Visa Mobile – rozwiązanie do szybkich płatności. Jak z niego korzystać?

W 2021 roku zanotowano wzrost liczby osób kupujących online – stanowili oni aż 77% wszystkich internautów[1]. Polskich e-konsumentów do zamawiania w sieci motywują przede wszystkim atrakcyjne ceny produktów, brak konieczności jechania do sklepu i nieograniczony czas wyboru. Ponad połowa z nich wskazuje także na dostęp do wielu form płatności online[2]. W efekcie na rynku pojawiają się nowe metody opłacania zamawianych produktów i usług – jedną z nich jest Visa Mobile, czyli rozwiązanie niewymagające podawania danych karty w sklepie online[3].
 Visa Mobile – rozwiązanie do szybkich płatności. Jak z niego korzystać?

Visa Mobile – co to takiego?

Visa Mobile jest usługą, która stanowi odpowiedź na potrzeby Polaków pragnących korzystać z różnych form płatności i realizować transakcje w sposób szybki oraz bezpieczny.

Ten wirtualny portfel powinien zostać doceniony zwłaszcza przez e-kupujących, którzy w procesie płatności przez internet nie chcą podawać danych swojej karty płatniczej oraz wprowadzać jakichkolwiek haseł w sklepie internetowym3. Visa Mobile tego nie wymaga, a dodatkowo:

  • umożliwia płacenie za zakupy online bez konieczności przeklikiwania się przez wiele wyskakujących okienek oraz wypełniania wielu pól formularza3;
  • pozwala na dokonywanie płatności na smartfonach, na których zainstalowano różne systemy operacyjne3;
  • każda dokonywana przez użytkownika transakcja jest zabezpieczana przez Visa3.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo Visa Mobile wynikają między innymi z tego, że wszelkie dane podaje się na etapie konfiguracji usługi – w mobilnej aplikacji bankowej albo w formie oddzielnej aplikacji. To właśnie wtedy należy wprowadzić dane karty płatniczej oraz inne informacje niezbędne do późniejszych płatności online, jak numer telefonu czy adres e-mail. W ten sposób można łatwo chronić swoje dane, a jednocześnie przyspieszyć proces płatności za zakupy w internecie3.

Jak skorzystać z Visa Mobile?

Dużą zaletą Visa Mobile jest prostota obsługi, z którą poradzić powinny sobie również osoby nieposiadające dużego doświadczenia w zakresie zakupów online czy nowych technologii. Z usługi skorzystać można na dwa sposoby3.

  1. W mobilnej aplikacji bankowej. Wystarczy uruchomić odpowiednią funkcję w mobilnej aplikacji bankowej, skonfigurować ją i płacić online. Warto pamiętać, że niektóre banki mogą wymagać aktualizacji aplikacji albo innych dodatkowych czynności3.
  2. W formie samodzielnej aplikacji na telefon. Visa Mobile można zainstalować na swoim smartfonie i w ten sposób mieć dostęp do szybkich oraz bezpiecznych płatności przez internet w każdym miejscu i o dowolnej porze. Aplikacja jest bezpłatna i łatwa w konfiguracji (pobierz Visa Mobile w sklepie z aplikacjami dedykowanemu konkretnemu systemowi operacyjnemu)3.

Niezależnie od tego, którą metodę wybierze użytkownik, uruchomienie Visa Mobile jest bardzo proste – wystarczy dodać numer telefonu, adres e-mail oraz dane karty płatniczej. W zależności od wybranej formy korzystania z usługi, proces konfiguracji może przebiegać nieco inaczej, ale za każdym razem jest intuicyjny i szybki3.

Listę banków, których klienci już teraz skorzystają z Visa Mobile, można znaleźć na stronie https://www.visa.pl/plac-z-visa/polecane-technologie/visa-mobile.html

Artykuł powstał przy współpracy z Visa.

 

Bibliografia:

  1. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 9
  2. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 77
  3. VISA, Visa Mobile – jak działa i jak skorzystać? 10.09.2021, online: https://www.visa.pl/visa-everywhere/blog/bdp/2021/09/10/visa-mobile-coto-1631263092784.html, dostęp: 22.05.2022

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Po awansie na mundialu w Katarze. Trener Czesław Michniewicz zabiera głos Wiadomości
Po awansie na mundialu w Katarze. Trener Czesław Michniewicz zabiera głos

"Awans w pełni zasłużony, ale nerwy były ogromne" - przyznał trener piłkarskiej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz po porażce z Argentyną 0:2 w mistrzostwach świata. Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie i zakwalifikowali się do 1/8 finału dzięki lepszemu bilansowi bramek niż Meksyk.

Urzędnik warszawskiego ratusza zatrzymany przez CBA. Jest oświadczenie zatrzymanego Wiadomości
Urzędnik warszawskiego ratusza zatrzymany przez CBA. Jest oświadczenie zatrzymanego

Michał D. szef Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza został zatrzymany w środę przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Polska przegrywa z Argentyną. Ale gramy dalej na mundialu w Katarze Wiadomości
Polska przegrywa z Argentyną. Ale gramy dalej na mundialu w Katarze

Polska przegrała z Argentyną w trzecim meczu mistrzostw świata piłki nożnej w Katarze. Mimo porażki Biało-Czerwoni zagrają w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata.

Warszawski urzędnik zatrzymany przez CBA. Co na to ratusz? Wiadomości
Warszawski urzędnik zatrzymany przez CBA. Co na to ratusz?

Władze Warszawy odmówiły komentarza ws. zatrzymania przez CBA szefa Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stołecznego ratusza Michała D.

Dramat Biało-Czerwonych tuż po gwizdku. Argentyna strzela bramkę Wiadomości
Dramat Biało-Czerwonych tuż po gwizdku. Argentyna strzela bramkę

Polska przegrywa z Argentyną 0:1 w 46. minucie meczu piłkarskich mistrzostw świata. Bramkę zdobył Alexis Mac Allister.

Bandyto, stój. To jest nagranie z kolizji Jerzego S.? [WIDEO] Wiadomości
"Bandyto, stój." To jest nagranie z kolizji Jerzego S.? [WIDEO]

Aktor Jerzy S. usłyszał we wtorek zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko. Tymczasem "Fakt" opublikował film, który jak twierdzi obrazuje wspomnianą kolizję.

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny. Strzelał Leo Messi Wiadomości
Wojciech Szczęsny obronił rzut karny. Strzelał Leo Messi

W 39. minucie Wojciech Szczęsny obronił rzut karny wykonywany przez Lionela Messiego w meczu z Argentyną w piłkarskich mistrzostwach świata.

Znany poseł odchodzi z Polska 2050. Jest oświadczenie Wiadomości
Znany poseł odchodzi z Polska 2050. Jest oświadczenie

„Rozstaję się z partią Polska 2050. Po długich rozmowach z jej liderami uznaliśmy, że tak będzie najlepiej zarówno dla organizacji, jak i dla mnie” — poinformował Wojciech Maksymowicz.

Afera w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton wydali oświadczenie Wiadomości
Afera w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton wydali oświadczenie

Zawrzało wokół Pałacu Bukingham. Wszystko za sprawą oskarżeń wobec jednego z członków czołowego zespołu króla Karola III. Brytyjskie media pisały o „aferze”. W sieci pojawiło się stanowisko księcia Williama i Kate Middleton.

„Dzień Dobry TVN otwórzcie oczy”. Burza po występie Małgorzaty Rozenek Wiadomości
„Dzień Dobry TVN otwórzcie oczy”. Burza po występie Małgorzaty Rozenek

Za nami kolejny występ Małgorzaty Rozenek w roli prowadzącej „Dzień dobry TVN”. W sieci po raz kolejny rozpętała się burza. Widzowie nie kryją oburzenia.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe