Blinken: USA dały „zielone światło” państwom NATO ws. dostarczenia samolotów Ukrainie

– Stany Zjednoczone dały „zielone światło” państwom Sojuszu Północnoatlantyckiego, jeśli te zdecydują się na dostarczenie myśliwców Ukrainie – przekazał sekretarz stanu USA Antony Blinken.
Sekretarz stanu USA Antony Blinken Blinken: USA dały „zielone światło” państwom NATO ws. dostarczenia samolotów Ukrainie
Sekretarz stanu USA Antony Blinken / fot. PAP/EPA/DUMITRU DORU

W niedzielę sekretarz stanu USA na konferencji prasowej podczas wizyty w Mołdawii stwierdził, że USA „aktywnie pracują” nad porozumieniem z Polską w sprawie dostarczenia Ukrainie odrzutowców.

CZYTAJ TAKŻE: Macron odbył rozmowę z Putinem. Prezydent Rosji jest gotów się spotkać

Stany Zjednoczone dały „zielone światło” państwom Sojuszu Północnoatlantyckiego, jeśli te zdecydują się na dostarczenie myśliwców Ukrainie – powiedział w programie „Face The Nation” na antenie CBS.

Rzecznik rządu komentuje

Rzecznik polskiego rządu Piotr Müller zapytany o sprawę, odparł, że „w kwestii przekazania Ukrainie samolotów przez Polskę na ten moment żadne decyzje w tym zakresie nie zapadły”.

Jak dodał, informacja jakoby z terenu Polski startowały ukraińskie samoloty bojowe, jest nieprawdziwa.

– Trwa w tej chwili dyskusja co do zakresu działań NATO, ale to jest dyskusja, która nadal się toczy, żadne decyzje w tym zakresie nie zapadły – mówił Müller.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe