Polskie zapasy pod opieką PWPW S.A.

W obecności ministra sportu i turystyki Witolda Bańki podpisana została roczna umowa sponsorska między Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A., a Polskim Związkiem Zapaśniczym (PZZ). – To historyczna chwila – mówił wiceszef PZZ.
Tomasz Gutry Polskie zapasy pod opieką PWPW S.A.
Tomasz Gutry / Tygodnik Solidarność
– Gratuluję i dziękuję za tę współpracę. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych obejmuje swoją opieką sponsorską polskie zapasy – dyscyplinę sportu o pięknych tradycjach, która z punktu widzenia strategii polskiego sportu jest najbardziej medalodajną. Jest to dyscyplina, która ma ogromny potencjał rozwojowy dzieci i młodzieży – mówił minister Bańka.

Szef resortu sportu przypomniał, że Kodeks Dobrych Praktyk Sponsoringowych powstał po to, żeby pomagać tym strategicznym dyscyplinom sportu, poszerzać pomoc finansową. – Chcemy, aby dyscypliny sportu, które mają potencjał mogły się rozwijać – wskazał. Zaznaczając, że ministerstwo wspiera finansowo Polski Związek Zapaśniczy, ale – jak dodał – pomoc sponsorska jest nieoceniona. – Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych to niezwykle wartościowy partner. Daje dodatkowe, wielkie wsparcie polskim zapasom, które pozwoli wznieść się na jeszcze wyższy poziom i wrócić na należne miejsce – mówił Witold Bańka.

Piotr Woyciechowski zwrócił uwagę, że PWPW S.A. znana jest z działalności historycznej. Przypomniał o sprowadzeniu szczątków pułkownika Ignacego Matuszewskiego i majora Henryka Floyar-Rajchmana i upamiętnieniu przez Wytwórnię powstańców warszawskich. – PWPW S.A. realizuje strategię polskiego rządu polegającą na prowadzeniu odpowiedzialnego biznesu. W ramach czego spółki Skarbu Państwa m.in. podejmują się opieki nad dyscyplinami sportowymi – podkreślił.Szef PWPW S.A. dodał, że efektem ma być popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży, co w konsekwencji ma przełożyć się na sukcesy na arenie międzynarodowej.

– Dlatego zarząd spółki zdecydował się objąć umową sponsorską Polski Związek Zapaśniczy. Wszyscy pamiętamy dokonania tej dyscypliny. W ostatnich pięćdziesięciu latach nie było przypadku, aby polscy zapaśnicy nie przywozili medali z olimpiad – mówił.

Andrzej Wroński, wiceszef Polskiego Związku Zapaśniczego, podkreślił, że jest to historyczna chwila. – Gwarantuję, że pieniądze, które otrzymamy zostaną dobrze wykorzystane. Wspomogą w dążeniu do najwyższych sukcesów i powrócimy na miejsce, które kiedyś zajmowaliśmy. Dołożymy wszelkich starań, aby z dumą nosić logo PWPW S.A. na naszych strojach sportowych – podkreślił.

Umowa sponsorska została podpisana na rok. Obowiązuje od 1 kwietnia br. Wsparcie skierowane będzie nie tylko w stronę dzieci i młodzieży, które chcą uprawiać zapasy, ale także względem zawodników przygotowujących się do międzynarodowych turniejów, a przede wszystkim do Letnich Igrzysk Olimpijskich.

– Umowa przewiduje bardzo szczegółową strukturę wydatków. Zapisano w niej szereg elementów do współfinansowania oraz wskazano narzędzia kontroli tych wydatków. Podstawowym adresatem jest polska młodzież, a także zawody na szczeblu krajowym i międzynarodowym – tłumaczył prezes Woyciechowski.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. została tytularnym sponsorem Krajowej Ligi Zapaśniczej, pierwszej zawodowej ligi zapaśniczej w Polsce.

Na zakończenie konferencji prasowej wiceszef PZZ Andrzej Wroński wręczył prezesowi PWPW S.A. symboliczny prezent – zdjęcia stroju polskiego zapaśnika z logo Wytwórni i nazwiskiem prezesa Woyciechowskiego.

Izabela Kozłowska 

 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe