[VIDEO] "Chcecie mieć z powrotem te opozycyjne marionetki". Europoseł Jaki nie przebierał w słowach

- Chcecie mieć z powrotem te opozycyjne marionetki, które się na wszystko zgadzają. Ale mój kraj jest dumny oraz niezależny i tylko Polacy mogą decydować, kto rządzi - zaznaczył europoseł Patryk Jaki w czasie swojego wystąpienia w PE.
 [VIDEO]
/ screen twitter

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się dziś debata "Kryzys praworządności w Polsce a prymat prawa unijnego" z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Debata została zainicjowana z uwagi na wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego z 7 października w sprawie wyższości polskiej konstytucji nad prawem unijnym. Głos w PE zabrał m.in. europoseł Patryk Jaki.

- Stanie na straży praworządności jest ważne. Jednak najważniejsza jest równość wszystkich państw. I teraz spójrzcie: Niemcy - wyroki z 2010, 2019, 2020 roku - konstytucja jest ważniejsza niż prawo UE. Francja - 2021 r. - konstytucja ważniejsza niż prawo UE. Hiszpania - 2020 r. - konstytucja ważniejsza niż prawo UE. Nawet Rumunia - 2021 - konstytucja ważniejsza niż prawo UE.

- wyliczał europoseł Patryk Jaki.

- I teraz w Polsce jest dokładnie tak samo. Ale tylko Polska nie może, bo wam nie podoba się ten rząd. Chcecie mieć z powrotem te opozycyjne marionetki, które się na wszystko zgadzają. Ale mój kraj jest dumny oraz niezależny i tylko Polacy mogą decydować, kto rządzi.

- wskazał polityk.

- Jean-Jacques Rousseau, gdy Polska była atakowana z każdej strony, ten wybitny filozof powiedział do Polaków: Nie podążajcie ślepo za Europą, bo na końcu tej drogi jest tylko pieniądz. Kochajcie wolność, zawsze jej broniliście.

- zaznaczył Patryk Jaki.

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe