„Czas na wątek o największych aferach HGW”. Jan Śpiewak o potencjalnej Honorowej Obywatelce Warszawy

„Czas na wątek o największych aferach Hanny Gronkiewicz-Waltz, którą Rafał Trzaskowski i Platforma Obywatelska chcą dzisiaj uczynić Honorową Obywatelką Warszawy” – pisze Jan Śpiewak.
Hanna Gronkiewicz-Waltz  „Czas na wątek o największych aferach HGW”. Jan Śpiewak o potencjalnej Honorowej Obywatelce Warszawy
Hanna Gronkiewicz-Waltz / fot. Platforma Obywatelska - Wikipedia CC BY-SA 2.0

Warszawski aktywista miejski i działacz społeczny Jan Śpiewak opublikował w mediach społecznościowych wątek, w którym poruszył sprawę „największych afer Hanny Gronkiewicz-Waltz, którą Rafał Trzaskowski i Platforma Obywatelska chcą dzisiaj uczynić Honorową Obywatelką Warszawy”.

Zdaniem aktywisty jest to „jawna prowokacja”. W kolejnych wpisach Śpiewak porusza m.in. sprawę przejęcia kamienic przy ulicy Noakowskiego, Chmielnej, Brackiej czy na Nowym Świecie.

„Przejęcie władzy przez HGW oznacza eksplozje reprywatyzacji. Oddaje niemal codziennie 1 kamienice w prywatne ręce. Jak pokażą audyty zdecydowana większość odbyła się z rażącym naruszeniem prawa. HGW narzuca odgórne kwoty zwrotów, żeby mogło dojść do jak największego uwłaszczenia. Lokatorzy już w 2010 roku przekazują HGW raport o kilkudziesięciu ukradzionych kamienicach głównie w ścisłym centrum na Nowym Świecie, Chmielnej, czy na Brackiej. Prezydent miasta nigdy na raport nie odpowiada [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – czytamy we wpisach Śpiewaka.

Zwrócił również uwagę na prywatyzację Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (SPEC) francuskiej spółce Veolia.
„Jak można sprzedać naturalny monopol obcemu rządowi? Efekt jest oczywisty Francuzi zaczynaja okradać warszawiaków, wyprzedzają majątek i każą płacić bajońskie sumy za przyłączania domów komunalnych do CO co właściwie uniemożliwia skuteczna walkę ze smogiem [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – napisał aktywista.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe