NATO przenosi personel z Kijowa do Lwowa i Brukseli

NATO przenosi pracowników swojego przedstawicielstwa na Ukrainie z Kijowa do Lwowa oraz do Brukseli z w związku z groźbą rosyjskiej agresji – podał ukraiński nadawca publiczny Suspilne.
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg NATO przenosi personel z Kijowa do Lwowa i Brukseli
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg / fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Bezpieczeństwo naszego personelu ma priorytetowe znaczenie i dlatego personel został przeniesiony do Lwowa i do Brukseli – poinformowała rzeczniczka Centrum Informacji i Dokumentacji NATO Oksana Musijenko.

Jak wskazała, „NATO i kraje członkowskie bardzo uważnie obserwują sytuację i podejmują niezbędne działania”.

ZOBACZ TAKŻE: Szef MSW Ukrainy i 25 zagranicznych dziennikarzy pod ostrzałem w Donbasie. Opublikowano nagranie

Zaznaczyła również, że biura NATO na Ukrainie kontynuują swoją działalność. Sojusz po raz kolejny wezwał Rosję do deeskalacji i wyboru rozwiązań dyplomatycznych.

Suspilne przypomina, że 18 lutego ambasada Wielkiej Brytanii poinformowała o czasowym przeniesieniu placówki z Kijowa do Lwowa. Wcześniej podobne kroki podjęły USA, Kanada i Australia. Swój konsulat z Dniepru do Lwowa przeniosły Niemcy.

Szereg państw zaapelował do swoich obywateli, by opuścili terytorium Ukrainy w związku z groźbą rosyjskiej agresji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe