Visa Mobile – rozwiązanie do szybkich płatności. Jak z niego korzystać?

W 2021 roku zanotowano wzrost liczby osób kupujących online – stanowili oni aż 77% wszystkich internautów[1]. Polskich e-konsumentów do zamawiania w sieci motywują przede wszystkim atrakcyjne ceny produktów, brak konieczności jechania do sklepu i nieograniczony czas wyboru. Ponad połowa z nich wskazuje także na dostęp do wielu form płatności online[2]. W efekcie na rynku pojawiają się nowe metody opłacania zamawianych produktów i usług – jedną z nich jest Visa Mobile, czyli rozwiązanie niewymagające podawania danych karty w sklepie online[3].
 Visa Mobile – rozwiązanie do szybkich płatności. Jak z niego korzystać?

Visa Mobile – co to takiego?

Visa Mobile jest usługą, która stanowi odpowiedź na potrzeby Polaków pragnących korzystać z różnych form płatności i realizować transakcje w sposób szybki oraz bezpieczny.

Ten wirtualny portfel powinien zostać doceniony zwłaszcza przez e-kupujących, którzy w procesie płatności przez internet nie chcą podawać danych swojej karty płatniczej oraz wprowadzać jakichkolwiek haseł w sklepie internetowym3. Visa Mobile tego nie wymaga, a dodatkowo:

  • umożliwia płacenie za zakupy online bez konieczności przeklikiwania się przez wiele wyskakujących okienek oraz wypełniania wielu pól formularza3;
  • pozwala na dokonywanie płatności na smartfonach, na których zainstalowano różne systemy operacyjne3;
  • każda dokonywana przez użytkownika transakcja jest zabezpieczana przez Visa3.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo Visa Mobile wynikają między innymi z tego, że wszelkie dane podaje się na etapie konfiguracji usługi – w mobilnej aplikacji bankowej albo w formie oddzielnej aplikacji. To właśnie wtedy należy wprowadzić dane karty płatniczej oraz inne informacje niezbędne do późniejszych płatności online, jak numer telefonu czy adres e-mail. W ten sposób można łatwo chronić swoje dane, a jednocześnie przyspieszyć proces płatności za zakupy w internecie3.

Jak skorzystać z Visa Mobile?

Dużą zaletą Visa Mobile jest prostota obsługi, z którą poradzić powinny sobie również osoby nieposiadające dużego doświadczenia w zakresie zakupów online czy nowych technologii. Z usługi skorzystać można na dwa sposoby3.

  1. W mobilnej aplikacji bankowej. Wystarczy uruchomić odpowiednią funkcję w mobilnej aplikacji bankowej, skonfigurować ją i płacić online. Warto pamiętać, że niektóre banki mogą wymagać aktualizacji aplikacji albo innych dodatkowych czynności3.
  2. W formie samodzielnej aplikacji na telefon. Visa Mobile można zainstalować na swoim smartfonie i w ten sposób mieć dostęp do szybkich oraz bezpiecznych płatności przez internet w każdym miejscu i o dowolnej porze. Aplikacja jest bezpłatna i łatwa w konfiguracji (pobierz Visa Mobile w sklepie z aplikacjami dedykowanemu konkretnemu systemowi operacyjnemu)3.

Niezależnie od tego, którą metodę wybierze użytkownik, uruchomienie Visa Mobile jest bardzo proste – wystarczy dodać numer telefonu, adres e-mail oraz dane karty płatniczej. W zależności od wybranej formy korzystania z usługi, proces konfiguracji może przebiegać nieco inaczej, ale za każdym razem jest intuicyjny i szybki3.

Listę banków, których klienci już teraz skorzystają z Visa Mobile, można znaleźć na stronie https://www.visa.pl/plac-z-visa/polecane-technologie/visa-mobile.html

Artykuł powstał przy współpracy z Visa.

 

Bibliografia:

  1. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 9
  2. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 77
  3. VISA, Visa Mobile – jak działa i jak skorzystać? 10.09.2021, online: https://www.visa.pl/visa-everywhere/blog/bdp/2021/09/10/visa-mobile-coto-1631263092784.html, dostęp: 22.05.2022

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe