Robert Tekieli: Świadectwa. "Głowa kręciła jej się o 360 stopni wokół własnej osi"

Z Romą M. rozmawiałem wiele godzin. Jej duchowe problemy zakończyły się cztery lata temu. Dziś ma pracę, rodzinę, męża, dzieci. Na jej życiu zaważyły mogące być uznane za okultystyczne praktyki w przedszkolu waldorfskim, którym została poddana.
Kobieta za szybą Robert Tekieli: Świadectwa.
Kobieta za szybą / Pixabay.com

Szłam pustą drogą prowadzącą w kierunku morza. Ona pojawiła się nagle. Zaczęła wykrzykiwać w moim kierunku. Nie wiem czy mi się to wydawało czy nie, miałam wrażenie jakby jej głowa kręciła się o 360 stopni wokół własnej osi. Poruszała się jak robot i jakby ta głowa okręciła się dookoła.

Sama w sobie była przerażająca, bałam się na nią patrzeć. Słyszałam jej głos, który był też przerażający. Ten przeraźliwy głos absolutnie nie mógł należeć do tej kobiety. Był męski, gruby, taki zwierzęcy… Czułam panikę, przeszywający lęk, bo wykrzykiwane przez nią  złorzeczenia, przekleństwa słyszałam w dzieciństwie. Czułam, że ona dokładnie wie, co mówi i do kogo mówi. Obrzucała mnie dokładnie takimi epitetami, jakie słyszałam wiele lat wcześniej od bliskich mi osób. Ona nie mogła tego wiedzieć. 

- mówi Roma M.

Tu całe świadectwo Romy M.

 

Wiele godzin rozmów

Z Romą M. rozmawiałem wiele godzin. Jej duchowe problemy zakończyły się cztery lata temu. Dziś ma pracę, rodzinę, męża, dzieci. Na jej życiu zaważyły mogące być uznane za okultystyczne praktyki w przedszkolu waldorfskim, którym została poddana. 

Przez pierwsze lata pracy z dziećmi była szczęśliwa, w przedszkolu czuła się bezpiecznie, maluchy traktowało się w nim z wielką atencją i szacunkiem. Roma czuła, że się spełnia. Poddawała się też wszystkim szkoleniom i praktykom właściwym dla przedszkoli i szkół steinerowskich. 

Jej inicjacja duchowa miała dokonać się w trakcie rytuału mis i gongów tybetańskich, do którego to otwarcia jej wola i umysł zostały podprowadzone poprzez mix toksycznych duchowości, propagowanych przez kadrę na warsztatach i wyjazdach szkoleniowych. Najistotniejszą ze stałych praktyk, których oczekuje się od nauczycieli waldorfskich jest pełen symbolicznych znaków przynależności do demonicznego świata duchowego taniec zwany eurytmią.  

Kobietę, poprzez którą osobowe zło zaatakowało ją nad morzem, Roma M. spotkała w chwili, gdy odkryła swoje okultystyczne otwarcie i zaczęła szukać ratunku w sakramentach i modlitwach Kościoła. Sama określa tę sytuację jako kontratak złego ducha.

 

Szkoły walfdorskie

Szkoły waldorfskie, pedagogika steinerowska, to pojęcia związane z działalnością i twórczością Rudolfa Steinera, austriackiego mistyka, adepta „wiedzy tajemnej”. Pedagogika waldorfska oparta jest na systemie inicjacyjnym (otwierającym na świat duchowy) nazwanym przez swego twórcę antropozofią. 

Według antropozoficznych twierdzeń Lucyfer jest „jednym z pozytywnych duchów”. Dla Steinera „odrzucenie przez człowieka demona, jest niepowetowaną szkodą dla jego integralnego rozwoju. Na pozytywny aspekt zła wskazuje sam Demiurg poprzez jego stworzenie”.

Obowiązkowym przedmiotem i „sercem” szkoły waldorfskiej jest eurytmia. Eurytmia to taniec sakralny, pokrewny sakralnym tańcom staroegipskim i starogreckim. Eurytmista tańcząc przywołuje, jak objaśnia polski gnostyk Jerzy Prokopiuk, „wszystkich możliwych bogów”. 

Twórca eurytmii Rudolf Steiner odrzucał istnienie osobowego Boga, praktykował „podróże astralne” poza ciałem, które są niebezpieczną techniką spirytystyczną.

W antropozofii występuje podział na ja, ciało astralne, ciało eteryczne i ciało fizyczne. Według Steinera, było dwóch Jezusów, jeden miałby być "Jezusem natańskim", który był reinkarnacją Kryszny, drugi "Jezus salomonowy" miałby być reinkarnacją Zaratusztry, a Chrystus, według antropozofii jest duchem słonecznym, który „uciekł z ziemi przed żywiołem wody na Słońce”. 

Według Steinera człowiek może prowadzić badania nadzmysłowe, rozwinąwszy w sobie zdolność jasnowidzenia. 

 

Pedagogika steinerowska

W Polsce działa dziś oficjalnie 6 szkół waldorfskich, 9 przedszkoli waldorfskich oraz 11 przedszkoli działających z inspiracji pedagogiki waldorfskiej. Według cząstkowych szacunków od kilkudziesięciu do kilkuset szkół niepublicznych może stosować w swej praktyce wybrane elementy nauczania Rudolfa Steinera. 
Pierwsza szkoła waldorfska powstała w 1919 roku. Pedagogika steinerowska była i jest poddawana szerokiej krytyce. Steiner nie był pedagogiem. W mojej opinii większość twierdzeń pedagogiki steinerowskiej pozostaje w sprzeczności z ustaleniami współczesnej nauki i była jawnym anachronizmem już na początku XX wieku. Szkołom waldorfskim zarzuca się ukrywanie swojego światopoglądowego charakteru oraz szerzenie przednowoczesnej – „tajemnej” - wiedzy o świecie, co ma wynikać wprost z powiązania steineryzmu z okultyzmem. 

Zainteresowanym tematem polecam książkę Martina Kaysera i Paula-Alberta Wagemanna „Uczyliśmy w szkole Waldorfskiej. O historii i praktyce pewnej pedagogicznej utopii”. 

Dla poruszanego przedmiotu ważne jest, że nieznane są żadne świadectwa problemów duchowych związanych z innymi występującymi w Polsce alternatywnymi nurtami pedagogicznymi, zarówno bazującymi na doświadczeniach szkolnictwa „demokratycznego”, montesoriańskiego czy duńskiej „pedagogiki leśnej”.

Osoby, które chciałyby skontaktować się z Romą M., proszone są o maila na adres: Robert.Tekieli@tlen.pl. 
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Reprezentacja Polski wymęczyła zwycięstwo nad reprezentacją Albanii 1:0 Wiadomości
Reprezentacja Polski wymęczyła zwycięstwo nad reprezentacją Albanii 1:0

Polska wygrała w Warszawie z Albanią 1:0 (1:0) dzięki bramce Karola Świderskiego w swoim drugim meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Trzy dni wcześniej biało-czerwoni ulegli w Pradze Czechom 1:3.

Nowy sondaż. Kantara. Ogromna strata Platformy. PiS wygrało zimę Wiadomości
Nowy sondaż. Kantara. Ogromna strata Platformy. "PiS wygrało zimę"

Pracownia Kantar znana jest z "sensacyjnych" sondaży. W grudniu 2022 roku opublikowała sondaż, w którym Platforma Obywatelska prowadzi. Tym razem jest inaczej.

Ocenzurowano i przeredagowano powieści Agaty Christie Wiadomości
Ocenzurowano i przeredagowano powieści Agaty Christie

Klasyczne powieści kryminalne Agathy Christie przeredagowano w celu usunięcia potencjalnie obraźliwych sformułowań językowych - poinformowała w poniedziałek stacja CNN. Dzieła "królowej kryminału" poddano redakcji w celu usunięcia rasistowskich odniesień i innych sformułowań, które współcześni odbiorcy mogą uważać za nie do przyjęcia.

Feministka zaatakowana przez agresywny tłum transaktywistów [WIDEO] Wiadomości
Feministka zaatakowana przez agresywny tłum transaktywistów [WIDEO]

Kellie-Jay Keen-Minshull, znana także jako Posie Parker jest radykalną feministką, założycielką ruchu „Standing for Woman” i doradcą Frontu Wyzwolenia Kobiet. Występuje również przeciwko kwestionowaniu pojęcia płci przez ruchy transaktywistów.

Nerwowo na spotkaniu z Tuskiem. Przewodniczący Platformy stracił cierpliwość [WIDEO] Wiadomości
Nerwowo na spotkaniu z Tuskiem. Przewodniczący Platformy stracił cierpliwość [WIDEO]

Donald Tusk spotkał się w poniedziałek z wyborcami w Strzelcach Opolskich. Podczas spotkania doszło do nieprzyjemnej sytuacji. „Nie dokończy pan, odebrałem panu głos” – takie słowa usłyszał od Donalda Tuska jeden z uczestników spotkania.

„Ze względu na moją rodzinę…” Pilne oświadczenie Joanny Krupy Wiadomości
„Ze względu na moją rodzinę…” Pilne oświadczenie Joanny Krupy

Zagraniczne media informują, że znana polska modelka Joanna Krupa rozwodzi się ze swoim mężem Douglasem Nunesem. Gwiazda wydała oświadczenie.

Pilny komunikat GIS. Został przekroczony dopuszczalny poziom aflatoksyn Wiadomości
Pilny komunikat GIS. Został przekroczony dopuszczalny poziom aflatoksyn

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w poniedziałek ostrzeżenie dotyczące przekroczenia w partii popcornu najwyższego dopuszczalnego poziomu aflatoksyn – substancji produkowanych przez grzyby pleśniowe. Komunikat dotyczy czterech różnych opakowań.

Ukraina. Nie żyje polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną Wiadomości
Ukraina. Nie żyje polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną

„Dziś nad ranem, w wyniku ciężkich obrażeń doznanych 16 marca, zmarł w Kijowie polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną na Ukrainie” – poinformował na Twitterze minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Jest skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią Wiadomości
Jest skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią

Obrońca Bartosz Salamon oraz napastnik Karol Świderski są w podstawowym składzie piłkarskiej reprezentacji Polski na mecz z Albanią w eliminacjach Euro 2024. Początek spotkania na PGE Narodowym w Warszawie o godz. 20.45.

„Niestety nikogo to nie ominie”. Katarzyna Cichopek przeszła zabieg Wiadomości
„Niestety nikogo to nie ominie”. Katarzyna Cichopek przeszła zabieg

Katarzyna Cichopek poinformowała swoich obserwatorów na Instagramie, że w końcu udała się na zabieg. „Niestety nikogo to nie ominie” – wyznała gwiazda „Pytania na śniadanie”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe