Nowy prezes TVP chce zmian „w trybie pilnym”. Chodzi o TVP Info

Nowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz miał przekazać, że na antenie kanału TVP Info musi zajść kilka poważnych zmian, a ich wprowadzenia ma oczekiwać „w trybie pilnym” – donosi portal wirtualnemedia.pl.
 Nowy prezes TVP chce zmian „w trybie pilnym”. Chodzi o TVP Info
/ fot. YouTube / TVP Info

Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, nowy szef Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz spotkał się z szefostwem TAI, m.in. z Jarosławem Olechowskim. Prezes TVP miał przekazać, że na antenie kanału TVP Info musi zajść kilka poważnych zmian, a ich wprowadzenia ma oczekiwać „w trybie pilnym”.

Jedna z tych zmian ma dotyczyć relacjonowana wydarzeń w polskiej polityce. TVP Info ma nieco zmienić ton

– donosi serwis wirtualnemedia.pl.

CZYTAJ TAKŻE: Zaskakujące doniesienia o sytuacji w TVP

Chodzi także o zmiany dotyczące codziennych serwisów informacyjnych. Portal podaje, że od czwartku lub piątku ma być co godzinę emitowany rozbudowany serwis zagraniczny, a raz dziennie na antenie ma pojawiać się serwis kulturalny, przygotowywany wspólnie z TVP Kultura.

Jacek Kurski odwołany

Rada Mediów Narodowych odwołała w poniedziałek Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. W jego miejsce powołała Mateusza Matyszkowicza. „Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania” – napisał w poniedziałek Kurski na Twitterze.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jacek Kurski zabiera głos po odwołaniu z funkcji szefa TVP

Rzecznik PiS Radosław Fogiel pytany w poniedziałek, czy Kurski wejdzie do rządu, zaznaczył, że jest to pytanie do premiera. Fogiel ocenił, że Kurski to osoba, która może się sprawdzić w różnych rolach. „I oczywiście nasze środowisko polityczne jakoś jego talenty zagospodaruje” – powiedział rzecznik PiS. 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe