Polski Ład. Posłowie dostali zwrot części pieniędzy. Tusk apeluje

Według informacji serwisu Onet, Kancelaria Sejmu wysłała w ubiegłym tygodniu dodatkowe przelewy o tytule „kwota wolna od podatku 01/22”. Do całej sytuacji postanowił odnieść się szef PO.
 Polski Ład. Posłowie dostali zwrot części pieniędzy. Tusk apeluje
/ fot. PAP/Tomasz Gzell

Od połowy ubiegłego roku, kiedy to przegłosowano ustawę podnoszącą pensje parlamentarzystom, senatorowie i posłowie zarabiają 12 827 złotych. Tym samym przekraczają próg powyżej, którego jest się stratnym na wprowadzeniu programu Polski Ład. Do tego parlamentarzyści mogą liczyć na dietę poselską, co łącznie daje 15 532 złote. Jak informowały media, posłowie i senatorowie otrzymali za styczeń wypłaty niższe o około 1400 złotych.

Według informacji serwisu Onet, Kancelaria Sejmu wysłała w ubiegłym tygodniu dodatkowe przelewy o tytule „kwota wolna od podatku 01/22”. Portal podkreśla, że parlamentarzyści otrzymali 425 zł, czyli kwotę zmniejszającą podatek.

CZYTAJ WIĘCEJ: Parlamentarzyści stracą na Polskim Ładzie? Kancelaria Sejmu przelała im zwrot części pieniędzy

Apel Donalda Tuska

Do całej sytuacji postanowił odnieść się w czwartkowy wieczór w mediach społecznościowych szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

„Posłanki i Posłowie! Nie bierzcie tych pieniędzy. Przekażcie je na Wielką Orkiestrę i zażądajcie publicznego wyjaśnienia tego skandalu. Sam też wpłacę jutro solidarnie 425 zł. To tylko prośba, oczywiście” – napisał na Twitterze.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe