Książę Harry bez zaproszenia na koronację Karola III? Burza w Pałacu Buckingham po premierze serialu Netflixa

Pierwsze odcinki serialu dokumentalnego „Harry & Meghan”, który pojawił się na platformie Netfliksa, już zdołały wstrząsnąć całym Pałacem Buckingham. Brytyjskie media twierdzą, że po publikacji kontrowersyjnego wywiadu może dojść nawet do wykluczenia księcia Harry'ego z uroczystości koronacji jego ojca Karola III.
Książę Harry Książę Harry bez zaproszenia na koronację Karola III? Burza w Pałacu Buckingham po premierze serialu Netflixa
Książę Harry / Wikipedia CC BY-SA 2.0

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu Netflix opublikował trzy pierwsze odcinki serialu „Harry & Meghan”, w którym słynni małżonkowie opowiadają swoją wersję wydarzeń, które doprowadziły do tego, iż zdecydowali się opuścić rodzinę królewską. W rozmowie nie zabrakło zdradzania szczegółów z życia na dworze, opowieści o relacjach z Windsorami. Jest mowa także o rasizmie, jakiego miała doświadczyć Meghan Markle.

Produkcja budzi liczne kontrowersje wśród opinii publicznej. Nie brakuje opinii, że Harry i Meghan po raz kolejny w sposób jawny zaatakowali rodzinę królewską. 

Harry i Meghan poniosą konsekwencje?

Tymczasem publicznie odzywa się coraz więcej głosów, które wzywają Pałac Buckingham do pociągnięcia Harry’ego i Meghan do odpowiedzialności za swoje działania. W otoczeniu króla mówi się, że Sussexowie powinni zostać wykluczeni z udziału w uroczystości koronacji Karola III.

Nie wiemy, jaka trucizna wyjdzie dalej, ale biorąc pod uwagę to, co zostało powiedziane – czy to półprawda, kłamstwo, czy kpina z rodziny królewskiej – jak ktoś może chcieć, aby zostali zaproszeni na koronację?

– pyta w rozmowie z „Daily Mail” Dai Davis, były szef ochrony królewskiej.

Myślę, że Sussexowie po prostu nie będą zapraszani na wydarzenia lub dyplomatycznie zostaną poinformowani, aby nie uczestniczyli, ponieważ oznaczałoby to, że cała uwaga skupia się na nich, a nie na rodzinie królewskiej

– twierdzi z kolei biografistka Royalsów Margaret Holder.

Bolesny sondaż

„Daily Mail” opublikował również sondaż, którego wyniki mogą być bardzo bolesne dla Harry’ego i Meghan. Z badania jednoznacznie wynika, że ponad połowa Brytyjczyków nie życzy sobie ich uczestnictwa w koronacji króla Karola III. Aż 42 proc. ankietowanych idzie w swojej opinii jeszcze dalej i uważa, że młodszy syn Karola i Diany powinien zostać usunięty z linii sukcesji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego Wiadomości
Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego

W związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi w górach, ratownicy Grupy Krynickiej GOPR ewakuowali w czwartek 14 dzieci - uczestników obozu sportowego ze schroniska na Przehybie w Beskidzie Sądeckim. Dojazd do schroniska uniemożliwiły powalone drzewa.

Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń Wiadomości
Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń

52 proc. Niemców uważa, że decyzja rządu o wysłaniu czołgów Leopard na Ukrainę była słuszna, 39 proc. jest zdania, że był to błąd - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu telewizji ARD. 59 proc. twierdzi, że ma małe lub żadne zaufanie do Bundeswehry. To najniższa wartość od 1998 roku.

Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot? Wiadomości
Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot?

Rosyjscy i białoruscy sportowcy będą mieli możliwość wzięcia udziału w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Okazuje się, że tę decyzję popiera w pełni... Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję Wiadomości
Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję

Prezydent elekt Czech Petr Pavel zapowiedział, że po swojej inauguracji zleci dokładną inspekcję pomieszczeń na Zamku Praskim, siedzibie głowy państwa. Pavel powiedział w czwartek portalowi tygodnika „Respekt”, że panujące tam warunki uważa za niezadowalające. Ma obawiać się podsłuchów.

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej Wiadomości
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej

Kilka gramów daje życie! Rozrusznik wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej!

Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry'ego i Meghan Markle? Wiadomości
Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry'ego i Meghan Markle?

Co z decyzją króla Karola III ws. księcia Harry'ego i Meghan Markle? Czy monarcha zgodzi się na to, by para wzięła udział w jego najważniejszej ceremonii?

Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach Wiadomości
Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach

Były rosyjski oficer Konstanin Jefremow, który uciekł z Rosji, opowiedział brytyjskiej telewizji, jak traktowano ukraińskich żołnierzy w niewoli.

Były szef NATO chce żeby Ukraina była europejskim Izraelem Wiadomości
Były szef NATO chce żeby Ukraina była europejskim Izraelem

Były szef NATO wraz z szefem Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrijem Jermakiem opracowali dokument, który ma pozwolić Ukrainie liczyć na takie samo wsparcie ze strony USA, na jakiem może liczyć Izrael.

“Leopardy zostaną spalone jak faszystowskie Tygrysy”. Przewodniczący rosyjskiej Dumy odgraża się Niemcom Wiadomości
“Leopardy zostaną spalone jak faszystowskie Tygrysy”. Przewodniczący rosyjskiej Dumy odgraża się Niemcom

Przewodniczący rosyjskiej Dumy Wiaczesław Wołodin w mocnych słowach zaatakował Niemcy ws. dostarczenia Ukrainie czołgów Leopard. Zapowiedział, że czeka je taki sam los jak Tygrysy, które wykorzystywała armia niemiecka podczas II wojny światowej.

Marcinkiewicz skazany na pół roku ograniczenia wolności. „Ziobro jest mściwym człowiekiem” Wiadomości
Marcinkiewicz skazany na pół roku ograniczenia wolności. „Ziobro jest mściwym człowiekiem”

Zapadł wyrok skazujący Kazimierza Marcinkiewicza na pół roku ograniczenia wolności i wykonywanie prac społecznych. Co na to były premier?

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe