REKLAMA

Sukces obrońców życia! Szpital w Rzeszowie cofnął pozew przeciwko nim

Szpital Pro Familia z Rzeszowa wycofał swój pozew przeciwko Jackowi Kotuli i Przemysławowi Syczowi, obrońcom życia z Fundacji PRO Prawo do Życia. Batalia na drodze sądowej trwa od 2014 roku.
Tomasz Gutry Sukces obrońców życia! Szpital w Rzeszowie cofnął pozew przeciwko nim
Tomasz Gutry / Tygodnik Solidarność
Przełomowym okazał się 23 lutego br. Tego dnia Sąd Najwyższy przyznał rację członkom Fundacji PRO – Prawo do Życia i uchylił niekorzystny wyrok Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie w przedmiocie naruszenia dóbr osobistych prywatnego rzeszowskiego szpitala, szpital wycofał pozew zrzekając się roszczeń przeciwko obrońcom życia. Decyzja Sądu Najwyższego spowodowała, że rzeszowski szpital wycofał swój pozew przeciwko Kotuli i Syczowi. Ponadto placówka zrzekła się podnoszonych w postępowaniu roszczeń.

W sądzie obrońców życia reprezentowal mec. Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris. Wyjaśnia, że wyrok Sądu Najwyższego ma istotne znaczenie dla przyszłych postępowań dotyczących wolności wypowiedzi oraz prawa do prezentowania wstrząsającej prawdy o aborcji w debacie i przestrzeni publicznej.

- Jednoznaczne rozstrzygnięcie Sądu Najwyższego w tej sprawie oraz niemal jednolite dotąd orzecznictwo sądów krajowych dostatecznie utrwalają prawo do korzystania z dobrodziejstwa wolności słowa przez obrońców życia. Zrównanie aborcji z zabijaniem dzieci, oczywiste dla większości naszego społeczeństwa, zyskało ochronę prawną  – mówi mec. Kwaśniewski cytowany na stronie internetowej Instytutu.


Jacek Kotula i Przemysław Sycz organizowali protesty przed rzeszowskim szpitalem sprzeciwiając się w ten sposób dokonywanej w placówce aborcji, a także łamaniu sumień presonelu, który miał być zmuszany do udziału w śmiercionośnym procederze. 

IK

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura