Projekt tzw. ustawy medialnej skierowany do prac w komisji

Poprawki złożył podczas drugiego czytania poseł PiS Marek Suski.
– Zgłosimy też poprawki wydłużające okres przejściowy, żeby ta jedna ze stacji (TVN - PAP), której tak bronicie, mogła dopasować do polskich przepisów swoje udziały – mówił Suski, zwracając się do posłów opozycji.
📷#Sejm. W II czytaniu projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji głos zabrali przedstawiciele klubów.@mareksuski @bbudka @KosiniakKamysz @JoankaSW pic.twitter.com/Hbq9QntVGn
— Sejm RP🇵🇱 (@KancelariaSejmu) August 11, 2021
Jak poinformowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu rozpocznie się o godzinie 14.30.
Kontrowersyjny projekt PiS
Projekt PiS nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zdaniem wielu dziennikarzy, ekspertów i polityków opozycji projekt jest wymierzony w Grupę TVN, bo wejście w życie zawartych w projekcie przepisów może oznaczać konieczność sprzedaży TVN-u przez amerykański koncern Discovery.
Według projektu koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG. Porozumienie proponuje, aby katalog państw mających dostęp do rynku medialnego w Polsce obejmował państwa należące do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), w tym Stany Zjednoczone. (PAP)