„Ukrainki to prostytutki”. Rosjanka zaatakowała Ukrainkę pod ambasadą FR w Sztokholmie. Wszystko się nagrało [WIDEO]

– Ukraińskie kobiety są albo prostytutkami, albo myją podłogi – Rosjanka obrażała Ukrainkę przed ambasadą Federacji Rosyjskiej w Sztokholmie.
Zdarzenie miało miejsce przed rosyjską ambasadą w Sztokholmie „Ukrainki to prostytutki”. Rosjanka zaatakowała Ukrainkę pod ambasadą FR w Sztokholmie. Wszystko się nagrało [WIDEO]
Zdarzenie miało miejsce przed rosyjską ambasadą w Sztokholmie / facebook.com

Helga Kajda mieszka w Szwecji, ale pochodzi z Ukrainy. W mediach społecznościowych zamieściła nagranie z niezbyt przyjemnego spotkania z pewną Rosjanką.

Ukrainka twierdzi, że kobieta deptała ukraińską flagę, co spotkało się z reakcją Helgi.

– To było w pobliżu ambasady, (…) kiedy wracałam do domu. Zatrzymałam się i zaczęłam robić zdjęcia. Kobieta podeszła i zaczęła mnie werbalnie atakować. Włączyłam kamerę w telefonie i zapytałam, dlaczego to robi. Odpowiedź była taka, że jestem nazistką, prostytutką, brzydko wyglądam, a moje ubrania są tanie i wkrótce umrę

– relacjonuje Ukrainka.

– Ukraińskie symbole? Chyba faszystowskie. Jesteście brudnymi, śmierdzącymi faszystami. Dlaczego mnie nagrywasz? Głupia, ja mam 70 lat, a ty mnie nagrywasz

– grzmiała kobieta z Rosji.

Rosjanka: Nosisz tanie ubrania, a ja mam płaszcz za 25 tysięcy

Mówiła też, że Ukrainki to prostytutki. Ponadto groziła młodszej kobiecie spoliczkowaniem. Nie brakło też szyderstw na polu klasowym.

– Nosisz tanie buty i spodnie za 150 koron. A ja mam płaszcz, który kosztował 25 tysięcy koron

– chełpiła się Rosjanka.

Internauci pomogli w zidentyfikowaniu Rosjanki, której sprawa trafiła już do szwedzkiej policji. Oburzenie zachowaniem Rosjanki wyraziła też ambasada Ukrainy w Sztokholmie.

CZYTAJ TEŻ: „Nie będzie żadnego zawieszenia składki do UE”. Zgrzyt w rządzie

CZYTAJ TEŻ: [wideo] „Mogę pozdrowić hejtera internetowego”. Nerwowa reakcja Budki na pytanie od znanego blogera

Sprawa zyskała rozgłos i skończyła się utratą pracy dla agresywnej Rosjanki. Dotychczas pracowała w firmie rekrutacyjnej Lernia Stockholm.

Zwróciło naszą uwagę, że nagranie, na którym widać pracownika firmy Lernia atakującego werbalnie inną osobę, rozprzestrzeniło się w mediach społecznościowych. (…) Stanowczo odcinamy się od (…) opinii takich jak te wyrażane przez wspomnianą osobę

– odnosi się przedsiębiorstwo w specjalnym komunikacie.

Reakcja ambasady

Do sprawy odniosła się Ambasada Ukrainy w Szwecji.

(…) wielu z Was, z głębokim oburzeniem, zapoznało się z nagraniem chamskiej kpiny z rosyjskojęzycznej kobiety z powodu ukraińskiej symboliki, a także wypowiedziami wobec Ukrainy i naszego obywatela pod Ambasadą Rosji w Szwecji w Sztokholm.

Ambasada zwróciła się już do szwedzkich organów ścigania o przeprowadzenie oceny prawnej wskazanego aktu i podjęcie odpowiednich środków

– pisze ambasada.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Ważny apel żony Kamila Stocha. Napisała, jak można pomóc Wiadomości
Ważny apel żony Kamila Stocha. Napisała, jak można pomóc

Żona Kamila Stocha - Ewa Bilan-Stoch dodała wpis na Twitterze. W mediach społecznościowych zaapelowała do fanów, którzy mają taką możliwość, o oddawanie krwi.

Szydło: Nie ma zgody na uzależnienie od Chin i zubożenie UE Wiadomości
Szydło: Nie ma zgody na uzależnienie od Chin i zubożenie UE

To, co w tym momencie proponują unijni urzędnicy, doprowadzi do tego, że Europa zostanie uzależniona tym razem od Chin, a europejskie społeczeństwo zubożeje - powiedziała na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" była premier, europoseł PiS Beata Szydło.

Wiadomości
Czym jest przeszczep włosów i kiedy jest stosowany?

Podstawowym wskazaniem do wykonania przeszczepu włosów jest ich utrata z przyczyn naturalnych, dolegliwości związanych z chorobą albo urazem. Brak naturalnych włosów stanowi duży problem dla osób płci obojga, zwłaszcza w młodszym wieku. Obecnie coraz częściej zdarzają się choroby wywołujące wypadanie włosów, dużo więcej jest też przypadków nadmiernego wypadania włosów spowodowanego stresem, zaburzeniami gospodarki hormonalnej czy stosowaniem niewłaściwych preparatów do pielęgnacji.

„Uwielbiam to”. Keanu Reeves zachwycony polską produkcją Wiadomości
„Uwielbiam to”. Keanu Reeves zachwycony polską produkcją

– Uwielbiam głębię, wyrafinowanie, ambicję tej historii i jej warstwę wizualną. To produkt na naprawdę wysokim poziomie – tak skomentował grę komputerową Cyberpunk 2077 wyprodukowaną przez polskie studio aktor Keanu Reeves.

Dramat Dawida Kubackiego. Akcja internautów na profilu Marty Kubackiej Wiadomości
Dramat Dawida Kubackiego. Akcja internautów na profilu Marty Kubackiej

W niedzielę media obiegły przykre wiadomości. Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych niespodziewanie zrezygnował z konkursu w norweskim Vikersund i powrócił do Polski. Szybko okazało się, co było tego powodem.

Ważny ukraiński polityk nie wytrzymał i zrugał publicznie Siemoniaka Wiadomości
Ważny ukraiński polityk nie wytrzymał i zrugał publicznie Siemoniaka

Ważny ukraiński polityk w ostrych słowach zareagował na komentarz byłego szefa MON za czasów rządu PO-PSL, a obecnie wiceprzewodniczącego Platformy Tomasza Siemoniaka.

„Wracaj do Brukseli. Merkel czeka”. Tusk przywitany w Wodzisławiu Śląskim Wiadomości
„Wracaj do Brukseli. Merkel czeka”. Tusk przywitany w Wodzisławiu Śląskim

Donald Tusk podobnie jak wielu innych polityków rozpoczął objazdy po Polsce w ramach kampanii przedwyborczej. Tym razem odwiedził Wodzisław Śląski, by podczas spotkania z mieszkańcami wygłosić m.in. postulaty swojej partii.

Szokujące słowa Bilewicza. „Polska jest winna Niemcom przeprosiny” Wiadomości
Szokujące słowa Bilewicza. „Polska jest winna Niemcom przeprosiny”

„Nie zgadzam się. Polska jest coś winna Niemcom. Jest winna Niemcom przeprosiny” – zareagował na wpis partii Razem dr Michał Bilewicz, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, psycholog społeczny z Wydziału Psychologii UW i kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami.

Obajtek wygrał w sądzie z „Wyborczą”. Czeka na sprostowanie Wiadomości
Obajtek wygrał w sądzie z „Wyborczą”. Czeka na sprostowanie

Daniel Obajtek opublikował w mediach społecznościowych post, w którym oznajmił, że wygrał proces sądowy z redaktorem naczelnym portalu wyborcza.pl. Po prawie dwóch latach oczekiwania zapadł korzystny dla prezesa PKN Orlen wyrok I instancji.

Nie żyje były poseł i działacz opozycji w czasach PRL-u Wiadomości
Nie żyje były poseł i działacz opozycji w czasach PRL-u

W środę w wieku 65 lat zmarł Andrzej Zarębski – był m.in. działaczem opozycji demokratycznej czasów PRL, współzałożycielem Niezależnego Zrzeszenia Studentów, rzecznikiem rządu Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz posłem na Sejm RP.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe