieruchomościach, w czasie których skonfiskowano duże ilości gotówki, drogich samochodów i dokumentów.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe