Nie żyje "dziecko Gerbera"

W mieście Tampa w amerykańskim stanie Floryda zmarła w wieku 95 lat Ann Turner Cook, znana jako "dziecko Gerbera" - poinformowała w sobotę agencja AP. Wizerunek Cook w wieku niemowlęcym został w 1931 roku wybrany na znak towarowy firmy Gerber i stał się rozpoznawalny na całym świecie.
Gerber logo Nie żyje
Gerber logo / Wikipedia Gerber.com

Gerber przekazał doniesienia o śmierci Cook w piątek. "Wiele lat przed tym, gdy została niezwykłą matką, nauczycielką i pisarką, jej uśmiech i wielka ciekawość podbiły serca ludzi na całym świecie i będą trwały jako symbol dla wszystkich dzieci" - napisano w komunikacie Gerbera na Instagramie.

Cook miała pięć miesięcy, kiedy jej sąsiadka, artystka Dorothy Hope Smith, narysowała węglem portret niemowlęcia. Wizerunek został zgłoszony do konkursu organizowanego przez Gerbera w ramach krajowej kampanii marketingowej żywności dla dzieci. W 1931 roku rysunek stał się znakiem towarowym przedsiębiorstwa i od tego czasu jest używany na wszystkich jego opakowaniach i w reklamach.

Amerykańska firma Gerber, założona w 1927 roku przez Daniela Franka Gerbera, jest jednym ze światowych liderów w swojej branży. (PAP)

szm/ akl/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe