M. Ossowski, red. nacz. "TS": Wyścig znakomicie wpisuje się w ważną dla Solidarności ideę promocji Związku przez sport

Przed nami 33. edycja Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków – imprezy sportowej, która na stałe wpisała się nie tylko do kalendarza kolarskiego świata, ale stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych Solidarności.
 M. Ossowski, red. nacz.
/ TS

Warto bowiem przypomnieć – jak podaje Mateusz Kosiński w najnowszym wydaniu „TS”, że „pomysłodawcą i inicjatorem idei organizacji Wyścigu był ówczesny przewodniczący Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ «Solidarność» Andrzej Słowik, w przeszłości związany z kolarstwem, a 1. edycja Wyścigu miała uczcić dziesiątą rocznicę podpisania Porozumienia Gdańskiego i powstania «NSZZ Solidarność»”.

Warto również podkreślić, że w tym roku po raz dwudziesty w Wyścigu weźmie udział Marek Leśniewski – srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Seulu. W tegorocznym Wyścigu planowany jest udział około 150 osób zrzeszonych w 25 ekipach.
Jak mówi Waldemar Krenc, przewodniczący Zarządu Regionu Ziemia Łódzka, a zarazem szef komitetu organizacyjnego 33. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, w rozmowie z Marcinem Krzeszowcem, w związku z agresją Rosji na Ukrainę nie zostały przyjęte ekipy z Rosji i Białorusi, organizatorzy będą natomiast otwarci na ekipy z Ukrainy.

Wyścig znakomicie wpisuje się w ważną dla Solidarności ideę promocji Związku przez sport, o czym mówił przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda podczas jubileuszowego XXX Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność” w Zakopanem.

Organizatorom Wyścigu życzymy wszelkiego powodzenia, a startującym zawodnikom wielu niezapomnianych wrażeń, zdrowego ducha sportowej rywalizacji, no i oczywiście samych sukcesów.

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe