„Pamiętajmy! By nie zapomnieć”. Koncert w Stalowej Woli w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia koncertem w Stalowej Woli uczczona zostanie 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Tego dnia znani artyści polskiej sceny muzycznej o godzinie 18:00 w bazylice konkatedralnej wyśpiewają pieśni, które były inspiracją do walki z totalitarnym systemem.
Plakat
Plakat "Pamiętajmy! By nie zapomnieć" / www.stalowawola.pl

Uroczystości zapoczątkuje o godzinie 17:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny, internowanych i ofiar stanu wojennego pod przewodnictwem ks. bpa dra Krzysztofa Nitkiewicza. Koncert pn. „Pamiętajmy! By nie zapomnieć…” rozpocznie się tuż po Eucharystii – o godzinie 18:00. Przed stalowowolską publicznością zaprezentują się wybitni artyści: Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Małgorzata Rapa, Marzena Ciuła, Mateusz Stachura, Michał Gasz, Dariusz Kordek, Jacek Wójcicki, Łukasz Lech. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra Arte Symfoniko oraz zespół wokalny Good Sound. Autorem i reżyserem koncertu jest znany z wielu produkcji telewizyjnych Łukasz Lech, który także poprowadzi widowisko.

– Tegoroczne obchody w Stalowej Woli, dzięki emisji na antenie TV TRWAM, mają na celu przybliżenie wypadków tamtych dni nie tylko mieszkańcom Stalowej Woli, ale także osobom w całym kraju i poza jego granicami. Przesłaniem naszego widowiska jest pobudzenie Polaków w Ojczyźnie i na całym świecie do wspólnej pamięci – zachęca Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta Stalowej Woli.

Niecodziennym walorem koncertu będzie elektryzujące opracowanie orkiestrowe, które pobudzi niepowtarzalne emocje, temperament oraz ekspresję utworów. Widowiskowości doda udział grup rekonstrukcyjnych, które przeniosą nas w czasy stanu wojennego: Odra Niemen Oddział Podkarpacki i Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów.

Organizatorami wydarzenia są: Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta Stalowej Woli, Stanisław Sobieraj, przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli oraz NSZZ „Solidarność” Region Ziemia Sandomierska. Patronat medialny wydarzenia objęła Telewizja TRWAM, a patronat honorowy objęli senator RP Janina Sagatowska i poseł na Sejm RP Rafał Weber.

Koncert pn. „Pamiętajmy! By nie zapomnieć…” będzie transmitowany na żywo w Telewizji TRWAM.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe