Tusk zadrwił z prezesa PiS? Krystyna Pawłowicz rzuciła wyzwanie szefowi PO

Sędzia TK, a w przeszłości posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Pawłowicz w swoim stylu zareagowała na słowa szefa Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska.
 Tusk zadrwił z prezesa PiS? Krystyna Pawłowicz rzuciła wyzwanie szefowi PO
/ fot. YouTube

Podczas niedzielnego spotkania prezesa PiS z mieszkańcami Konina Jarosław Kaczyński mówił o sprawie reparacji wojennych dla Polski. Jak podkreślił, „Niemcy są nam bardzo dużo winni” i potrafiły zapłacić odszkodowania ponad 70 państwom, ale nie Polsce. – Dlaczego mamy się na to zgadzać? – zapytał.

Zdaniem prezesa PiS tylko osoba z „syndromem sztokholmskim” mogłaby być przeciwko reparacjom, bo „ten kompleks oznacza, że ofiara miłuje swojego prześladowcę”. Kaczyński miał jednak problem z wymówieniem słowa „sztokholmski”, na co zwrócili uwagę internauci.

Niedługo po tym do całej sytuacji odniósł się szef PO Donald Tusk, który zaszydził z prezesa PiS, pisząc: „I cóż, że ze Szwecji. Takie sztokholmskie językowe zadanie na smartfonie znalazłem. Wystarczy poćwiczyć”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tusk zadrwił z prezesa PiS? Nowy wpis szefa PO

Pawłowicz rzuca wyzwanie Tuskowi

Sędzia TK, a w przeszłości posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Pawłowicz w swoim stylu zareagowała na słowa szefa Platformy Obywatelskiej i… rzuciła mu wyzwanie.

Aktywna w mediach społecznościowych Pawłowicz napisała na Twitterze do Tuska, który ma problemy z wymową „r”: „Panie przewodniczący Donaldzie Tusku, a proszę szybko powiedzieć «roraty» lub «rabarbar»… Albo «Król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego»… Wystarczy poćwiczyć… No, proszę próbować, poczekamy”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe