"Jest szansa na wzrost fermentu społecznego w Rosji". Gorące komentarze ekspertów i internautów po orędziu Władimira Putina

W środę rano w rosyjskich mediach wyemitowano orędzie do narodu Władimira Putina. Rosyjski przywódca ogłosił częściową (dotyczącą rezerwistów) mobilizację i referenda na terenach Ukrainy okupowanych przez Rosję. Jego przemówienie śledziły media na całym świecie. Przedstawiamy, jak orędzie komentowali internauci, eksperci i publicyści na Twitterze.
/ PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY | screen Twitter

Władimir Putin zapowiedział częściową mobilizację

Podpisano dekret o częściowej mobilizacji, działania mobilizacyjne rozpoczną się dzisiaj. Dekret przewiduje dodatkowe środki służące realizacji nakazu obronnego państwa. Powołani będą musieli przejść szkolenie wojskowe. Zgodnie z dekretem służbie wojskowej będą podlegać tylko ci obywatele, którzy znajdują się w rezerwie, a przede wszystkim ci, którzy służyli w siłach zbrojnych, posiadają określone specjalizacje wojskowe i odpowiednie doświadczenie

– poinformował Władimir Putin. Tłumaczył, że częściowa mobilizacja została zastosowana "w celu ochrony Rosji, jej suwerenności, integralności terytorialnej i zapewnienia bezpieczeństwa narodu rosyjskiego".

Zapewnił również przeprowadzenie referendów na terenach Ukrainy okupowanych przez Rosję.

Zrobimy wszystko, aby zapewnić bezpieczne przeprowadzenie referendów 

– podkreślił.

Czytaj więcej: [RELACJA ONLINE] Rosja ogłasza częściową mobilizację! Trwa przemówienie Władimira Putina

Internauci komentują

Zważywszy na fakt, że oczy całego świata były zwrócone dziś rano na Moskwę, przemówienie Władimira Putina i ogłoszone przez niego decyzje wywołały liczne komentarze w sieci. Przedstawiamy wybrane wpisy internautów, ekspertów i publicystów. 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe