„W zasadzie nie podoba nam się wszystko”. Marszałek Grodzki krytykuje ustawę węglową

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który był gościem na antenie TVN24, skrytykował rządowe pomysły rozwiązania kryzysu węglowego.
Marszałek Tomasz Grodzki „W zasadzie nie podoba nam się wszystko”. Marszałek Grodzki krytykuje ustawę węglową
Marszałek Tomasz Grodzki / Screen z kanału YouTube/naTemat.pl


– W zasadzie nie podoba nam się wszystko – skwitował Grodzki.

Przedstawił również mechanizm na rozwiązanie niedoborów węgla. Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, co nie jest zaskoczeniem, sprzeciwiają się pomysłom rządu w kwestii wsparcia gospodarstw domowych w obliczu kryzysu węglowego.

Komentarza w tej sprawie nie szczędził marszałek Grodzki.

– W zasadzie nie podoba nam się wszystko, bo najpierw miały być trzy tony węgla, ten temat zszedł z afisza. Teraz mają być trzy tysiące, za które nie kupi się chyba nawet jednej tony i to bez konieczności wydania tego na węgiel – podkreślił na antenie TVN24.

Polityk jest zdania, że problem niedoborów da się rozwiązać inaczej i z odpowiednim podejściem. Tu podał przykład.
 

– Choćby pojechać do Świnoujścia i wstrzymać eksport węgla. Bo nie wiem, czy pan wie, my ciągle ludziom mówimy, że zabraknie węgla, a są zdjęcia i filmiki od wczasowiczów ze Świnoujścia, gdzie statki obcych bander wywożą nasz węgiel. W tym roku, o ile dobrze sprawdziłem, to jest około trzech milionów ton polskiego węgla, zostało wyeksportowanych – dodał marszałek.

Jak zauważył, kryzys węglowy to nie jest jedyne zmartwienie rządu. Zaczął przy tym podnosić inne kwestie, które  w jego ocenie wymagają zdecydowanych działań.

– W tej chwili, po siedmiu latach mamy kumulację nieudolności, ignorancji, braku kompetencji tego rządu. Kraj buraka nie ma cukru, kraj leżący na węglu nie ma węgla i tak można wyliczać całą litanię kumulacji nieudolności rządzących, inflacji, drożyzny. Wie pan, w polityce zwłaszcza nie podejmując decyzji, można, sprawując takie czy inne stanowisko, dociągnąć, ale to prędzej czy później wychodzi i teraz mamy tego dramatyczne skutki – wyjaśniał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe