Są zarzuty dla syna znanego muzyka disco polo

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej postawiła synowi znanego muzyka disco polo zarzut zniesławienia i znieważenia sędzi z Białegostoku. Chodzi o wulgarne wpisy w mediach społecznościowych na koncie Daniela M. Podejrzany nie przyznaje się, postępowanie przygotowawcze wciąż trwa.
 Są zarzuty dla syna znanego muzyka disco polo
/ pixabay.com

Wszczęte formalnie z końcem stycznia dochodzenie dotyczy wpisów w mediach społecznościowych. Pojawiły się one na koncie syna znanego, podlaskiego wykonawcy disco polo tuż po tym, jak wobec 32-latka - przed Sądem Okręgowym w Białymstoku - zapadł w grudniu prawomocny wyrok skazujący za naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Utrzymany w tej instancji wyrok, to 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 10 tys. zł grzywny oraz 6-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Obrona wnioskowała o karę łagodniejszą, zwłaszcza o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów.

Wpisy w mediach społecznościowych

Tuż po tym wyroku na koncie mężczyzny w mediach społecznościowych ukazały się wpisy, w których komentowany był nie tylko wyrok, ale też znalazły się tam wulgarne treści pod adresem sędzi, która w drugiej instancji utrzymała orzeczenie skazujące.

Jak wynika z wpisów, które w grudniu cytowały media, padły w nich m.in. słowa o sterowaniu prawem, niesprawiedliwym wyroku wydanym prawdopodobnie przez "czystą niechęć do drugiego człowieka". Po wulgarnych epitetach, wpis zakończył się słowami "pilnuj swojego życia, a nie oceniasz innych chamie".

Gdy w mediach pojawiły się informacje o takich wpisach, zainteresowała się nimi białostocka prokuratura rejonowa. Ostatecznie jednak zebrane materiały zostały przekazane poza sądowy okręg białostocki, do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, która do podjęcia decyzji, czy są podstawy wszczęcia postępowania wyznaczyła Prokuraturę Rejonową w Ostrowi Mazowieckiej.

Chodziło o to, że z racji wieloletniej pracy sędzi, zna ją większość białostockich prokuratorów, co - w przypadku prowadzenia takiego śledztwa, czy dochodzenia - narażałoby ich na podejrzenie o stronniczość.

Po zapoznaniu się z przekazanymi jej materiałami i po własnych ustaleniach, prokuratura w Ostrowi Mazowieckiej wszczęła dochodzenie w sprawie zniesławienia i znieważenia sędzi Sądu Okręgowego w Białymstoku za pośrednictwem "środków masowego komunikowania się". 

Po kilku miesiącach postępowania przygotowawczego postawiła Danielowi M. zarzuty zniesławienia i znieważenia sędzi z Białegostoku, w okresie 7-9 grudnia 2021 roku za pośrednictwem portalu społecznościowego Instagram

- poinformowała PAP w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz. 

W ocenie prokuratury, podejrzany swoim profilu w tym serwisie umieścił "znieważające, wulgarne i obelżywe wpisy na temat sędziego Sądu Okręgowego w Białystoku oraz pomówił pokrzywdzoną o takie zachowanie i właściwości, które naraziły sędziego na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu".

Prok. Łukasiewicz dodała, że podejrzany Daniel M. nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień; nie były stosowane wobec niego środki zapobiegawcze. Prokuratura informuje, że postępowanie przygotowawcze wciąż trwa i oczekuje ona na dodatkowe informacje z Instagrama.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe