Dramat słynnego polskiego wokalisty. Traci słuch przez poważną chorobę

Słynny polski wokalista Maciej Miecznikowski w rozmowie z portalem Plejada przyznał, że zmaga się z bardzo poważną chorobą – otosklerozą – przez którą już praktycznie stracił słuch w jednym uchu.
 Dramat słynnego polskiego wokalisty. Traci słuch przez poważną chorobę
/ pixabay.com

Dramat Macieja Miecznikowskiego

W rozmowie z Plejadą Miecznikowski wyznał, że zdiagnozowano u niego otosklerozę – chorobę błędnika kostnego powodującą upośledzenie słuchu. 

Na prawe ucho już prawie nie słyszę. Miałem już sześć operacji i pewnie konieczne będą kolejne. Na szczęście jestem pod opieką mistrza, profesora Skarżyńskiego. Kosteczki w moich uszach się zrastają. Trzeba je więc rozwiercać, a po każdej takiej ingerencji słuch coraz bardziej się przytępia. To samo miał Beethoven, przynajmniej to mnie z nim łączy – powiedział ze śmiechem. Wyznał, że na skutek swoich doświadczeń zaczął wspierać osoby, które mają problemy ze słuchem.

– Pytają mnie, gdzie pójść na badania, co zrobić, gdy mają szumy uszne. W ogóle samo głośne mówienie o operacjach i o tym, że mamy w Kajetanach publiczny szpital na najwyższym światowym poziomie, jest dla wielu osób dużym wsparciem – powiedział Maciej Miecznikowski.

 

Maciej Miecznikowski – kim jest?

Maciej Miecznikowski – polski śpiewak operowy, piosenkarz, prezenter telewizyjny i członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Przez rok był wokalistą Püdelsów, a w 2000 roku został wokalistą grupy Leszcze. Zespół wylansował takie przeboje, jak m.in.: „Kombinuj dziewczyno” czy „Genowefa”. Za piosenkę „Ta dziewczyna” otrzymał Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2013 roku piosenkarz zakończył współpracę z zespołem, do którego powrócił w kwietniu 2018 roku.

Przez kilka lat występował z kabaretem DKD. Od października 2004 był solistą w oratoriach „Świętokrzyska Golgota”, „Tu Es Petrus”, „Psałterz Wrześniowy” Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. W 2007 wystąpił – również jako solista – w oratorium Bartosza Gliniaka i Zbigniewa Książka „Siedem pieśni Marii”.

Prowadził programy telewizyjne: „Śpiewanie na ekranie”, „Dajmy im szkołę”, „Tak to leciało!” (2012), był również kapitanem jednej z drużyn w programie „Bitwa na głosy” (2011).


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe