Konfederacja kolejny raz pod progiem. Jak wypada PiS? Zobacz najnowszy sondaż

Najnowszy sondaż wyborczy United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej”. Prawo i Sprawiedliwość liderem ze sporą przewagą nad Koalicją Obywatelską.
 Konfederacja kolejny raz pod progiem. Jak wypada PiS? Zobacz najnowszy sondaż
/ fot. Rafał Zambrzycki / Kancelaria Sejmu

Najnowszy sondaż wyborczy United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej”. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu jest tradycyjnie Prawo i Sprawiedliwość. Formacja Jarosława Kaczyńskiego tym razem uzyskała wynik 37,1 proc. Oznacza to jednak spadek o 0,7 pkt proc.

Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej. Formacja, na której czele stoi Platforma Obywatelska, otrzymała 25,5 proc. głosów uczestników badania. Oznacza to wzrost o 0,6 pkt proc. w porównaniu z poprzednim sondażem.

Ostatnie miejsce na podium zajęła Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 10,2 proc. Oznacza to wzrost dla PL2050 o 1,2 pkt proc.

Z kolei Lewica, na którą chce zagłosować 8,3 proc. ankietowanych, zanotowała spadek o 1,9 pkt proc. Próg wyborczy przekracza jeszcze tylko Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 5 proc. Z kolei poniżej progu wyborczego znalazła się Konfederacja z rezultatem 4,2 proc.

Średnia z Czerwca

Średnią po dwóch sondażach z czerwca 2022, gdzie uwzględniono zdecydowanych wyborców wraz ze zmianami od maja podał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze Marcin Palade. PiS: 40,5 (+1,5), KO: 27,5 (-0,5), PL2050: 11,5 (+1,5). Lewica: 9,5 (-0,5), PSL: 5,5 (0,0), Konfederacja: 5,5 (0,0).

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe