„Zagrożenie świątyń i duchowieństwa”. Amerykańskie służby ostrzegają Kościół przed aborcjonistami?

Amerykański resort bezpieczeństwa krajowego opublikował we wtorek komunikat ostrzegający o podwyższonym zagrożeniu terroryzmem w najbliższych miesiącach. Według władz zagrożenie związane jest z potencjalną działalnością rodzimych ekstremistów m.in. w kontekście nadchodzących wyborów oraz decyzji Sądu Najwyższego USA w sprawie aborcji.
 „Zagrożenie świątyń i duchowieństwa”. Amerykańskie służby ostrzegają Kościół przed aborcjonistami?
/ fot. YouTube

Amerykański portal Life Site News twierdzi, że Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego administracji Joe Bidena powiadomił katolickich biskupów o wiarygodnych groźbach pod adresem duchownych, a także o zagrożeniu atakami na katolickie świątynie, jeśli Sąd Najwyższy zdecyduje się zlikwidować obowiązujące obecnie prawo do aborcji.

[Departament - przyp. red.] oficjalnie powiadomił biskupów, że istnieją wiarygodne przesłanki dotyczące zagrożenia dla bezpieczeństwa katolickich świątyń, duchowieństwa i biskupów, jeśli Sąd Najwyższy unieważni werdykt ws. Roe” – twierdzi Rod Dreher, starszy redaktor The American Conservative.Amerykański resort bezpieczeństwa krajowego opublikował we wtorek komunikat ostrzegający o podwyższonym zagrożeniu terroryzmem w najbliższych miesiącach. Według władz zagrożenie związane jest z potencjalną działalnością rodzimych ekstremistów m.in. w kontekście nadchodzących wyborów oraz decyzji Sądu Najwyższego USA w sprawie aborcji.

W środę w stanie Maryland doszło do zatrzymania przez policję 26-letniego mężczyzny z Kalifornii, Johna Roske, który powiedział policji, że zamierza zamordować konserwatywnego sędziego Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugh w jego domu na przedmieściach Waszyngtonu. Niedoszły zamachowiec sam wezwał policję informując o swoim zamiarze, a przy sobie miał pisotlet Glock 17, nóż szturmowy, młotek, łom, plastikowe kajdanki i taśmę samoprzylepną.

Według policji, mężczyzna miał powiedzieć, że „był wściekły” z powodu doniesień o zamiarze zniesienia przez Sąd Najwyższy federalnego prawa do aborcji w nadchodzącym orzeczeniu oraz myślał, że Kavanaugh popiera luźniejsze regulacje w sprawie prawa do posiadania broni palnej. Miał też powiedzieć, że zamierzał zabić sędziego, a potem siebie samego myśląc, że „nada to jego życiu cel".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Co to za język? Tusk o oczyszczaniu Polski z brudu Wiadomości
Co to za język? Tusk o "oczyszczaniu Polski z brudu"

Szef PO Donald Tusk podczas spotkania w Krośnie Odrzańskim zobowiązał się do tego, że jego formacja "oczyści Odrę". To ma wymiar praktyczny dotyczący Odry, ale ma też wymiar uniwersalny, symboliczny, bo trzeba Polskę oczyścić z tego brudu – brudu materialnego i brudu w polskim życiu publicznym – mówił Tusk.

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał” Wiadomości
„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał”

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał i nie należy wzbraniać się przed tym, że trzeba będzie zademonstrować siłę, albo na jakimś etapie w przyszłości jej użyć. Jest to wręcz kopernikański przewrót w myśleniu białoruskiej opozycji. Wcześniej, jeśli takie pomysły się pojawiały, to ich autorzy byli szufladkowani jako prowokatorzy i osoby chcące zaszkodzić, a nie pomóc” - powiedział w Poranku „Siódma9” redaktor Michał Potocki („Dziennik Gazeta Prawna”).

Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz nie pamięta rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej Wiadomości
Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz "nie pamięta" rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz stanął w piątek przed komisją śledczą parlamentu Hamburga, aby wyjaśnić, czy jako burmistrz miasta w latach 2011-2018 miał wpływ na decyzję o umorzeniu podatku w wysokości 47 mln euro prywatnemu bankowi Warburg. Scholz zaprzeczył by doszło do wykorzystania „wpływów politycznych” i dodał, że rozmów z głównym podejrzanym, szefem banku Christianem Oleariusem „nie pamięta”.

Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe