"OKO.press" o polskiej pisarce: Antysemitka, która w czasie wojny ratowała Żydów. Internauci reagują

- Na listę lektur min. Czarnek wpisał aż pięć pozycji Zofii Kossak–Szczuckiej, katolickiej pisarki–antysemitki, która w czasie wojny ratowała Żydów. Przeczytaliśmy „Pożogę” — pełną antysemickich wątków i gloryfikującą polskie panowanie na Kresach [CYTATY].
- napisano na profilu portalu "OKO.press" na Twitterze. Na wpis zareagowali internauci.
- Kossak-Szczucka była między innymi współzałożycielką Rady Pomocy Żydom Żegota i została odznaczona pośmiertnie medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. O taka z niej antysemitka jak w @oko_press uczciwi dziennikarze!
- napisano w jednym z tweetów.
- Zofia Kossak-Szczucka została odznaczona medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, a "Pożoga" to jej wspomnienia z przebiegu rewolucji bolszewickiej na Wołyniu. Dla Państwa informacji.
- zaznaczył użytkownik Michał Muszalik.
- Hej @oko_press poznajcie historię Zofii Kossak, zaangażowanej się w ratowanie Żydów podczas #IIWŚ. W stulecie odzyskania Niepodległości została pośmiertnie uhonorowana przez Prezydenta @AndrzejDuda najwyższym państwowym odznaczeniem - Orderem Orła Białego.
- wskazał Marcin Czapliński.
Kossak-Szczucka była między innymi współzałożycielką Rady Pomocy Żydom Żegota i została odznaczona pośmiertnie medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.
— MartynaBP (@bp_martyna) August 10, 2021
O taka z niej antysemitka jak w @oko_press uczciwi dziennikarze! https://t.co/yoH6AT9FOE
Zofia Kossak-Szczucka została odznaczona medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, a "Pożoga" to jej wspomnienia z przebiegu rewolucji bolszewickiej na Wołyniu. Dla Państwa informacji. https://t.co/cVWtFtbFHx
— Michał Muszalik (@MichalMuszalik) August 10, 2021
Hej @oko_press poznajcie historię Zofii Kossak, zaangażowanej się w ratowanie Żydów podczas #IIWŚ. W stulecie odzyskania Niepodległości została pośmiertnie uhonorowana przez Prezydenta @AndrzejDuda najwyższym państwowym odznaczeniem - Orderem Orła Białegopic.twitter.com/Q1RaJZ7BDF
— Marcin Czapliński (@czaplinskiii) August 10, 2021