Małgorzata Jacyna-Witt zawieszona przez PiS? Krzysztof Sobolewski zabiera głos

Radio Szczecin podało nieoficjalnie we wtorek popołudniu, że Małgorzata Jacyna-Witt została zawieszona w ramach członka Prawa i Sprawiedliwości. Jak wynika jednak z informacji sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, decyzja w jej sprawie jeszcze nie zapadła.
Małgorzata Jacyna-Witt Małgorzata Jacyna-Witt zawieszona przez PiS? Krzysztof Sobolewski zabiera głos
Małgorzata Jacyna-Witt / screen YT - wSzczecinie

Kłopoty Małgorzaty Jacyny-Witt

Przypomnijmy: wpis Jacyny-Witt nt. gry w golfa, który polityk opublikowała w poniedziałek, wywołał falę krytyki. "Kiedy snobizm wejdzie za mocno…" – skomentowała znana publicystka Kataryna. "Bo ja jestem elitą, a Pani jest +pseudoelitą+ - zakompleksioną, ale z wysokim mniemaniem o sobie" - odpisała jej Jacyna-Witt.

"Małgorzata Jacyna-Witt zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Taką decyzję podjęły władze krajowe partii. Powodem zawieszenia jest kilka wpisów na Twitterze Jacyny-Witt" - podało we wtorek Radio Szczecin.

Czytaj więcej: Nieoficjalnie: Małgorzata Jacyna-Witt zawieszona przez PiS

Krzysztof Sobolewski zabiera głos

Tymczasem sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski poinformował PAP we wtorek wieczorem, że do centrali partii wpłynął wniosek szefa szczecińskiego okręgu PiS Leszka Dobrzyńskiego ws. zawieszenia Małgorzaty Jacyna-Witt w prawach członka ugrupowania. 

- W środę decyzję w tej sprawie podejmie prezes Jarosław Kaczyński – poinformował Sobolewski.

Przeprosiny radnej

W poniedziałek Jacyna-Witt przeprosiła za swój wpis. "Wszystkich, których obraziłam moim wpisem o mojej grze w golfa - serdecznie przepraszam. Nie było moim celem wywyższanie się, czy +darcie nosa+" - napisała na Twitterze. "Wręcz przeciwnie! Szanuję wszystkich i serdecznie namawiam do zdrowego trybu życia. Chyba w tym namawianiu trochę przesadziłam" - dodała. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe